Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αρτιότητα γηπέδου


Recommended Posts

Κτίσμα όχι, δεν το λες. Δεν μπορεί να μείνει άνθρωπος εκεί μέσα. Τώρα θα δείξει και με την ΥΔΟΜ τι θα πουν. Θα πάω να δω τι το θεωρούν και τι διαδικασία θέλουν. Τα ΑΕΚΚ ήταν δεδομένο σε κάθε περίπτωση ότι κάτι πρέπει να τα κάνω (ανακύκλωση / διάθεση).


Σε σχέση με τα ΑΕΚΚ, είχα μια αλληλογραφία παλιότερα με ΕΟΑΝ, περιφέρεια και ΥΔΟΜ, για την δυνατότητα απευθείας διάθεσης κάποιων αδρανών (χώματα, πέτρες). Θεωρώ πώς οι μάντρες που έχουν άδεια να τα παίρνουν και να δίνουν μπάζα και πέτρες ως οικοδομικό υλικό, μπορούν να τα πάρουν αυτά. Στην αλληλογραφία δεν μου είχαν πει ότι δεν γίνεται αυτό, ούτε το επιβεβαιώσανε τότε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρες,

Ενα παγιο πρόβλημα που εχω είναι η εξεύρεση των Χαρτών του 5/13.12.1979 ΠΔ (Δ' 707). Τα επισυναπτωμενα στο ΦΕΚ προφανως και δεν διαβαζονται, ενω στο e-poleodomia υπάρχουν σε ορισμένες περιοχές της Αττικής και σε άλλες όχι. Πόσο ασφαλές  είναι να θεωρήσω ότι

- αν το e-poleodomia δεν εμφανίζει Διάγραμμα του 5/13.12.1979 ΠΔ επί ή πλησίον της περιοχής μου,
=> τότε αυτό σημαίνει ότι δεν είχε θεσμοθετηθεί Ζωνη Α ή Β με το παραπάνω ΠΔ?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να θεσμοθετήσουν ότι από εκεί αντλούμε την πληροφορία, αποκλειστικά, αναζητάς και χάρτινα. Ρώτα στην ΥΔΟΜ που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.