Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο φόρουμ www.eMichanikos.gr - από μηχανικούς, για μηχανικούς


Recommended Posts

@ZaXoYs

Και συνεχίζω να είμαι κατά της πολυδιάσπασης. Όμως δεν ευθύνομαι γι αυτό. Και πάλι μπορούμε να ενωθούμε αν το θέλετε σ' έναν φορέα, το www.eMichanikos.gr.

Ξέρετε δε πολύ καλά ότι το michanikos.gr όπως και κάθε άλλο φόρουμ που γνωρίζω δεν είναι δημοκρατικό. Η δημοκρατία εξαντλείται στην ελευθερία του λόγου και στις προτάσεις που κάνουν μέλη και συντονιστές.

Τις αποφάσεις τις λαμβάνουν οι ιδιοκτήτες και μόνο.

Άλλωστε, αυτό που λέω ότι το φόρουμ δεν είναι δημοκρατικό το έλεγα πάντα, από πολύ παλιά, ψάξε λίγο εδώ μέσα και θα το διαπιστώσεις.

 

Αντιθέτως στο eMichanikos τις αποφάσεις τις λαμβάνουν τα διοικητικά μέλη. Και ποιος μπορεί να γίνει διοικητικό μέλος; Όλοι, αρκεί να θέλουν και να αναλάβουν τις υποχρεώσεις τους μαζί με τα δικαιώματά τους. Μια βασική υποχρέωση πχ είναι να ψηφίζουν!

 

Όσο για τις διαγραφές μελών στο www.eMichanikos.gr είναι συκοφαντίες.

Ένα μέλος (συντονιστής εδώ) διαγράφτηκε, εγγράφηκε ξανά και διαγράφτηκε πάλι, πάντα με δική του και μόνο πρωτοβουλία.

 

Το αν κίνητρό μου είναι να βοηθήσω τους συναδέλφους το αποδεικνύει η παρουσία μου εδώ μέσα. Τ' άλλα είναι λόγια. Ο καθένας έχει μάτια και βλέπει τι έκανα, τι έκανες, τι κάναμε όλοι μας και κρίνει.

 

Απαξιωτική δεν μπορεί να είναι η αναφορά σ' ένα ιστότοπο με την απλή σύντμηση του ονόματος αυτού. Πώς θα μπορούσα ο ίδιος να απαξιώσω το michanikos.gr όταν γνωρίζετε πολύ καλά την συνεισφορά μου εδώ μέσα. Θα προσέβαλα το ίδιο το παιδί μου.

 

Τα προσωπικά στοιχεία των μελών είναι προσβάσιμα μόνο από μένα. Στο μέλλον η ιδιοκτησία του eMichanikos θα περάσει στα χέρια διαδικτυακού μη κερδοσκοπικού συλλόγου. Όπως σε κάθε σύλλογο έτσι και σ' αυτόν όλα τα μέλη του είναι επώνυμα. Μήπως στο ΤΕΕ, ΣΑΘ, ΣΠΜΕ είμαστε ανώνυμοι; Βέβαια, πριν την μεταφορά θα ερωτηθούν όλα τα μέλη, ένα προς ένα, εάν επιθυμούν τα στοιχεία τους να περάσουν στα χέρια του συλλόγου. Αν δεν το επιθυμούν είναι το πιο εύκολο να διαγραφούν και να μείνει ένα απλό "user name".

 

Χάρη λες το forum απευθύνεται σε Μηχανικούς ΠΕ, ΤΕ και σε εν δυνάμει μηχανικούς δηλαδή στους φοιτητές των αντίστοιχων σχολών

Και ερωτώ εγώ πως ένας φοιτητής ΤΕΙ μπορεί να γραφεί;

Όπως όλοι δηλώνοντας επώνυμο, όνομα, τηλέφωνο, ιδιότητα=φοιτητής, ειδικότητα, αριθμός μητρώου ΤΕΕ/ΕΕΤΕΜ/φοιτητή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Όσο για τις διαγραφές μελών στο www.eMichanikos.gr είναι συκοφαντίες.

