Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα για διανομή οικοπέδων


Spiderman

Recommended Posts

Τί μήνυμα σου αναφέρει η ρουτίνα;

Πρόσεξε, η γραμμή που αρχικά ορίζεις σαν επιθυμητό όριο να εκτείνεται αρκετά εκατέρωθεν έτσι ώστε κανένα της άκρο να μη βρεθεί εσωτερικά της polyline μέχρι να τελειώσει η ρουτίνα τη δουλειά της.

Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα, όπως και η όλη ιστορία, είναι στην οθόνη textmode (F2)

 

Αν σου βγάζει πχ

 

Command: divarea

Select a CLOSED polyline :

SORRY, ONLY CLOSED POLYLINES ALLOWED...nil

Actual : nil

Must be: nil

Thanks...

 

τότε δεν είναι κλειστή polyline, άσχετα αν για "κλίκ" τέλους έχεις κλικάρει στο σημείο αρχής. Για να κάνεις κλειστή, πρέπει το τελευταίο ευθύγραμμο τμήμα να μην το κλείνεις με "κλίκ" αλλά εισάγοντας "close" ή "c"

 

Μια εντολή για να "κλείνεις" ανοιχτές ή "μισάνοιχτες" polyline είναι η pedit/close

 

Ξαναπροσπάθησε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση...το VERM έχει μια πολύ καλή εφαρμογή όπου μπορείς να κάνεις διανομή οικοπέδων δίνοντας κριτήρια. (π.χ. του λες να κρατήσει τόσα μέτρα πρόσωπο και τόσο εμβαδό) και σου δίνει λύση αυτόματα. Ας με διορθώσει κάποιος συνάδελφος αν κάνω λάθος γιατί δεν το δουλεύω προσωπικά το πρόγραμμα.

παιδιά ξέρετε ποια εταιρεία βγάζει το verm; Γιατι ψάχνω για το site τους και δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εχω κατεβαζει το topko express το demo και εχει πολυ ευκολη και βολικη κατατμιση.αλλα επειδη ειναι το demo και δε μπορω να κανω save απλα μετραω τα σημεια που εκανε την επιλυση κ τα μεταφερω στο δικο μου προγραμμα.try it :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.