Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μητρώα Μελετητών


sotiris2005

Recommended Posts

Να δίνει το δικαίωμα στην μελέτη σε όσους δικαιούνται να κάνουν μελέτες. Υπάρχουν ειδικότητες ΤΕΙ πχ ηλεκτρονικοί, πληροφορικής κτλ με επ. δικαιώματα που περιλαμβάνουν μελέτες. Όπως και τα προσχέδια των υπολοίπων ειδικοτήτων προβλέπουν επίσης.

 

@achille γιατί η προσωπική επίθεση; Σε έθιξα; Είναι γνωστό ποια είναι η συντεχνία που διαφεντεύει αυτόν τον τόπο και σίγουρα δεν είναι η ΕΕΤΕΜ...

Link to comment
Share on other sites

@stayros: δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου, απλώς απάντησες σε ένα μήνυμά μου στο οποίο απλά επεσήμανα ότι το ζήτημα της μη εγγραφής των αποφοίτων ΤΕΙ στο μητρώο μελετητών ισχύει απο το 1977, με διάφορα το οποία είναι εκτός θέματος και δεν τα έχω ποτέ υποστηρίξει.

 

Δεύτερον το εν λόγω ΠΔ προβλεπόταν να εκδοθεί απο τον άρθρο 40 του 3316, δηλαδή απο το 2005... δεν έχει να κάνει σε τίποτα με τα επαγγελματικά δικαιώματα αποφοίτων ΤΕΙ, είναι ρυθμίσεις για την πειθαρχική λειτουργία του μητρώου μελετητών. Μην τα μπλέκετε.

Link to comment
Share on other sites

Στο Άρθρο 3, παράγραφος 2 παρενέβησαν τα γνωστά παιδιά ώστε να διευκρινιστεί πως ΔΕΝ γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι ΑΝΩΤΑΤΗΣ εκπαίδευσης γενικώς, αλλά πτυχιούχοι ΑΝΩΤΑΤΗΣ εκπαίδευσης του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ μόνο τομέα. Είναι προφανές πως κάποιοι θέλανε να ξεκαθαρίσουν ότι από τους πτυχιούχους ανωτάτων σχολών όπως αυτές ορίζονται στο άρθρο 16, παρ. 2 του Συντάγματος, εξαιρείται ο τεχνολογικός τομέας. Αυτού του τύπου οι "διευκρινήσεις" δεν γίνονται τυχαία αλλά με στόχο να αποκλειστούν οι πτυχιούχοι μηχανικοί ΤΕΙ.

 

Επίσης (edit), ακόμα κι αν κάποτε εκδοθούν από την πολιτεία τα χρωστούμενα Π.Δ. πάλι θα συναντήσουμε εμπόδια στην εγγραφή μας στα μητρώα μελετητών επειδή η άθλια συντεχνία και ο κουφός φροντίσανε με αυτό το Π.Δ. να δημιουργήσουν ακόμα ένα εμπόδιο για τους πτυχιούχους μηχανικούς.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Achille αλλά με δουλεύεις; Πες μου πως το αρχικό μήνυμα μου αφορούσε πράγματα που έχεις εσύ υποστηρίξει; Μήπως έχεις τη μύγα; Όσο για το αν ήταν εκτός θέματος εγώ το θεωρώ παντελώς εντός θέματος...

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παρέα των Πτυχιούχων “ΑΝΩΤΑΤΩΝ” ΤΕΙ

του blog anotata-tei

και του http://engineertech.gr/

 

είναι παρούσα σε κάθε λέξη που γράφεται στο διαδίκτυο για τα πολυτεχνεία και ασκούν την προπαγάνδα τους.

 

Οι συνάδελφοι σας Πληροφορικής και Ηλεκτρονικής που έχουν ίσα επαγγελματικά δικαιώματα με τους Διπλωματούχους των Πολυτεχνείων τι δουλειές και μελέτες έχουν αναλάβει; Γνωρίζεται;

 

Να σας πω εγώ; ΚΑΜΙΑ.

 

Άρα λοιπόν σας έχει απορρίψει η αγορά από μόνη της.

 

Το μόνο που επιζητάτε είναι να σας δοθεί με νομική ρύθμιση δίπλωμα πολυτεχνείου αυτό είναι το κόμπλεξ σας τίποτα άλλο.

