Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΕΙ ή Ιδιωτική Σχολή


marymilti

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

θέλω να ασχληθώ με την διακοσμητική. Έχω σπουδάσει ήδη πληροφορική και εργάζομαι, αλλά επειδή δεν με γεμίζει απόλυτα αυτό το αντικείμενο αποφάσησα να ασχοληθώ με κάτι που μου αρέσει και αυτό είναι η διακόσμηση του χώρου.

Όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν 2 επιλογές. Η που θα δώσω κατατακτήριες ή που θα πάω μια και καλή σε μια ιδιοτική σχολή τύπου Βακαλό.

Τελικά όμως τι είναι το καλύτερο. Μήπως οι σπουδές στο τει αθηνών δεν είναι τοσο καλές?Μήπως είναι προτιμότερο να πάω στη βακαλό και να ξεμπερεδύω?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?:confused:

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το συγκεκριμένο ΤΕΙ.

Επειδή είσαι και της πληροφορικής, μπορείς να αναπτύξεις με ευκολία τις γνώσεις σου σε προγράμματα σχεδιασμού/φωτορεαλισμού και να εξελιχθείς πολύ. Είναι καλός συνδιασμός και με προοπτικές.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ.

 

Κυνήγησέ το όμως. Μην περιορισθείς στη διδακτέα ύλη.

 

Εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ.

 

Κυνήγησέ το όμως. Μην περιορισθείς στη διδακτέα ύλη.

 

Εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια.

 

Τι εννοείς να μην περιοριστώ στην διδακτέα ύλη?Όσον αφορά τις εξετάσεις ή όσον αφορά την επαγγελματική σταδιοδρομία?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω και οι υπολοιποι εχουν απαντησει για το ΤΕΙ, ετσι και εγω συμφωνω καθώς το πτυχίο σου θα ειναι αναγνωρισμενο σιγουρα, παραλληλα βεβαια μπορεις να επεκτείνεις τις γνώσεις σου ειτε μεσω βιβλιων ειτε μεσω διαφορων sites.

 

**

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω και οι υπολοιποι εχουν απαντησει για το ΤΕΙ, ετσι και εγω συμφωνω καθώς το πτυχίο σου θα ειναι αναγνωρισμενο σιγουρα, παραλληλα βεβαια μπορεις να επεκτείνεις τις γνώσεις σου ειτε μεσω βιβλιων ειτε μεσω διαφορων sites.

 

**

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

Τώρα όσο αφορά βιβλία και site τι εννοείς?Έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο?Γιατί εγώ που έψαχνα δεν βρήκα κάτι. Μάλλον δεν ήξερα και πώς να το ψάξω σωστά....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να μην περιοριστώ στην διδακτέα ύλη?Όσον αφορά τις εξετάσεις ή όσον αφορά την επαγγελματική σταδιοδρομία?

 

Εννοώ να ψάξεις και να εμβαθύνεις , κατά το δυνατόν, σε κάθε τι που σου κεντρίζει το ενδιαφέρον , άσχετα με το αν κληθείς να το δώσεις σε εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να ψάξεις και να εμβαθύνεις , κατά το δυνατόν, σε κάθε τι που σου κεντρίζει το ενδιαφέρον , άσχετα με το αν κληθείς να το δώσεις σε εξετάσεις.

 

θα το λάβω υπόψιν μου,

ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά.

 

Να ξέρεις ότι η αφοσίωση στο στόχο σου και το μεράκι να ασχοληθείς με αυτό που πραγματικά σ' αρέσει , θα κάνουν τη διαφορά με όλους και όλες που βρέθηκαν ή θα βρεθούν στον ίδιο επαγγελματικό χώρο με εσένα απλά γιατί "έτυχε" ...

 

Βάλε τα δυνατά σου. Καλή επιτυχία !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.