Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Τι ενσταση τοτε ειναι?

 

"Εγω εγκριθηκα, ενω δεν επρεπε, παρακαλω κοψτε με"

 

Οχι ακριβως. ενσταση διοτι μου εκοψαν 3000 απο τις 8000 που δηλωσα. (παραδειγμα).

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα...ίσως είναι κομματάκι νωρίς;

 

Άν δεν κάνω λάθος μέχρι τις 15 Απριλίου είχαν πεί από το ΕΣΠΑ ότι θα έχουν ενημερωθεί όλοι με αυτόν τον τρόπο (συστημένη επιστολή)

 

Βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε εγκριθεί έχετε λάβει e-mail που σας το ανακοινώνει? Γιατί, ενώ βρίσκω το όνομά μου στον πίνακα με τις εγκεκριμένες υποβολές, δεν έχω λάβει ακόμη τίποτε. Ανησυχώ μήπως με ξεχάσουν τελικά...

 

Σχετικά πάντως με τα παράπονα που υπήρξαν για κάτω της 5ετίας, εγώ ανήκω (για την ακρίβεια όταν έκανα την αίτηση) σε αυτή την κατηγορία. Επίσης 4 συμφοιτητές μου (πάλι κάτω 5ετίας) που δουλεύουν στην Αθήνα με ΑΠΥ εγκρίθηκαν. Οπότε δεν είναι όλα αδιαφανή και θέμα μέσου, μην τα ισοπεδώνουμε. Πιθανολογώ ότι κάτω 5ετίας με ένα εισόδημα ~15.000€ είχε κάποιος σοβαρές πιθανότητες να εγκριθεί.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτω 5ετίας και εγκρίθηκα. Είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι που μονίμως δουλεύω με μπλοκάκι αντί με κανονική πρόσληψη! :smile:

Δεν έχω πάρει κανένα email, και γι'αυτό μόλις σήμερα και συμπτωματικά το πήρα χαμπάρι πως βγήκαν τα αποτελέσματα.

Ο κύριος προβληματισμός μου είναι τώρα το πότε θα πάρουμε την επιδότηση, γιατί αν προχωρήσω τελικά θα χαλάσω όλες μου τις αποταμιεύσεις, και με τα πεσμένα μου έσοδα θα παίζει μεγάλη ανασφάλεια...

 

Ερώτημα: ξέρει κανένας αν μπορούμε να υλοποιήσουμε μόνο ένα μέρος της προτεινόμενης επένδυσης; Ούτως ή άλλως, δεν υπήρχε κριτήριο αξιολόγησης για τον προϋπολογισμό,

 

Συγχαρητήρια για την έγκρισή σου. Άρα είσαι συνάδελφος. Θα σε παρακαλούσα να αναγράψεις την ειδικότητά σου στο προφίλ.

GRTOPO

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στη σελίδα http://www.ependyseis.gr φαίνεται ποια πρόταση είναι επιδοτούμενη και ποια όχι.

 

Λογικά θα αρχίσουν σιγά σιγά και τα e-mail και οι επιστολές.

 

Για μίση ώρα (16:30-17:00) το site ήταν εκτός λειτουργίας "λόγω αναβάθμισης" και με το που ξανά λειτούργησε φορτώθηκαν τα νέα...

 

Αφού διαλέξουμε: Οι Yποβολές μου, στο Κατάσταση Έργου θα γράφει Επιχορηγούμενη ή Μη Επιχορηγούμενη

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.