Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση χρήσης γης


pavlits

Recommended Posts

Οι αποστασεις αυτες δεν χρειαζονται στο τοπογραφικο για τις χρησεις γης αλλα σε αποσπασμα τοπογραφικού χαρτη (κατα προτιμηση 1/5000) για το φακελλο που καταθετεις για την αδεια ιδρυσης και λειτουργιας της εγκαταστασης (αρθρο 10 παραγρ.1. της Υ1β/2000/29.3.95/ΦΕΚ 343 Β της 4.5.1995)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα και απο μενα.Μια ερωτηση μοναχα....σε περιπτωση που θες να κανεις αλλαγη χρησης απο μια κατασταση σε μια αλλη χρειαζεται βεβιαωση χρησης γης απο την πολεοδομια αρχικα και μετα μπαινεις στην διαδικασια του 4014 για αλλαγη χρησης;

Και εαν ναι...για βεβαιωση χρησης γης τι χρειαζεται;

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται βεβαίωση αλλά εξακρίβωση από σένα αν την εποχή που έγινε η αλλαγή χρήσης επιτρεπόταν η νέα χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παίδες.... βεβαίωση για χρήσεις γης , δεν είναι πλέον στην δικαιοδοσία του μηχανικού να την εκδώσει , χωρίς να τρέχει πολεοδομία ή κάνω λάθος ?
και αν ναι ... υπάρχει κανένα υπόδειγμα ?
για κατοικία με ενδιαφέρει , οπότε δεν έχω και πολλά να ψάχνω !

Edited by manos_ir
Link to comment
Share on other sites

ναι ! αλλά εγώ ρώτησα , 'αν γίνεται να την εκδώσει απευθείας ο μηχανικός , χωρίς να τρέχει στις πολεοδομίες !
επειδή έτσι έχω ακούσει !
γιατί χρειάζομαι μια μέχρι την παρασκευή , και η πολεοδομία αποκλείεται να με εξυπηρετήσει !

Link to comment
Share on other sites

ΈΧΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΉ ΠΛΗΡΟΦΌΡΗΣΗ ΣΥΝΟΝΌΜΑΤΕ .....
 

και μάλιστα από μεγάλο μέρος συναδέλφων !

αλλα επειδη ειναι για το ΕΣΠΑ , δεν θέλω να έχω καμία αμφιβολία !

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σα μηχανικός μπορεί να βεβαιώνεις οτι θες.Εξαρτάται λοιπόν από αυτόν που ζητάει τη βεβαίωση τι θεώρηση θέλει να υπάρχει επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.