Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συγκολλήσεις


koulid88

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, αλλά μου φαίνεται απίθανο, να υπάρχει επιπλέον κριτήριο εισαγωγής πέραν των 5.000€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 ώρες πριν, antloukidis said:

Δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, αλλά μου φαίνεται απίθανο, να υπάρχει επιπλέον κριτήριο εισαγωγής πέραν των 5.000€.

Καταρχάς σε ευχαριστώ γιά την απάντησή σου. 

Κριτήρια υπάρχουν, και είναι τα συνηθισμένα γιά αρκετές αντίστοιχες σχολές, όπως το lower , συνέντευξή, συστατικές επιστολές. Γιά βαθμό προπτυχιακού, "μοριοδοτείται" ο βαθμός του πτυχίου σε ποσοστό επί τοις εκατό, δηλαδή δεν υπάρχει απαίτηση ενός συγκεκριμένου βαθμού και άνω διά το δικαίωμά υποψηφιότητας. 

Αυτό που ρωτάω άνωθεν, είναι επειδή μπαίνει το οικονομικό στη μέση, και θα πρέπει  (βάση δικής μου επιθυμίας) να ενοικιάσω σπίτι εκεί, αλλά και των διδάκτρων, να μάθω από φοιτητή ή απόφοιτο του συγκεκριμένου τμήματος ή του ΤΕΙ της σχολής Μηχανολόγων που το διοργανώνει το πρόγραμμα, το ποιό είναι το επίπεδο των σπουδών και το εάν τους χρειάστηκε επαγγελματικά ως τίτλος και γνωστικό αντικείμενο , αλλά και τη ΖΉΤΗΣΗ από υποψηφίους (λ.χ. περυσινούς) σπουδαστές, ώστε να έχω μιά πρώτη εικόνα γιά τις πιθανότητες μου, καθότι είναι άλλο να μην υπάρχει ενδιαφέρον και να "παίζω μπάλα" έναντι ελαχίστων συν-υποψηφίων. 

 

Επαναλαμβάνω, διά όποιον τυχόν γνωρίζει, το πρόγραμμα είναι το "Μηχανική Συγκολλήσεων και Μη Καταστροφικός Έλεγχος - MSc in Welding Engineering and Non Destructive Inspection".

Ευχαριστώ. 

 

 

Edited by Vasileios87
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.