Ένα μέλος (συντονιστής εδώ) διαγράφτηκε, εγγράφηκε ξανά και διαγράφτηκε πάλι, πάντα με δική του και μόνο πρωτοβουλία.

Aπολύτως αληθές. Οι "αιτήσεις" για διαγραφή, επανεγγραφή και ξανάμανα διαγραφή, ήταν αποφάσεις ΜΟΥ. Ομως ξέρεις και ξέρω και όλοι ξέρουν οτι όταν ο ZaXoYs μιλά για "διαγραφή" δεν αναφέρεται σε delete μέλους! Αν το έλεγε υποβάθμιση; Τί σχόλιο θα έκανες τότε; Επίσης η λέξη πρωτοβουλία, υποδηλώνει και το άνευ λόγου και αιτίας, που στην περίπτωση μου, δεν είναι έτσι.

 

Και σε παρακαλώ, μπορείς να βρεις άλλες λέξεις από το "συκοφαντίες" όταν μιλάς σε φίλους και πόσο μάλλον όταν αυτοί είναι και δικοί μου; Pleeease?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως όταν αναφερόμουν στο ότι το φόρουμ δεν είναι δημοκρατικό προσπαθούσα να αφυπνίσω συνειδήσεις. Προφανώς δεν το κατάλαβες.

Επίσης, στο φόρουμ των υπερσυντονιστών είχα ξεκινήσει μια κουβέντα περιμένοντας μια ανταπόκριση από τον Engineer, μήπως ρωτήσει τι εννοώ και πάει την κουβέντα παραπέρα. Δεν έγινε.

 

Θεωρώ πάντως ότι υπερβάλεις για τη δύναμη που είχα ως υπερσυντονιστής. Αν ήταν έτσι θα είχα περάσει τη γραμμή μου. Όμως τα αποτελέσματα αποδεικνύουν ότι ούτε είχα ούτε έχεις τη δύναμη που νομίζεις. Οι τελικές αποφάσεις λαμβάνονται από τους ιδιοκτήτες του michanikos.gr και μόνο. Η δύναμη του καθενός μας είτε με τον λόγο του είτε με ψηφοφορίες εξαντλείται εκεί που αρχίζουν να θίγονται θεμελιώδη ζητήματα του φόρουμ αυτού.

 

Είσαι όμως και βιαστικός. Περιμένεις όλα να γίνουν απ' την μια μέρα στην άλλη. Δυστυχώς δεν έχουν έτσι τα πράγματα. Πρέπει να δουλεύεις με πρόγραμμα και να περιμένεις να ωριμάσουν κάποια πράγματα. Μαζί με το φόρουμ ωριμάζουμε και εμείς, ακούμε, μαθαίνουμε απ' τα λάθη μας και σχεδιάζουμε το επόμενο βήμα. Ίσως να άκουσα κάτι που δεν άκουσες, ίσως και να είναι ηχώ!:D

Το αν δίνω σημασία για τους τίτλους το έχω δείξει με τις πράξεις μου στο φόρουμ και στη ζωή μου για όσους τυγχάνει να με γνωρίζουν καλύτερα. Σ' ένα σύλλογο συνεταιρίζεσαι, έχεις ποσοστό (όχι όπως το εννοείς), συναποφασίζεις και ακολουθείς την κοινή συνισταμένη.

Διαφήμιση τίνος, ενός αφιλοκερδούς, διαφανούς, δημοκρατικού φόρουμ;

Ναι, έκανα τέτοια διαφήμιση. Όπως έκαναν και άλλοι ακόμα και επαγγελματικών ιστοσελίδων επειδή είχαν Autocad Tutorials.

 

Aπολύτως αληθές. Οι "αιτήσεις" για διαγραφή, επανεγγραφή και ξανάμανα διαγραφή, ήταν αποφάσεις ΜΟΥ. Ομως ξέρεις και ξέρω και όλοι ξέρουν οτι όταν ο ZaXoYs μιλά για "διαγραφή" δεν αναφέρεται σε delete μέλους! Αν το έλεγε υποβάθμιση; Τί σχόλιο θα έκανες τότε; Επίσης η λέξη πρωτοβουλία, υποδηλώνει και το άνευ λόγου και αιτίας, που στην περίπτωση μου, δεν είναι έτσι.

