Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια στάθμευσης αυτοκινήτων σε πεζοδρόμιο


Recommended Posts

Όντως  η   ταμπέλα  που  είναι τοποθετημένη  στο  προκήπιο  του  δεν  φέρει  αριθμό  έγκρισης  δήμου. Ωστόσο  για   να  καταλάβω  το  προκήπιο  του  θεωρείται   κοινόχρηστος  χώρος;

Χρειάζεται  να  πάρει  έγκριση  από το  δήμο  για  να  παρκάρει  στο  προκήπιο  του;

Και  θα  επιμείνω. Δεν  πρέπει  να  έχει  κάνει  και  φύτευση στο  προκήπιο  γιατί  αν  το  κάνει  δεν  θα  μπορεί  να  παρκάρει.

Link to comment
Share on other sites

εσενα σε απασχολει η απαγορευση σταθμευσης στον δρομο προς εισοδοεξοδο σε χωρο σταθμευσης.

 Η αδεια που εχει ειναι για τον δρομο

Το προκηπιο αφορα τους διοκτητες της   οικοδομης.

 

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, krisis said:

Όντως  η   ταμπέλα  που  είναι τοποθετημένη  στο  προκήπιο  του ...

άλλο προκήπιο κι άλλο πρασιά.

Προκήπια στο χωροταξικό σχέδιο αμπελόκηπων δεν θυμάμαι να υπάρχουν, σε αντίθεση με τον Δήμο Παπάγου και ένα μεγάλο τμήμα του το προβλέπει.

 

Οπότε εάν και εφόσον πρασιά είναι ιδιωτικός χώρος και έχει όλα τα δικαιώματα του ιδιωτικού χώρους (έχοντας φυσικά και τους ειδικούς περιορισμούς δόμησης στην πρασιά)

Άρα με σύσταση δέσμευσης θέσης στάθμευσης (αν το έχει κάνει) καλεί αστυνομία και λαμβάνεις πρόστιμο (99,9%)

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, krisis said:

Αυτός  δεν  μπορεί  ....

δεν ξέρω τι μπορεί και δεν μπορεί "αυτός". Αν ήταν δική μου η πρασιά θα μάζευες τις κλίσεις της τροχαίας κάθε μέρα.... 

 

  

20 λεπτά πριν, krisis said:

...

Και  θα  επιμείνω. ....

κι αν επιμένεις σου συνιστώ να μιλήσεις με τον Μηχανικό σου.

 

Υ.Γ.

Ενημερωτικά δεν έχεις αναρτήσει το ερώτημα σου στην ενότητα για ιδιώτες και θα πρέπει να γίνει μεταφορά απο τον αρμόδιο συντονιστή.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Didonis said:

δεν ξέρω τι μπορεί και δεν μπορεί "αυτός". Αν ήταν δική μου η πρασιά θα μάζευες τις κλίσεις της τροχαίας κάθε μέρα.... 

 

Υ.Γ.

Ενημερωτικά δεν έχεις αναρτήσει το ερώτημα σου στην ενότητα για ιδιώτες και θα πρέπει να γίνει μεταφορά απο τον αρμόδιο συντονιστή.

Σαφέστατος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.