Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα μόνο με επιφανειακά πεπερασμένα στοιχεία


ΣτέφανοςΒ

Recommended Posts

ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να έχει μοντελοποίηση με πεπερασμένα π.χ όπως τo ADINA, αλλά σε κάποια προσιτή τιμή; π.χ εως 2000e - δεν με ενδιαφέρει να έχει γραμμικά για ανάλυση συνόλου φορέα. - Αλήθεια το ADINA το έχει δουλέψει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θέλω να έχει ανάλυση λυγισμού και να είναι πιό ακριβές σε μικρή κλίμακα,(ίσως και το SAP να κάνει, δεν το έχω ψάξει), όμως δεν θέλω να πληρώσω για γραμμικά, ανάλυση φορέα κ.τ.λ που έχει το SAP. βασικά το θέλω για προσωμείωση μεταλλικών συνδέσων , προφίλ με διάφορές οπές κ.τ.λ. Αλλά καλό είναι να έχει και ένα Έλληνα αντιπρόσωπο να μπορώ να συνενοούμε (στο μέτρο του εφικτού πάντα!), γιαυτό δεν λέω ADINA κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Για ράφια το θέλεις;;;

Τσέκαρε το strand7. Θα το πάρεις από αυστραλία αν θυμάμαι καλά και θα αλληλογραφείς στα αγγλικά

 

καλό το strand7, αλλά δε νομίζω στα 2000e που ψάχνω,....οι δουλειές είναι μέτριες..έχει πέσει και η ζήτηση για ράφια..

Link to comment
Share on other sites

Όχι στείλε ένα mail για προσφορά, θυμάμαι ήταν καλή η τιμή του. Όταν λες ότι έχει πέσει η ζήτηση για ράφια τι εννοείς;; Εγώ αναφερόμουν στην μελέτη από ορθοστάτες, επειδή γίνεται με τον τρόπο που περιέγραψες (επιφανειακά πεπερασμένα, οπές).

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα το κοιτάξω,ευχαριστώ

..για ράφια πλάκα έκανα, με ενδιαφέρει για περίεργες μεταλλικές κατασκευές, πολλαπλές συνδέσεις σε κόμβο, μεμονομένες οπές δοκών,μεταβλητές διατομές κ.τ.λ για περισσότερη ακρίβεια πέραν των εμπειρικών σχέσεων που καλύπτουν συγκεριμένο εύρος-διαμόρφωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανάς μηχανολόγος δεν γνωρίζει κάτι? Στέφανε πόσταρέ το εκεί, από τον τίτλο οι μηχανολόγοι δεν καταλαβαίνουν τι θες. Μπορεί κάποιοι από αυτούς να ασχολούνται με τίποτα μηχανές, αντλίες κ διάφορα άλλα τέτοια σε ανάλογα προγράμματα πεπερασμένων.

Link to comment
Share on other sites

Για ράφια το θέλεις;;;

Τσέκαρε το strand7. Θα το πάρεις από αυστραλία αν θυμάμαι καλά και θα αλληλογραφείς στα αγγλικά

 

έχεις ασχοληθεί με rack; γιατί γενικά, στην Ελλάδα τουλάχιστον, οι περισσότεροι προμηθευτές είτε το τσεκάρουν με πίνακες!!! είτε με κάποιο απλό πρόγραμμα μεταλλικών

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.