Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπεύθυνος μηχανικός σε Δημόσιο Έργο με ΑΠΥ και παραίτηση


Recommended Posts

kgeorgia73 Θα επιμείνω οτι μπορεί να πάρει την μέχρι τώρα εμπειρία. Ας το συζητήσει και με την επίβλεψη του έργου αλλα πάνω στο πιστοποιητικό μπορεί να αναγραφεί το ποσό (σε Ευρώ) του έργου που ήταν εκείνη παρούσα και το υπόλοιπο να το πάρει όποιος την αντικαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικά δικαιούται να πάρει την εμπειρία. Το θέμα είναι αν θα καταφέρει να την πάρει. Γνωρίζω περιπτώσεις όπου μηχανικοί παρότι δικαιούνταν της εμπειρίας δεν πήραν τίποτα και αντ΄αυτού άτομα που δεν πάτησαν στο εργατάξιο την καρπώθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως κάποιος αποδεδειγμένα ( ΑΠΥ , ένσημα) εργάξεται ως μηχανικός στο έργο

Και το κυνηγήσει το θέμα παθαίνουν χοντρή ζημιά πολλοί.

 

( Περί ψευδής δήλωσης , και ελλιπής στελεχώσεις έργου )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω οριστεί σε δημόσιο έργο Προϊστάμενος εργοταξίου σύμφωνα με το οργανόγραμμα του έργου και έχω υπογράψει τις σχετικές δηλώσεις όπως ορίζει η Ε.Σ.Υ. Από την αρχή του έργου μέχρι και σήμερα δεν έχω κόψει καμία ΑΠΥ γιατί δεν έχω πληρωθεί, και η ιδιοτητα μου ως υπεύθυνος από ένα σημείο και μετά ήταν μόνο στα χαρτιά. Γνωρίζει κανείς αν απαιτείται κάποια διαδικασία για να παραιτηθώ; Μπορώ να κυνηγήσω τον εργολάβο με επιθεώρηση εργασίας, κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.