Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

AutoCad - 01. Γενικά (και ό,τι δεν ταιριάζει στις παρακάτω κατηγορίες)


civileng

Recommended Posts

όχι τη διάταξη με την έννοια πρώτα οι lines μετά οι διαστάσεις κτλ, αλλά τη μορφή έτσι ώστε να υπάρχει ακριβώς έτσι όπως είναι στα AutoCAD μέχρι και το 2008.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι αλλάζει στο autocad2009 ,δεν το έχω δουλέψει,αλλά μπορείς να δημιουργήσεις δικά σου toolbars και να προσθέσεις όποια εικονίδια εντολών θέλεις εσύ. Επιλέγεις view->toolbars->toolbars->new και σου ανοίγει ένα κενό toolbar,όπου σέρνεις απλά σε αυτό τα εικονίδια που θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

despoina είναι εντελώς διαφορετική η φιλοσοφία διάταξης των εντολών στο 9αρι, ξέρω όμως ότι μπορεί να πάρει τη default μορφή των παλαιότερων AutoCAD αλλά δεν ξέρω πως.

Link to comment
Share on other sites

ilias στην ενότητα tools υπάρχει το cui interface. Από εκεί μπορείς να εμφανίσεις toolbars με την παλαιότερη διάταξη του AutoCAD καθώς και να απενεργοποιήσεις τα ribbon menus που είναι η νέα διάταξη των toolbar...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και αν όπως λέει ο Τ-911, έχεις βάλει το wheel button να κάνει κάτι άλλο, εξαίρεσε το Autocad,

 

πατώντας στα settings του mouse :"enable program specific settings"

 

:wink:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Με βοήθησαν πολύ. Έχω ένα ασύρματο ποντίκι της Logitech κι έπρεπε μέσα από το μενού του (η εφαρμογή της Logitech λέγεται SetPoint) να ορίσω για το wheel button την εργασία "Μεσαίο κουμπί". Αυτά για όσους έχουν παρόμοιο hardware. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.