Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Φροντιστήριο για μπετά


rzp

Recommended Posts

Κατέβα στην Αθήνα κ πήγαινε στη Ματίνα.Εγώ έτσι πήρα δίπλωμα.

ΜΑΤΙΝΑ RULEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GOD SAVE MATINA!!!!!!:lol:

 

Πλάκα κάνεις....ήμαρτον με αυτή τη Ματίνα. Όχι κ να μάθουμε μπετό από τη Ματίνα.....βλαμμένοι είμαστε κ δεν καταλαβαίνουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή -σαν να λέμε- γρήγορα· ναι, πρόχειρα· όχι.:lol::lol::lol:

Κάπως έτσι. Ξέρεις η ποιότητα θεωρείται δεδομένη και κατά συνέπεια δε μετράει καθόλου. Οπότε...

 

θέσεις λάβατε...

ΜΠΑΜ!!!!!!!!!!!!!!

 

Τον Usain Bolt, στο γράψιμο τουλάχιστον, πιστεύω ότι τον έχω... :P

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΩΣ έχει σπάσει και πάλι σε 1β/1γ τα οποία διδάσκουν Καραμπίνης και Ρουσάκης(επίκουρος).Που βρίσκω σημειώσεις της Ματίνας; :confused:

Έχω αρκετές σημειώσεις απο Ξάνθη αλλά όταν δεν έχεις επαφή με τη σχολή και το μάθημα...κάπως αβέβαιο το αποτέλεσμα της ατομικής προσπάθειας.

Και τώρα τι κάνουμε;;;;;;;;:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ

 

http://mycourses.ntua.gr/document/document.php

 

Είναι σημειώσεις μαθήματος από ΕΜΠ και στην ίδια σελίδα θα βρείς και για άλλα μαθήματα όπως Κατασκευές από οπλισμένο σκυρόδεμα, Εισαγωγή στο οπλισμένο σκυρόδεμα κ.α.

 

Και μια συμβουλή.. Αν μπορείς να παρακολουθήσεις κάν'το. Βρες ποιος καθηγητής (αν υπάρχουν διάφοροι όπως σε εμάς) σου "κάνει" και πήγαινε στις παραδόσεις. Έτσι θα ξέρεις και τι θα ζητήσει αλλά θα μπορείς να λύνεις και τις απορίες σου επί τόπου. Μην υποτιμάς την ατομική προσπάθεια όπως την λες. Καλό κουράγιο!

 

P.S. ΚΑΙ ο Τρέζος είχε θέμα με την Ματίνα :)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις....ήμαρτον με αυτή τη Ματίνα. Όχι κ να μάθουμε μπετό από τη Ματίνα.....βλαμμένοι είμαστε κ δεν καταλαβαίνουμε?

 

Συνάδελφε,με όλο το σεβασμό που σου τρέφω,κατέβα από το άλογό σου...:D

Ναι,από τη Ματίνα μαθαίνουμε τα μπετά όσο είμαστε φοιτητές,ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ όταν γίνουμε μηχανικοί.

 

Έχω ρίξει 170.000 κυβικά μπετού κ είμαι ακόμα μόνο 30 χρονών.Στο μπετό είμαι γιατρός.Δεν σου κάνει αυτό?:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι,από τη Ματίνα μαθαίνουμε τα μπετά όσο είμαστε φοιτητές

 

Διαφωνώ...αλλά άποψή μου. Η Ματίνα χρησιμεύει για ποικιλία ασκήσεων που δεν υπάρχει χρόνος να διδαχθούν στο μάθημα. Όχι για να μάθεις μπετό. Δεν παίρνω παράδειγμα εμένα που είχα κάποιες βάσεις από το ΤΕΙ, αλλά από αυτά που βλέπω γύρω μου.

 

Ό,τι μπαίνει στις εξετάσεις έχει διδαχθεί στο μάθημα κ υπάρχει στο βιβλίο που είναι ανοιχτό (τουλάχιστον στα μπετά, αλλά κ στα άλλα μαθήματα). Αν παρακολουθείς, πας, παίρνεις 8-10 και την κάνεις με ελαφρά...ενώ έχεις μάθει. Αυτοί που δεν παρακολουθούν, "διαβάζουν" Ματίνα λίγο πριν την εξέταση, την ώρα της εξέτασης ξεφυλλίζουν την Ματίνα μπας κ πετύχουν την ίδια άσκηση...και μετά από 3 μέρες δεν θυμούνται τίποτα...(τα έχω κάνει κ εγώ αυτά σε μαθήματα που δεν με ενδιαφέρουν...αλλά ξέρω ότι δυστυχώς δεν θα μου μείνει τίποτα...)

 

Άρα η Ματίνα είναι κάτι βοηθητικό για να πάρεις ιδέες για ασκήσεις. Εξάλλου έχω ακούσει από πάρα πολλούς για λάθη (όχι αριθμητικά) πολλά...Δηλαδή εγώ που δεν πήρα Ματίνα δεν έμαθα?

 

ΥΓ. Δεν λέω τίποτα επί προσωπικού. Ό,τι βλέπω λέω.

 

Έχω ρίξει 170.000 κυβικά μπετού κ είμαι ακόμα μόνο 30 χρονών.Στο μπετό είμαι γιατρός.Δεν σου κάνει αυτό?:D

 

Μπράβο σου κ εις ανώτερα:D:D...αλλά όλο αυτό δεν μου λέει κάτι για τη Ματίνα...το ήθελες κ το πέτυχες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα θα πω. Όποιος παρακολουθεί και διαβάζει και έχει κάποιες βάσεις από το λύκειο δεν θα έχει πρόβλημα. Από εκεί και πέρα μπορεί να πάει φροντιστήριο για να λύσει ασκήσεις και προπάντων να αποκτήσει βάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα triumph,το θέμα πλέον αλλάζει διαδρομή κ πάει σε επίεπδο διδασκαλίας στα ελληνικά πανεπιστήμια-Πολυτεχνείο.Δεν μπαίνω σε αυτή την κουβέντα.Αν θες να πιστεύεις κάτι,πίστευέ το.

 

Η συμβουλή όμως που έδωσα στη φίλτατη που ψάχνει φροντιστήριο είναι άσχετη με το αν ο καθένας μας έχει μάθει μπετά ή όχι.

 

Διότι,αν θες τη γενική μου άποψη,να πάτε όλοι να τα σκάσετε στο Μαρσέλλο να μάθετε τί είναι το σκυρόδεμα.Όμως,αν η μελλοντική συνάδελφος που ψάχνει βοήθεια πάει στο Μαρσέλλο,θα πάθει κ δεν θα βοηθηθεί..:)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο....τι εστί Μαρσέλλο?

 

 

Μαρσέλλος=ο DOCTOR του σκυροδέματος.Μαζί με τον Τάσιο,αλλά ο Τάσιος πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να διδάξει μπετά,μόνο αρχαία ελληνική τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.