 

Και σε παρακαλώ, μπορείς να βρεις άλλες λέξεις από το "συκοφαντίες" όταν μιλάς σε φίλους και πόσο μάλλον όταν αυτοί είναι και δικοί μου; Pleeease?

 

Ας χρησιμοποιούμε τότε τις σωστές λέξεις για να μη λέω "συκοφαντίες".

 

"Υποβάθμιση" ήταν το να γίνεις απλό μέλος από διοικητικό, επειδή λόγω της ιδιότητάς σου εδώ μέσα, δεν δέχθηκες να γνωστοποιήσεις το αληθές όνομά σου (άλλαξες user name) στους υπόλοιπους μόνο συντονιστές που γράφτηκαν στο www.eMichanikos.gr με το ίδιο όνομα.

 

Φυσικά, ως μηχανικοί γνωρίζουμε ότι κάθε αποτέλεσμα έχει ένα ή περισσότερα αίτια. Αλλά η απόφαση για εγγραφή-διαγραφή-εγγραφή-διαγραφή ήταν δική σου και μόνο.

2ο ποστ σου που κάνω συγχώνευση...

acnt

Link to comment
Share on other sites

Τα προσωπικά στοιχεία των μελών είναι προσβάσιμα μόνο από μένα. Στο μέλλον η ιδιοκτησία του eMichanikos θα περάσει στα χέρια διαδικτυακού μη κερδοσκοπικού συλλόγου. Όπως σε κάθε σύλλογο έτσι και σ' αυτόν όλα τα μέλη του είναι επώνυμα. Μήπως στο ΤΕΕ, ΣΑΘ, ΣΠΜΕ είμαστε ανώνυμοι; Βέβαια, πριν την μεταφορά θα ερωτηθούν όλα τα μέλη, ένα προς ένα, εάν επιθυμούν τα στοιχεία τους να περάσουν στα χέρια του συλλόγου. Αν δεν το επιθυμούν είναι το πιο εύκολο να διαγραφούν και να μείνει ένα απλό "user name".

 

Χάρη η εγγύηση που δίνεις για το συγκεκριμένο,είναι αυτό;

http://www.emichanikos.gr/forum/showthread.php?t=244/

"""Είναι τα προσωπικά δεδομένα που δίνουμε κατά την εγγραφή μας «ευαίσθητα»;

 

Όχι είναι «απλά» σύμφωνα με τον ορισμό που δίνει η Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων."""

 

Γιατί αυτά ειναι νομικά ζητήματα και δεν αρκεί ο λόγος,εστω και αν είναι ο δικός σου.Γι'αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

