Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα για μελέτες οδοποιίας


Recommended Posts

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ

 

Μελέτες δασικής Οδοποιίας, τα δασαρχεία απαιτούν την υπογραφή δασολόγου για να την εγκρίνουν

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας,

Είμαι νέα μηχανικός και θα ήθελα την βοήθειά σας για την αγορά ενός προγράμματος για μελέτες οδοποιίας. Είμαι ανάμεσα σε 2 προγράμματα, το diolkos και το anadelta (το odos το απέκλεισα λόγω κόστους). Θα ήθελα να σας ρωτήσω με βάση την εμπειρίας σας, ποιο προτείνετε από τα 2 και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 7/28/2022 at 12:57 PM, Sofia B. said:

Καλημέρα σας,

Είμαι νέα μηχανικός και θα ήθελα την βοήθειά σας για την αγορά ενός προγράμματος για μελέτες οδοποιίας. Είμαι ανάμεσα σε 2 προγράμματα, το diolkos και το anadelta (το odos το απέκλεισα λόγω κόστους). Θα ήθελα να σας ρωτήσω με βάση την εμπειρίας σας, ποιο προτείνετε από τα 2 και γιατί;

Anadelta μην το ψαχνεις...μερα με την νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα προγράμματα και της οδοποιίας, είναι μέγιστα εργαλεία. 

Αν όμως θέλεις να ασχοληθείς με μελέτη οδοποιίας, έστω έχοντας στο pc σου και ένα πρόγραμμα οδοποιίας, θα πρέπει να μπορείς να ξεχωρίζεις αν αυτά που σου δίνει είναι και σωστά. Αυτό δηλαδή σημαίνει, πως πρέπει να ξέρεις οδοποιία. Εννοώ δηλαδή, πως αυτό που θα σου δώσει το πρόγραμμά- κομπιούτερ θα πρέπει να γνωρίζεις  & πως αυτό υλοποιείται έξω στο πεδίο. Πως δηλ. μεταφέρεις τα στοιχεία αυτά στο έδαφος. Το πασσάλωμα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.