Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Θερμομονωτικά πάνελ (panels) και υδατοστεγανότητα


sundance

Recommended Posts

Εγω εχω να φτιαξω στεγη καμπυλη απο πανελ πολυουρεθανης και εχω προβλημα με τη μονωση της υδρορροης - η οποια ειναι μεταλλικος ντερες - στο κοιλο μερος της επικαλυψης. Πως μπορω να μονωσω τη συναρμογη πανελου με ντερε???

Link to comment
Share on other sites

οταν διαλεγουμε εταιρια πρεπει να κοιταξουμε τα ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΜΑΧΙΑ που μας παρεχει η καθε εταιρια ....ειναι το πιο βασικο για μενα....αυτα μας εξασφαλιζουν την σωστη προσαρμογη και στεγανωση

επισης πριν ξεκινησουμε το στησιμο πρεπει να κανουμε ειδικα λουκια οταν κολλαμε σε διπλανο κτιριο για να μην εχουμε υγρασιες...εγω πολυ δυσκολα δεχομαι να προτεινω μονο με υδρορροες γιατι εχουμε αστοχιες...

 

οσο για τα πανελ ειναι η χαρα της αυθαιρεσιας....γρηγορα με θερμομονωση χωρις αλλες απαιτησεις στεγανωσης -επιστρωσης βαψιματος.....σε χρωμα κοκκινο κατα προτιμηση να μοιαζει με κεραμιδι...

 

 

αντε ναρθει και το νομοσχεδιο και για τα αυθαιρετα να ανεβει ο τιζορς τους 1000% αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μη διστάσετε να μας ζητήσετε ότι ειδικό τεμάχιο θέλετε. Μπορείτε να μας στείλετε σχέδιο σε autocad και να σας το υλοποιήσουμε την επόμενη μέρα. Επίσης έχουμε ήδη πολλούς τύπους ειδικών τεμαχίων σε παραγωγή που καλύπτουν το 90% των περιπτώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.