Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 01. Γενικά (και ό,τι δεν ταιριάζει στις παρακάτω κατηγορίες)


civileng

Recommended Posts

Με το F2 Γιάννη , νομίζω σου ανοίγει απλώς το text window, δεν εκτελεί το List από το Inquiry του Tools. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πιθανότατα , αν την μεταβλητή συστήματος FILEDIA , την ορίσετε ξανά σε 1 , να βρείτε τη λύση στο πρόβλημα μη εμφάνισης του παραθύρου διαλόγου κατά την αποθήκευση. Δείτε και τη συνημμένη εικόνα.

 

Δοκιμάστε το και επανερχόμαστε

ευχαριστούμε πολλλύυυυυυ .................και το χρησιμοποιώ χρόνια!!! Αλλα την πάτησα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω το autocad architecture 2011.

Μου λεει    - the Ribbon doesn't have any tabs or panels currently loaded -

εψαξα στο google, αλλα οι λυσεις που βρηκα δεν βοηθησαν.

Ειχα κανει καθαρισμο στο registry και ισως εσβησε καποιο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Paul_Mix την εχω πατησει κ εγω ετσι..... το προγραμματακι για τον καθαρισμο της registry φταιει...

οποτε το ετρεχα, το autocad μετα ηταν λευκο χαρτι...ουτε μενου-ουτε palletes...τιποτα, ειχαν εξαφανιστει..

νομιζω το ccleaner ειχα τοτε....δεν ειμαι σιγουρος.... πως γινεται επαναφορα στα μενου δεν ξερω....απλα

ξαναεκανα εγκατασταση το autocad κ δεν ξανακαθαρισα την registry... :idea:  :twisted:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Έχω την έκδοση 2014  αλλά με τα αρχεία σε ελληνικά έχω πρόβλημα.

 

 

Το έψαξα δεν βρήκα κάτι, υπάρχει κάποια "λύση" ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Έχεις πρόβλημα με το να διαβάσεις αρχεία άλλων συναδέλφων ή δεν μπορείς να βρείς κάποιο εύκολο και προφανή τρόπο να γράψεις σαν text ή dtext ελληνικούς χαρακτήρες ;

 

Αν το πρόβλημα σχετίζεται με αρχεία άλλων συναδέλφων , κατέβασε από εδώ το συνημμένο και τοποθέτησέ τα στο φάκελλο Fonts που λογικά βρίσκεται μέσα εκεί που εγκαταστάθηκε το Autocad .

 

Αν δεν μπορείς να γράψεις καθόλου Ελληνικούς χαρακτήρες , προσπάθησε να ορίσεις ότι το βασικό στυλ (το Standard) σχετίζεται με την Arial Greek ή την απλή Arial ή κάποια από αυτές που θα βρεις μέσα στο συνημμένο.

 

 

Fonts.ZIP

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Έχεις πρόβλημα με το να διαβάσεις αρχεία άλλων συναδέλφων ή δεν μπορείς να βρείς κάποιο εύκολο και προφανή τρόπο να γράψεις σαν text ή dtext ελληνικούς χαρακτήρες ;

 

Αν το πρόβλημα σχετίζεται με αρχεία άλλων συναδέλφων , κατέβασε από εδώ το συνημμένο και τοποθέτησέ τα στο φάκελλο Fonts που λογικά βρίσκεται μέσα εκεί που εγκαταστάθηκε το Autocad .

 

Αν δεν μπορείς να γράψεις καθόλου Ελληνικούς χαρακτήρες , προσπάθησε να ορίσεις ότι το βασικό στυλ (το Standard) σχετίζεται με την Arial Greek ή την απλή Arial ή κάποια από αυτές που θα βρεις μέσα στο συνημμένο.

 

Δεν εμφανίζει "σωστά" τα αρχεία που έχουν γίνει  saved με ελληνικούς  χαρακτήρες.

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τα Fonts.

 

Δεν άλλαξε κάτι και με την προσθήκη τους, ίσως να είναι θέμα εγκατάστασης... του προγράμματος 

Edited by silvserf
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.