 

Όλα τα άλλα είναι τούφες και τρούφες αν το θέλετε.

 

Δεν γίνεται σε μια ενημέρωση συναδέλφου για τα μητρώα των μελετητών να ανεχόμαστε την προπαγάνδα σας έχετε δημιουργήσει τόνους από σκουπίδια στο διαδίκτυο τα οποία κάποια στιγμή θα σας πνίξουν

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ σου κάνω πλάκα;

 

 

Το 1977 δεν υπήρχαν ΤΕΙ. Και όπως και να έχει αν σου συμπεριφέρονται ως σκλάβο κάποια στιγμή πρέπει να επαναστατήσεις.

Αν δεχόμασταν ότι ισχύει στο παρελθόν να ισχύει και στο μέλλον άκριτα τώρα θα μιλούσαμε όλοι τούρκικα και το 1821 θα το θυμόμασταν σαν έτος για το καλό κρασί του...

 

σε ποιόν απευθυνόσουν στο παραπάνω μήνυμα;

είναι εντός θέματος το 1821 και τα άλλα που γράφεις;

 

σε παρακάλεσα να μην κρίνεις εξ' ιδίων αλλά φαίνεται ότι δεν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά μιλάμε και οι 2 ελληνικά; Φαίνεται από το παραπάνω μήνυμα πως λέω οτι ΕΣΥ συμπεριφερεσε ως αγας; Γιατί λοιπόν το παίρνεις προσωπικά; Σε ξαναρωτάω έχεις τη μύγα και μυγιάζεσε;

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παρέα των Πτυχιούχων “ΑΝΩΤΑΤΩΝ” ΤΕΙ

του blog anotata-tei

και του http://engineertech.gr/

 

είναι παρούσα σε κάθε λέξη που γράφεται στο διαδίκτυο για τα πολυτεχνεία και ασκούν την προπαγάνδα τους.

 

Οι συνάδελφοι σας Πληροφορικής και Ηλεκτρονικής που έχουν ίσα επαγγελματικά δικαιώματα με τους Διπλωματούχους των Πολυτεχνείων τι δουλειές και μελέτες έχουν αναλάβει; Γνωρίζεται;

 

Να σας πω εγώ; ΚΑΜΙΑ.

 

Άρα λοιπόν σας έχει απορρίψει η αγορά από μόνη της.

 

Το μόνο που επιζητάτε είναι να σας δοθεί με νομική ρύθμιση δίπλωμα πολυτεχνείου αυτό είναι το κόμπλεξ σας τίποτα άλλο.

 

Όλα τα άλλα είναι τούφες και τρούφες αν το θέλετε.

 

Δεν γίνεται σε μια ενημέρωση συναδέλφου για τα μητρώα των μελετητών να ανεχόμαστε την προπαγάνδα σας έχετε δημιουργήσει τόνους από σκουπίδια στο διαδίκτυο τα οποία κάποια στιγμή θα σας πνίξουν

 

 

"Εξαιρετική" τοποθέτηση. Έυγε. Μπορείς να ζητήσεις ειδική παρασιμοφόρηση από το γνωστό φορέα και τα παρακλάδια του για τη τοποθέτησή σου. Ημερομηνία εγγραφής σου σήμερα 01-10-2009. Πρώτο και μοναδικό σου μήνυμα οι γνωστές ανακρίβειες των γνωστών κύκλων που πολεμούν τα ΤΕΙ και τους πτυχιούχους τους. Αν είσουν βεβαία πιο ενημερωμένος θα έβλεπες ότι τα επ. δικαιώματα των δύο ειδικοτήτων ουδεμία σχέση έχουν με αυτά των διπλωματούχων. Επίσης επέλεξες δύο ειδικότητες που μπορούν να εργαστούν (ειδικά οι πτυχιούχοι πληροφορικής) και χωρίς αυστηρώς καθορισμένα επ. δικαιώματα. Σε ότι αφορά την αναγνώρισή τους, θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι στις δύο μεγαλύτερες εταιρείες τεχνικού λογισμικού για Η/Μ εγκαταστάσεις στην Ελλάδα ο προγραμματισμός έγινε κατά πολύ μεγάλο μέρος από πτυχιούχους πληροφορικής ΤΕΙ. Ετσι για την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.