Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σήμανση CE


tomcat

Recommended Posts

Απο ότι διάβασα οι 3d εκτυπωτες εντάσονται στις συσκευές χαμηλής τάσης και πως το τον τεχνικο φάκελο πρεπει να το συντάξω και να τον κρατήσω ακόμα και 10 χρόνια αφου διατεθεί στην αγορά το τελευταίο προϊόν.

 

Μπορεί καποιος να με βοηθήσει να βρώ καποιον τεχνικό φάκελο απο καποιο προιον χαμηλής τάσης για να δώ την σύνταξη του ?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

εχω καποιο πιστοποιητικο απο μια εταιρια CE ενος λεβητα πετρελαιου αλλα γραφει ημερομηνια ληξης το 2017 ..δεν μου εχει ξανατυχει ή δεν το εχω προσεξει ;; λιγουν τα πιστοποιητικα ; να παρω τηλ την εταιρια ή θα γινω ρομπα ;;;

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα σας,

Έχω εγκαταστήσει 4 κλιματιστικά για τα οποία μου ζητείται το πιστοποιητικό CE. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ή να επικοινωνήσω με κάποιον για να μου τα στείλει;

Τα προϊόντα αυτά είναι ένα κλιματιστικό Panasonic GS-E15GKE-3, ένα SAMSUNG AQV18VBAN, ένα Inventor passion pro II P7MVI-12WIFI κι ένα Inventor Bon B2VI-24.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Danny14 said:

Καλημέρα σας,

Έχω εγκαταστήσει 4 κλιματιστικά για τα οποία μου ζητείται το πιστοποιητικό CE. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ή να επικοινωνήσω με κάποιον για να μου τα στείλει;

Τα προϊόντα αυτά είναι ένα κλιματιστικό Panasonic GS-E15GKE-3, ένα SAMSUNG AQV18VBAN, ένα Inventor passion pro II P7MVI-12WIFI κι ένα Inventor Bon B2VI-24.

Ευχαριστώ!

Η δήλωση συμόρφωσης πρέπει να υπάρχει με το κλιματιστικό, συνήθως στο εγχειρίδιο χρήσης. Αν πετάχθηκαν, τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπεία ώστε να σου τα στείλουν με email

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα σας και καλό μήνα. Μια ερώτηση παρακαλώ εάν γνωρίζετε: Για μηχανήματα παραγωγής που έχουν declaration of conformity βάσει της 89/392/ΕOΚ ή της 98/37/EK (αφορά μηχανήματα που έχουν αγοραστεί μέχρι και το 2003 περίπου) υπάρχει η απαίτηση "αναβάθμισης" στην 2006/42/ΕΚ, δλδ να βγει DoC βάσει της τελευταίας οδηγίας; 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.