Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αξίζει να σπουδάσει κανείς Τοπογράφος Μηχανικός;


surveng

Recommended Posts

anmakr δεν ειπα ποτε οτι ειναι το μοναδικο τμημα γεωπληροφορικης ειπα οτι ειναι το μοναδικο τμημα που ασχολειται τοσο πολυ με την γεωπληροφορικη !! αμα δεις το προγραμμα σπουδων 8α καταλβεις !!! και αυτο μου το εχει πει καθηγητης που ειναι στο τμημα μου αλλα και στο αγρονομων τοπογραφων ΑΠΘ!! οπως και να το κανουμε σε θεματα GIS τουλαχιστων κανουμε κατι περισσοτερο απο το τμημα αγρονομων !!

 

Συνάδελφε, σε παρακαλώ για δεύτερη φορά να αλλάξεις τις εως τώρα δημοσιεύσεις σου απο bold σε απλή γραμματοσειρά όπως προβλέπεται από τους κανόνες συμμετοχής!!

DIMITRIS80

Edited by DIMITRIS80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

DIMITRIS80 συγνωμη δεν το κανω επιτηδες με τα bold !!! συναδελφε Pappos δεν αναγνωριζοναι ουτε τα του γεωπληροφορικης ουτε της τοπογραφιας βλεπετε το ΤΕΕ μας θεωρει κατοτερους και ας κανουμε τοπογραφια 1, 2, 3, θεωρια σφαλματων και συνορθωσεις , GPS κλτ. εχοντας ολλα αυτα και εργαστιριακο μερος και θεωρια ( κανοντας αποτυπωσεις οδυσεις στο πεδιο κτλ) τι να κανουμε σε αυτη τη χωρα ζουμε !!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θέλετε να παίζετε με τις λέξεις κάντε το. Εγώ ήθελα απλά να τονίσω ότι το κομμάτι της Γεωπληροφορικής διδάσκεται και στο Πολυτεχνείο το ίδιο άρτια.

 

editopografos έχω δει τον οδηγό σπουδών σας . Τα μαθήματα που υπάρχουν στον οδηγό σπουδών σας υπάρχουν όλα και στον αντίστοιχο του ΑΤΜ-ΑΠΘ. Αυτό εννοούσα. Επίσης πρόσεξα ότι είσαι ακόμα φοιτητής και έχω να σου πω κάτι. Την αξία σου δεν θα στην καθορίσει μόνο το πτυχίο σου. Έχω δουλέψει με πολλούς αποφοίτους της σχολής σου, άριστους στο αντικείμενο τους, όπως έχω συνεργαστεί και με αποφοίτους της δικής μου σχολής και απογοητεύτηκα πλήρως. Αύριο μεθαύριο που θα βγεις με το καλό στην αγορά έργασίας θα το μάθεις. Το δίπλωμα ή το πτυχίο δεν σου εξασφαλίζει τίποτα από μόνο του. Πόσο μάλλον στον κλάδο της γεωπληροφορικής που είναι ένα ζωντανό κομμάτι της δουλειάς μας και εξελίσσεται μέρα με τη μέρα.

 

Φιλικά πάντα

(και χωρίς πρόθεση να θίξω κανέναν)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.