Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Master Α.Π.Θ. για όλους;


GiorgosKal

Recommended Posts

Συνάδελφοι γινομαστε (μάλλον) όλοι επιστημονες με master.....

Περισσότερα:

http://www.eng.auth.gr/ -> Αίτηση για χορήγηση πιστοποιητικού ισοδυναμίας διπλώματος με master

 

Και η σχετική αίτηση:

http://www.eng.auth.gr/announ/20090928.pdf

 

Πως τα βλεπετε τα πράγματα....;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρόκειται για μια άκρως παράνομη και αυθαίρετη πράξη που αγνοεί την κείμενη νομοθεσία, το καθ ύλην αρμόδιο Υπουργείο και τη συντεταγμένη πολιτεία. Δηλαδή αν αποφασίσει η πρυτανεία ότι το δίπλωμα του πολυτεχνείου είναι ισοδύναμο με διδακτορικό θα χορηγήσει και το αντίστοιχο πιστοποιητικό ?. Υπάρχει πολιτεία που αποφασίζει αυτά τα θέματα και όχι ο κάθε τυχαίος πρύτανης που θέλει να εξυπηρετήσει ημετέρους. Αυτά είναι αστεία πράγματα που ντροπιάζουν τις διοικήσεις των πολυτεχνείων πολλές εκ των οποίων έχουν γίνει ήδη περίγελος και από άλλες δράσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

@GiorgosKal υπάρχει ήδη thread με αυτό το θέμα με μπόλικες σελίδες συμφωνίες κ διαφωνίες που θα βαρεθείς πριν τις διαβάεις όλες. Ας μην αναλωνόμαστε λοιπόν στα ίδια και τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή, που τελείωσα σε αγγλικό πανεπιστήμιο, αλλα το πτυχίο μου μετά από εξετάσεις στο ΑΠΘ,θεωρείται ισότιμο και αντίστοιχο με τα Ελληνικά, έχω μαστερ ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως για να θεωρηθεί ισότιμο το πτυχίο με εδώ έπρεπε να έχεις ούτως ή άλλως master και να δώσεις και κάποια μαθήματα; Τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι γινομαστε (μάλλον) όλοι επιστημονες με master.....

Περισσότερα:

http://www.eng.auth.gr/ -> Αίτηση για χορήγηση πιστοποιητικού ισοδυναμίας διπλώματος με master

 

Και η σχετική αίτηση:

http://www.eng.auth.gr/announ/20090928.pdf

 

Πως τα βλεπετε τα πράγματα....;

 

Ρε συνάδελφε το συζητούμε σε άλλα 2-3 threads αυτό το πράγμα! Ήταν ανάγκη να ανοίξεις κι άλλο ένα για να βρούνε περισσότερο χώρο να κλαψουρίζουν οι ΤΕΙτζήδες και οι εξ Αγγλίας για τα "χρόνια που έχασαν";

Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφε το συζητούμε σε άλλα 2-3 threads αυτό το πράγμα! Ήταν ανάγκη να ανοίξεις κι άλλο ένα για να βρούνε περισσότερο χώρο να κλαψουρίζουν οι ΤΕΙτζήδες και οι εξ Αγγλίας για τα "χρόνια που έχασαν";

 

πωπω μισος, δεν πρεπει να εισαι καθολου καλος επαγγελματιας, μαλλον οι "τειτζηδες" σου τρωνε δουλειες...αλλα ετσι ειναι η ζωη, οι ικανοι προχωρανε ανεξαρτητως πτυχιου

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει σε άλλο νήμα, ότι περιμένω τον επόμενο.

Τα συμπλέγματά σας 'οταν τα βγάζετε μέσα σε ένα forum και καλύπτεστε πίσω από ένα πληκτρολόγιο, να ξέρετε ότι δίχνεται την παιδεία σας.

Αν νομίζεις ότι η απαίτηση των δικαιωμάτων μου είναι κλαψούρισμα, είσαι γελασμένος. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα νόμιμα μέσα που μου δίνει η πολιτεία για να ζητήσω και να απαιτήσω.

Πίσω από το πληκτολόγιο μπορώ να σε χαρακτηρίσω αρχιμ...κα και κομπλεξικό. Είσαι ένας άχρηστος επιστήμονας που δεν έχει να προσφέρει τίποτα στην κοινωνία μας

Κρύβεσαι πίσω από το δίπλωμά σου για να αποδείξεις αυτό που δεν θα γίνεις ποτέ : άνθρωπος

Σας έχω βαρεθεί με τα λόγια να προσπαθείτε να αποδείξετε ότι κάτι αξίζετε, γι αυτό θα απαιτήσουμε στο τέλος και αυτά που δεν δικαιούμαστε.

Για το μόνο που λυπάμαι είναι τους πραγματικούς συναδέλφους που δεν κάνουν τίποτα να σας στείλουν στον αγύριστο.

Αλαβανάκι, πήγαινε τώρα στο συνάφι σου να σου κολήσουν και τα υπόλοιπα ένσημα, δουλεύεις καλά και αποδίδεις.

Τελικά τίποτα δεν έχει πια να προσφέρει το forum, κρίμα για τις ώρες που πέρασα να σας διαβάσω και να σας πληροφορήσω.

Δεν αλάζετε με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.