Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορες εκδόσεων ProMark3


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους τους συναδέλφους.Θα χρειαστώ αν ειναι ευκολο κάποιος πιο έμπειρος ίσως τοπογράφος να μου πει τις διαφορές στις δυνατότητες των 3 εκδόσεων του ProMark3. Δηλαδή :

 

1)Kit Δέκτη ProMark3 Post-Processing και RTK με HEPOS

 

2)Σύστημα δύο Δεκτών ProMark3 Post-Processing

 

 

3)Σύστημα δύο Δεκτών ProMark3 Post-Processing και RTK

με radio-link και με HEPOS

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε sotimo

όσο πιό απλά γίνεται

1.εχει εφαρμογή σε γρήγορο στατικό-κινηματικό με μετεπεξεργασία (stop and go)-και κινηματικό σε πραγματικό χρόνο με σταθμούς αναφοράς του Hepos προσοχή εδώ αναφέρεται 1 δέκτης επομένως σε κάθε περίπτωση χρησιμοποιείς δεδομένα Hepos

2.εχει εφαρμογή σε γρήγορο στατικό-κινηματικό με μετεπεξεργασία (stop and go)

3.εχει εφαρμογή σε γρήγορο στατικό-κινηματικό με μετεπεξεργασία (stop and go)-και κινηματικό σε πραγματικό χρόνο με σταθμούς αναφοράς του Hepos και επιπλέον μπορείς να έχεις κινηματικό εντοπισμό με δικό σου σταθμό αναφοράς (1 δέκτης base και 1 δέκτης rover)

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Θεοχάρη ευχαριστω, όπως πάντα ήσουν ευστοχος και περιεκτικός στην απάντηση σου.Αν δεν σου κανει κόπο θα ήθελα μια -υποκειμενική παντα-

αξιολογηση, του εν λόγω δέκτη σε σχεση με τον ανταγωνιστικό, κατα την γνώμη μου SOKKIA GSR1700 CSX RTK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η δική μου γνώμη είναι ότι το ProMark3 βρίσκεται περισσότερο καιρό στην αγορά και είναι εξαντλητικά δοκιμασμένο. Για το Sokkia δεν υπάρχουν ακόμα δοκιμές και άρα δεν γνωρίζουμε τι γίνεται με τυχόν bugs. Επίσης, δεν γνωρίζω τιμή για το GSR.

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χωρίς το RTK είναι η προσφορά σου. Έχω και εγώ μια τέτοια προσφορά που αναφέρεται σε αναβαθμίσιμο σε RTK. Και επειδή επικοινώνησα τηλεφωνικά και ρώτησα το κόστος αναβάθμισης μου είπαν ότι δεν το γνώριζαν ακόμη αλλά το υπολόγιζαν γύρω στις 7.000!!!

Οπότε προκύπτει και το νούμερο που παραθέτει ο Theoharis.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό που ανέφερα είναι από έγγραφη <i><b>προσφορά</b></i> του αντιπρόσωπου την προηγούμενη εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή το έχω το PROMARK3 RTK

αν θες να δουλεύεις static παρτο (παρε ενα δεκτη post-procesing με hepos,οχι RTK,λογικά θα σού στοιχίσει λιγότερο απο 4000) -αργοτερα αν θες το επεκτείνεις)

 

αν θες rtk ψάξε διπλόσυχνο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.