Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τυφλό οικόπεδο σε οικισμό <2000 κατοίκων


Recommended Posts

Έχεις διαβάσει τομ αρχικό προβληματισμό μου για την ανταλλαγή εκτάσεων μεταξύ των δύο οικοπέδων; Τι γνώμη έχεις γι' αυτή τη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχω διαβάσει αλλά μου φαίνεται καλύτερη από αυτή που προσπαθείς να κάνεις. Το πρόσωπο πάντως θα πρέπει να είναι 12μ για παν ενδεχόμενο....

Αυτή είναι μια γρήγορη και χωρίς καθόλου μελέτη απάντηση (on the fly). Θα το κοιτάξω μόλις έχω λίγο χρόνο και θα σου απαντήσω τεκμηριωμένα.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε pantel78

κάτι τέτοιο υποψιάστηκα και πρότεινα να δώσεις ένα σκαρίφημα

αν τότε παραχωρούσε και ο πελάτης σου στην συνέχεια λωρίδα με ίδιο πλάτος

κάτι θα γινόταν

σήμερα δεν γίνεται μετά την απόφαση του ΣτΕ εκτός και αν αλλάξει και αυτή

γνώμη μου είναι να προχωρήσεις σε ανταλλαγή τμημάτων μεταξύ των δύο οικοπέδων,τους συμφέρει και τους δύο

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Ο αρμόδιος υπάλληλος τότε ήταν κάθετα αρνητικός στο να συνεχιστεί ο νέος δρόμος, να εφάπτεται σε όλο το μήκος της πλευράς του οικοπέδου και γι' αυτό το ζήτημα έμεινε ως έχει...

Αυτή είναι η λύση που τελικά προτείνω. Τα δύο οικόπεδα έχουν ακριβώς το εμβαδό που είχαν αρχικά

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε pantel78

φρόντισε για 12μ πρόσωπο

στο νέο κοινό όριο (ανατολικό αν το σκαρίφημα είναι προσανατολισμένο) προτείνω για λόγους καλύτερης οικοδομικής εκμετάλλευσης η μία γωνία να είναι ορθή

προχώρα και τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσωπο είναι κοντά στο 13 για ασφάλεια μιας και το δέχεται και ο γείτονας. Η γωνία είναι απόλυτα 100g

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

αντιστοιχη περιπτωση αλλα με το τυφλο να ειναι  προ 85 .υπαρχει αναγκη για διανοιξη προσωπου και απο που απορρεει στο 181δ?αρ 5 1α, 1β

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.