Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Το http://www.ependyseis.gr λειτουργεί ΜΟΝΟ με internet explorer. Μήπως προσπαθείς με Firefox ή άλλον browser;

 

 

Μίλησα με καμια δεκαριά φίλους και γνωστούς. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όλοι όσοι είχαν κάνει αρκετά μεγάλη υπερτιμολόγιση ώστε να μην πληρώσουν από την τσέπη τους κοπήκανε.

 

Πόσοι από εσάς που δεν πήρατε θετική απάντηση δεν είχατε κάνει υπερτιμολόγιση;

 

 

Με IE8 έμπαινα μέχρι πριν μερικές μέρες κανονικά, τώρα δε μπαίνει. Δοκίμασα και με Firefox και με Google Chrome. Τίποτα. Βάζω username/pass και με επαναφέρει στη σελίδα login. Δεν είναι θέμα browser.

 

Όχι μόνο δεν έκανα υπερτιμολόγηση ούτε ένα ευρώ, αλλά και τα προϊόντα που έβαλα στην πρόταση, είχαν χαμηλές τιμές. 7000 ευρώ περίπου για GPS (μονόσυχνο), Total Station και PC είναι (και φαίνεται) εξαιρετική προσφορά. Μην τρελλαθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είναι καλύτερα να ανοιχτεί ένα άλλο thread για τα παράπονα και αυτό να μείνει ως οδηγός για τα επόμενα βήματα των επιδοτούμενων ;

Link to comment
Share on other sites

 

Μίλησα με καμια δεκαριά φίλους και γνωστούς. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι όλοι όσοι είχαν κάνει αρκετά μεγάλη υπερτιμολόγιση ώστε να μην πληρώσουν από την τσέπη τους κοπήκανε.

 

Πόσοι από εσάς που δεν πήρατε θετική απάντηση δεν είχατε κάνει υπερτιμολόγιση;

 

Νέα μηχανικός με χαμηλο εισόδημα και καθόλου υπερτιμολογηση, δεν επιλέχθηκα (ίσως και καλύτερα γιατί δεν έχω κεφάλαιο στην παρούσα φάση).

Κάποιοι γνωστοι μου με παρόμοια χαρακτηριστικά επιλέχθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επιλέχθηκα,έναρξη επ. το 2007 με μεσο ορο εισοδημάτων κατω απο 10.000 χωρίς καμμία υπερτιμολόγηση,όλα καθαρά και ο εξοπλισμός-λογισμικό πραγματικά μου χρειάζεται.Την αίτηση την έκανα εγώ μόνος μου χωρίς καμμία βοήθεια.

Άλλοι γνωστοί μου που κάνανε "ετσι για πλάκα" την αίτηση μπάς και πάρουν κανα καινούργιο pc και διάφοροι άλλοι "λαμόγια", ΔΕΝ εγκρίθηκαν.

Οπότε απο τη δική μου εμπειρία το σύστημα ήταν δίκαιο.Αλλά σίγουρα κάποιοι θα θεώρησαν ότι αδικήθηκαν.

Μην ξεχνάτε ότι είναι και πολλοί που έχουν κάνει έναρξη επ. και δεν δουλεύουν ως ελεύθεροι επαγγελματίες αλλά δουλεύουν υπάλληλοι με μισθό.Γι'αυτό βεβαια δεν φταίνε οι ίδιοι, αλλά το σύστημα που λειτουργεί έτσι.

Τεσπα,καλή υπομονή και όσοι θεωρείτε ότι αδικηθήκατε κάντε ενστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι κοπήκατε να κάνετε ένσταση όπως λέει και το ίδιο το ΕΣΠΑ εντός 15 ημερών. Να μάθετε τους ακριβείς λόγους γιατί κοπήκατε. Εγώ όσους απορρίφθηκαν τους καταλαβαίνω απόλυτα και εάν δεν είχα εγκριθεί και εγώ τα ίδια θα έλεγα. Στο κάτω κάτω σε αυτήν την χώρα τόσα γίνονται γιατί να έχουμε εμπιστοσύνη τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει νόημα γιατί πικραινόμαστε. Όσοι μπορούν ας το ψάξουν, για να ξέρουμε αν σε νέες ευκαιρίες έχει νόημα να ξανακάνουμε αιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επιλέχθηκα,έναρξη επ. το 2007 με μεσο ορο εισοδημάτων κατω απο 10.000.

 

Να υποθέσω (από το προφίλ σου) ότι υπέβαλλες αίτηση στην Κρήτη; Διότι στην Αττική με Μ.Ο. εισοδημάτων <10.000€ δεν παίρνεις επιχορήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από τους τυχερούς.... (το κοίταξα καμιά 10αριά φορές για να το πιστέψω..)

νέος μηχανικός με Μ.Ο. ακαθάριστων λίγο κάτω από 20Κ....

στην Αθήνα η αίτηση...

πάντως από γνωστούς που ρώτησα, δε είδαμε κάποιον που να κόπηκε καταφανέστατα αδίκως...

σίγουρα θα έχουν γίνει και λαμογιές πάντως....

 

τώρα απ' ότι κατάλαβα, απλά περιμένουμε οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ με με Μ.Ο. ακαθάριστων λίγο κάτω από 20Κ....

και εκτός Αθηνών η αίτηση..

Απλά λόγω αγοράς εξοπλισμού τα καθαρά ήταν κάτω από τις 10000..

κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.