Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τρόπος αναγνώρισης οδού σαν αγροτικής


Recommended Posts

17 λεπτά πριν, dimitris GM said:

αλλο δρομος κοινοχρηστος αγροτικος

και αλλο δρομος που περναει μεσα απο το χωραφι και το κοβει, με σκοπο την εξυπηρετηση παροδιων, με δουλεία διελευσης, αλλα ανηκει στο χωραφι....

[και να πεις στον μεσιτη να μην μεσιτευει "ανεμους" γιατι θα θερισει "θυελλες"]🤬

Και να αφησεις το γκουγκλ κατα μερος.

Να δεις με το μηχανικο σου το τοπογραφικο του γηπεδου με τα  εμβαδα και ορια και  τον χρόνο δημιουργίας  και...οσα αλλα αυτος ξερει.

και δεν χρειαζεσαι ουτε προσωπο ουτε δρομο για να χτισεις...

και αυτα δεν τα λεει το γκουγκλ

τα προειπεν εξ αρχης ο φιλος  netmin909 

 

 

 

Σ’ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απάντηση. Δεν έχω μηχανικό, προσπαθώ εδώ και 1 εβδομάδα να κλείσω ραντεβού και δεν.... νομίζω πως με το που ακούν Νατουρα, κάτω από 10 στρέμματα κλπ, δεν βλέπουν φως στο τούνελ οποτε....

Τελοσπαντων θα ψάξω για κλπ μηχανικό. Μέχρι τότε έχω φαει άπειρες ώρες να ψάχνω στο διαδίκτυο μήπως και βρω κάποια παρέκκλιση καθώς με λιγότερα από 10 στρέμματα σε Νατουρα πολύ δύσκολα τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

 εάν οι μηχανικοι σου λενε οτι λογω ΝΑΤΟΥΡΑ, χρειαζεσαι 10 στρ. και να εχεις  προσωπο ή δξ ποιές αλλες προυποθεσεις, προφανως αυτο προκυπτει απο καποιο ΓΠΣ ή αλλο διαταγμα ορων δομησης...δξ...και δεν ξερεις...

Αλλά, όσο και να ψαχνεις στο γκουγκλ, αυτό δεν θα αλλαξει.

[ποια ΝΑΤΟΥΡΑ ειναι αυτη που θελει 10 στρ?]

Βλεπω δε οτι στην αρχη ειχες πει (Χρειάζομαι 4 στρέμματα και πρόσωπο σε οδό, καθώς πρόκειται για νατούρα)

και πανω σε αυτο απαντησαμε ολοι.

 

να κλεισεις το γκουγκλ και να μιλησεις με τον μηχανικο σου.

Αλλοιως δεν θα τελειωσεις ποτέ [και δεν θα φταιει ο μηχανικος σου]

Εμεις, εδω θα είμαστε.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, Rodi2 said:

Σ’ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την απάντηση. Δεν έχω μηχανικό, προσπαθώ εδώ και 1 εβδομάδα να κλείσω ραντεβού και δεν.... νομίζω πως με το που ακούν Νατουρα, κάτω από 10 στρέμματα κλπ, δεν βλέπουν φως στο τούνελ οποτε....

Τελοσπαντων θα ψάξω για κλπ μηχανικό. Μέχρι τότε έχω φαει άπειρες ώρες να ψάχνω στο διαδίκτυο μήπως και βρω κάποια παρέκκλιση καθώς με λιγότερα από 10 στρέμματα σε Νατουρα πολύ δύσκολα τα πράγματα..

Εννοούσα πως όλες οι Νατουρες χτίζονται με 10 στρέμματα. Η μόνη παρέκκλιση που υπάρχει είναι αυτή των 4 στρεμμάτων τα οποία είτε προϋπήρχαν του 2003 ή εάν είναι μετά το 2011 πρέπει να βλέπουν σε κοινόχρηστο δρόμο. Αυτά έχω καταλάβει και προσπαθώ να δω εάν ανήκω σε κάποια τέτοια κατηγορία. Σίγουρα ο μηχανικός πρέπει να εξετάσει τη συγκεκριμένη περίπτωση καθώς δεν μπορεί κάποιος να γνωρίζει αλλιώς τι ισχύει.

Μια τελευταία ερώτηση, η ημερομηνία δημιουργίας του οικοπέδου είναι η ημερομηνία που εγώ τα αγοράζω από τους τωρινούς ιδιοκτήτες και τα ενώνω;
 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Rodi2 said:

Δεν έχω μηχανικό, προσπαθώ εδώ και 1 εβδομάδα να κλείσω ραντεβού και δεν.... νομίζω πως με το που ακούν Νατουρα, κάτω από 10 στρέμματα κλπ, δεν βλέπουν φως στο τούνελ οποτε....

Ναι, αν προσπαθείς να πάρεις πληροφορίες από το τηλέφωνο (και από το φόρουμ), για να γλυτώσεις την επίσκεψη, προφανώς και βλέπουν που πάει το θέμα

Είναι κάπως αστείο με την κατάσταση που επικρατεί, να λες πως δεν βρίσκεις μηχανικό να σε αναλάβει

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mikegad said:

Ναι, αν προσπαθείς να πάρεις πληροφορίες από το τηλέφωνο (και από το φόρουμ), για να γλυτώσεις την επίσκεψη, προφανώς και βλέπουν που πάει το θέμα

Είναι κάπως αστείο με την κατάσταση που επικρατεί, να λες πως δεν βρίσκεις μηχανικό να σε αναλάβει

Και εσυ πως το ξέρεις; Μαζί παίρνουμε τηλέφωνο;; Έλεος δηλαδή ο καθένας με τον χαβά του έτσι απλά για να πούμε κάτι!

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

 Rodi2

ειχες θεσει το ίδιο θεμα  και αλλού

μετα ξεκινησες νεο, αφηνοντας "αιχμες" οτι δεν συμφωνουν οι μηχανικοι...

Πήρες τις απαντησεις σου και - μετα απο καθε απαντηση -  αλλαζες τα δεδομενα.

Οι συναδελφοι SIGIO, mikegad και netmin909

παρακολουθησαν  το θεμα σου  εξ αρχής και πολυ σωστα τα επισημαινουν  ολα  αυτα....

Επομενως, ας εισαι πιο ευγενης απεναντι σε ολους οσους προσπαθουν να απαντησουν στα δικα σου "μισολογα".

Στο τελος, εσυ χανεις.

Απο μενα, τελος

εδιτ

[διορθωσα, συμπληρωνοντας τους καλους συναδελφους που συμμετειχαν στο θεμα αυτο. Ελπιζω να μην ξεχασα κανεναν...😃]


 

 

 

 

 

 

Edited by dimitris GM
  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, dimitris GM said:

Στο τελος, εσυ χανεις.

Απο μενα, τελος

Το βγάλαμε το "μεροκάματο" και σήμερα φίλτατε Δημήτριε!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.