Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

AutoCad - 03. Σχεδιασμός 2D, ιδιότητες αντικειμένων, διασύνδεση χρήστη (interface), κλπ


iovo

Recommended Posts

erling

στο page setup πάντα 1:1 ή 1000:1

κλίμακα δίνεις στο viewport έτσι ώστε σε ένα σχέδιο να μπορώ πχ να έχω 2 κλίμακες ή να έχω ένα πινακάκι και όχι ένα για κάθε κλίμακα κλπ κλπ κλπ

(τυπώνουμε από το layout)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

έχω ένα μικρό πρόβλημα τεχνικής φύσεως στο autocad 2002. Κάνοντας κλικ τη ροδάκι στο ποντίκι μου πετάει το πινακάκι με τις επιλογές για τα osnap. Βy default το κλικ στο ροδάκι κάνει pan view.. Έφαγα τον τόπο στο help αλλά δεν έβγαλα άκρη. Ξέρει κανείς πώς να το επαναφέρω??

 

Δε πρέπει να είναι θέμα windows, γιατί έχω και άλλη έκδοση φορτωμένη και εκεί δουλεύει κανονικά το Pan.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι θυμάμαι καλά. Δοκίμασε το όμως...

 

MBUTTONPAN <Enter>

1<Enter>

 

Αν είμαι σωστός θα πρέπει να δουλέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κολλήσει απίστευτα αυτή τη στιγμή,πώς υπολογίζουμε το εμβαδό καμπύλου τμήματος???Εχω σχεδιάσει ένα πολύγωνο και η μία του πλευρά αποτελείται από καμπύλο τμήμα.Δίνω Area-->Add και του δίνω σημεία πάνω στο καμπύλο τμήμα,αλλά αυτό είναι πολύ μπακαλίστικο και έχει απόκλιση.Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.