Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα! Ξέρει κανείς αν οι προσφορές που παίρνουμε από τους προμηθευτές πρέπει να αντιστοιχούν σε ένα μόνο προϊόν? Για παράδειγμα αν εγώ αγοράσω ενα desktop και ενα laptop υπολογιστη από τον ίδιο προμηθευτή, μπορώ να έχω μια προσφορά και για τους δύο ή θα υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

nagorop δεν εχει πολυ σημασια αρκει να βαλεις στη φορμα σωστα τις δαπανες και να δωσεις σωστα τα τεχνικα χαρακτηριστικα και τη τεκμηριωση.

Αν π.χ. εχεις μια προσφορα με δυο "βασικα"προιοντα οπως αυτα που περιγραφεις θα βαλεις δυο δαπανες με το ιδιο α/α προσφορας...δες λιγο και τις αλλες δημοσιευσεις που εχουμε κανει σχετικα...θα κανω edit link

 

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=9304&page=16

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=9423&page=8

 

Δες και το Γ8 στη 1η σελιδα αυτου του νηματος...

Link to comment
Share on other sites

εαν εχω σε μια προσφορα 4 προιοντα και στην δηλωση βαλω τα 3 απο τα 4 (ξεχωριστα παντα)-δλδ το ενα δεν θα το αγορασω,υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

sundance δεν νομίζω να υπαρχει προβλημα αρκει να συμφωνει ο προμηθευτης οτι διατηρει τις τιμες για τα τρια μετα την αφαιρεση του τεταρτου.Το εσπα δεν νομιζω να εχει προβλημα.

 

εκανες εσυ ερωτηση στο εσπα για τη τρεχουσα μετα απο αντιστοιχηση τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι συναδελφοι:

 

Ενω εχω βρει την αντιστοιχιση του νεου ΚΑΔ με τον παλιο (νεος ΚΑΔ 71121200), δεν εχω κανει την αντιστοιχιση στην Εφορια. Ειναι κατι που οφειλω να κανω πριν υποβαλω την αιτηση; (κανονικα εχω δικαιωμα μεχρι τελος Νοεμβριου να κανω την αντιστοιχιση). Και εφοσον το κανω ΑΦΟΥ υποβαλω την αιτηση, θα θεωρηθει μεταβολη και δε θα μπορουν να κανουν σωστη αντιστοιχιση των στοιχειων μου;

Και δευτερον, θεωρειται μεταβολη η αλλαγη στοιχειων ταυτοτητος; με τα οσα εχω διαβασει εδω, αποτι καταλαβαινο τουλαχιστον για την ΕΣΠΑ δε θεωρειται, αλλα ηθελα να μου πειτε σε περιπτωση που εχετε αντιμετωπισει το θεμα.

 

Εδω και 1.5 ωρα προσπαθω να επικοινωνησω με τα 8 νουμερα του ΕΣΠΑ, καμια τυχη ως τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Η αντιστοίχηση πρέπει να γίνει πρίν την υποβολή της αίτησης. Η αλλαγή στοιχείων ταυτότητας δεν αποτελεί μεταβολή δραστηριότητας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.