Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

AutoCad - 01. Γενικά (και ό,τι δεν ταιριάζει στις παρακάτω κατηγορίες)


civileng

Recommended Posts

@slalomΗ εντολή ζητάει πρώτα επιλογή γραμμής, πώς γίνεται να καλείς εντολή και να κλικάρεις με το καλημέρα το/τα σημεία; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, slalom said:

Εμενα παιζει αλλιως

BR

κλικ στο σημείο break

κλικ στο σημείο break

 

 

3 ώρες πριν, Directionless said:

@slalomΗ εντολή ζητάει πρώτα επιλογή γραμμής, πώς γίνεται να καλείς εντολή και να κλικάρεις με το καλημέρα το/τα σημεία; 

στο πρώτο κλικ που λέει ο slalom λογικα διαλέγει κ την γραμμή που θέλει να κανει break. 

Φαντάζομαι δεν το χει προσέξει οτι λεει select line.

αυτο ισχύει σε autocad 2020 πάντως.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 2020 (student version) και συμπεριφέρεται το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις σε ό,τι αφορά την BR. Εντύπωση μου προκαλεί αυτό που λες.

Mε την BR(eak), πρέπει υποχρεωτικά να επιλέξεις γραμμή, να πατήσεις F και μετά να κλικάρεις δύο φορές το σημείο. Αν παρακάμψεις το δεύτερο βήμα (δεν πατήσεις F), σου κόβει τη γραμμή αφήνοντας ένα κενό.

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, Directionless said:

Έχω την έκδοση 2020 (student version) και συμπεριφέρεται το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις σε ό,τι αφορά την BR. Εντύπωση μου προκαλεί αυτό που λες.

Mε την BR(eak), πρέπει υποχρεωτικά να επιλέξεις γραμμή, να πατήσεις F και μετά να κλικάρεις δύο φορές το σημείο. Αν παρακάμψεις το δεύτερο βήμα (δεν πατήσεις F), σου κόβει τη γραμμή αφήνοντας ένα κενό.

μπορείς να παραβλέψεις το f. Δες το βιντεο μολις το δοκίμασα σε autocad2020. Το κενό εμφανίζετε αν κουνηθεί ο κερσορας

Edited by bilya63
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
AUTOCAD - Copy with baseponit to clipboard
Τώρα τελευταία όταν γίνεται paste από το ένα σχέδιο στο άλλο, μέχρι να εμφανιστεί στο νέο σχέδιο, το αντικείμενο που επικολλώ,μπορεί να περιμένω και 3 λεπτά της ώρας.
Μπορείτε να βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.