Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατατακτήριες για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών


teliss

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα..γνωρίζει κάποιος ποιά είναι τα βιβλία που πρέπει να αγοράσω-δανειστώ στα μαθήματα: 1)Ανάλυση 2, 2)Μηχανική 1 και 3)Μηχανική 2

και ποιά κατά τη γνώμη σας τα βοηθήματα;(εκτός Γκαρούτσου)

Επίσης, ενημερώθηκα ότι άλλαξαν κάποιοι καθηγητές αλλά η γραμματεία μου είπε να ενημερωθώ από το Internet που δυστυχώς δε βρήκα κάτι.

Τέλος, υπάρχουν κάπου παλαιότερα θέματα για να δω το επίπεδο και να ξέρω σε τί πλαίσιο θα κινηθώ;

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aν τα μαθήματα των κατατακτήριων είναι και μαθήματα της σχολής, αρκεί να μπείς στο site και να βρείς την λίστα των προτεινόμενων συγγραμάτων για τα μαθήματα. Σε όλων των σχολών τα site υπάρχει αυτή η λίστα. Μπορείς να κοιτάξεις και στο eclass του EMΠ γιατί πολύ συχνά οι καθηγητές ανεβάζουν παλιά θέματα εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για μαθήματα ξέρω ένα πολύ καλό για ιδιαίτερα τόσο για Πάτρα όσο και για ΕΜΠ.Όποιος θέλει ας στείλει pm για να του πω.Έίναι απόφοιτος Πολυτεχνείου και έχει περάσει και ο ίδιος με κατατακτήριες πρώτος άρα ξέρει τι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Επιτυγχοντες στο ΠΜ ΑΠΘ για το 2010-2011:

 

-Απο ΑΕΙ

 

http://www.civil.auth.gr/content/view/569/120/lang,el/

 

-Απο ΤΕΙ

 

http://www.civil.auth.gr/content/view/570/120/lang,el/

 

 

Εντυπωσιακοι βαθμοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα! Ψάχνω ασκήσεις-σημειώσεις για το μαθημα εισαγωγη στη μηχανική των υλικών της πάτρας!αν γνωρίζει κανείς ας επικοινωνήσει με pm!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγώ πρέπει θα εξεταστώ στα μαθήματα ρευστομηχανική , Σύνθεση και Κατασκευή Κτιρίων – Οικοδομική (I), Στατική (Ι)

 

μπορεί κάποιος να μου πει από ποιά βιβλία διδάσκονται αυτά τα μαθημάτα για να διαβάσω...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πρέπει θα εξεταστώ στα μαθήματα ρευστομηχανική , Σύνθεση και Κατασκευή Κτιρίων – Οικοδομική (I), Στατική (Ι)

 

μπορεί κάποιος να μου πει από ποιά βιβλία διδάσκονται αυτά τα μαθημάτα για να διαβάσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εγώ πρέπει θα εξεταστώ στα μαθήματα ρευστομηχανική , Σύνθεση και Κατασκευή Κτιρίων – Οικοδομική (I), Στατική (Ι)

 

μπορεί κάποιος να μου πει από ποιά βιβλία διδάσκονται αυτά τα μαθημάτα για να διαβάσω...

 

Αναδιατυπώνω γιατί απο το πολύ το διάβασμα στο φόρουμ τα μπέρδεψα!

Σε ότι αφορα την ρευστομηχανική και την στατική ποια είναι τα αντίστοιχα βιβλία;

Κατασκευή Κτιρίων, Σύνθεση και Τεχνολογία Χρήστος Γ. Αθανασόπουλος (μόνο αυτό βρήκα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα

Έδωσα κατατακτηριες στο τμημα πολιτικων μηχανικων πατρας και περασα.Επειδη ασχοληθηκα και το εψαξα πολυ ,αν καποιος συναδελφος ενδιαφερεται μπορω να τον κατατοπισω σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.