Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατατακτήριες για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών


teliss

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδώ στο ΔΠΘ στους Πολιτικούς δίνουν 120+ άτομα και παίρνουν 2-4, και ξέρω συμφοιτητη μου που περασε με διαβασμα 2 εβδομαδων, μιας και τα μαθηματα τα ειχαμε και σαν προπτυχιακοι! Δεν πας στο Μιλανο, να γουσταρεις κιολλας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις....θα δειξει....πρεπει να εχω πολυ τυχη παντως!θα διαβασω οσο μπορω και θα δειξει....αλλωστε εχω και την λυση του εξωτερικου οπως προανεφερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εξαρτάται από το χρόνο σου, αν δουλεύεις, σε ποιά σχολή θες να δώσεις(?), μόνος σου ή σε φροντιστήριο...

 

ΥΓ. Γράφε με μικρά.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να δώσω στο τμήμα πολιτικών μηχανικών στο ΕΜΠ.Βασικα δουλεύω και σκεφτόμουν να σταματήσω περίπου το Σεπτέμβριο για να προετοιμαστώ περίπου 2 μήνες και μάλλον με φροντιστήριο...

Link to comment
Share on other sites

~2 μήνες δεν θα στο πρότεινα. Θα πιεστείς πολύ...εννοώ με φροντιστήριο. Μόνος σου σε αυτό το χρονικό διάστημα ούτε για αστείο.

 

Γενικά όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα. Εξαρτάται βέβαια και τις δυνατότητές σου...εσύ ξέρεις καλύτερα από τον καθένα αν τα πιάνεις γρήγορα ή χρειάζεσαι χρόνο κλπ.

 

Εγώ θα πρότεινα φροντιστήριο από το καλοκαίρι (κάπου Ιούνιο νομίζω έχει τμήματα) και διάβασμα Σεπτέμβρη-Οκτώβρη-Νοέμβρη χωρίς δουλειά.

 

Έχει μεγάλη ύλη, ανταγωνισμό και...λίγες θέσεις. Αν κάνεις προσπάθεια, κάν' την σωστά..γιατί είναι λεφτά, κούραση (πνευματική και ψυχολογική), κόψιμο δουλειάς...

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.