όταν αναφερόμουν στο ότι το φόρουμ δεν είναι δημοκρατικό...
...το έκανες κατά κόρων όταν μέλη διαφωνούσαν με τις ποινές. Άρα άσε τις συνειδήσεις κατά μέρος διότι το πως προσπαθούσες δεν σημαίνει πως ο άλλος πρέπει να καταλάβει. Στο κάτω-κάτω, τα στοιχεία όλων μας τα είχες συγκεντρωμένα, γιατί δεν έστειλες μια ειδοποίηση, ένα εμαιλ, παρά μόνο όταν εισέπραξες άρνηση; Και πως θα το έκανες εσύ δημοκρατικό; Πως γίνεται μία διοίκηση να περπατήσει με ένα "όχι" κι ένα "ναι"; Διότι για τρίτο συνιδιοκτήτη δεν μίλησες ποτέ παρά μόνο όταν ήταν αργά. Η πρόταση σου δεν ευσταθούσε και μόνο από λειτουργικής άποψης.
Θεωρώ πάντως ότι υπερβάλεις για τη δύναμη που είχα ως υπερσυντονιστής.
Εγώ δεν το θεωρώ. Ξέρω εκ των έσω οτι είναι έτσι.
Αν ήταν έτσι θα είχα περάσει τη γραμμή μου...
Την πέρασες παντού εκτός από το θέμα της συνιδιοκτησίας. Παντού όμως! Αυτό το φόρουμ έχει το "ΧΑΡΗΣ" γραμμένο πάνω του διάπλατα. Μην αυτοακυρώνεσαι λοιπόν.
Είσαι όμως και βιαστικός. Περιμένεις όλα να γίνουν απ' την μια μέρα στην άλλη.
Ναι είμαι βιαστικός. Όταν γίνουν όλα όσα λες, ξαναμιλάμε. Εχω το δικαίωμα;
Ίσως να άκουσα κάτι που δεν άκουσες, ίσως και να είναι ηχώ!
Όταν μιλάς για εμένα, μπορείς να μιλάς ανοιχτα. Όμως ότι μου είπες, το άκουσα και το εκτίμησα... Το αν διαφέρουμε "στα σημεία" είναι άλλο θέμα.
Διαφήμιση τίνος, ενός αφιλοκερδούς, διαφανούς, δημοκρατικού φόρουμ;
Ναί και ήμουν εγώ αυτός που σε ξεσήκωσε να το κάνεις!

 

Χάρη, το θέμα έχει λήξει. Χαιρετίζω την προσπάθεια σου (διότι αυτή μετράει) και εύχομαι όπως σου εχω πει και εσένα, ο χρόνος να αποδείξει πως έχω λάθος. Συγνώμη, αλλά μέχρι στιγμής, προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να συμμεριστώ τα οράματα σου.

 

Φιλικά,

acnt

 

ΥΓ. Νομίζω πως οφείλεις μια συγνώμη στον Zaxoys.

 

edit:

"Υποβάθμιση" ήταν το να γίνεις απλό μέλος από διοικητικό, επειδή λόγω της ιδιότητάς σου εδώ μέσα, δεν δέχθηκες να γνωστοποιήσεις το αληθές όνομά σου (άλλαξες user name) στους υπόλοιπους μόνο συντονιστές που γράφτηκαν στο www.eMichanikos.gr με το ίδιο όνομα.
Κάτσε και ποιός κανόνας το επιβάλλει αυτό; Τους άλλους τους ρώτησες αν θέλουν να ξέρουν ποιός είμαι; Εμένα με ρώτησες αν θελω να πω; Δεν έχω το δικαίωμα να προστατεύσω τον εαυτό μου από αντιπάθειες που ίσως να απέκτησα εδώ μέσα; Όχι όπως τα θές εσύ Χάρη!!!!

 

Απάντησε και στην παραπάνω ερώτηση και πες πως εγγυάσαι την μη διαρροή στοιχείων, διότι εμένα με μάθανε με το όνομα μου εκεί μέσα πολύ πριν το πω εγώ... Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τα διαδικαστικα΄που αφορούν το emichanikos.gr (χωρίς τελείες να επικοινωνήσετε με τους αρμόδιους) επι της ουσίας

ΞΑΝΑπαραθέτω την άποψη του συνάδελφου Χάρη για όσουυς δεν την πρόσεξαν

Είμαι κατά της διάσπασης σε κάθε επίπεδο και της δημιουργίας πολλών fora για μηχανικούς. Το να δημιουργήσει μια εταιρεία λογισμικού ένα forum για τα προϊόντα της στο οποίο υπάλληλοι της εταιρείας θα λύνουν τα προβλήματα των πελατών της το καταλαβαίνω. Το να δημιουργούνται όμως σήμερα άλλο forum για μηχανικούς ΑΕΙ, άλλο για ΤΕΙ και αύριο άλλο για δημοσίους υπαλλήλους και ελεύθερους επαγγελματίες και μεθαύριο άλλο για αρχιτέκτονες τοπίου και άλλο για "original" αρχιτέκτονες, ΟΧΙ δεν το επικροτώ και δεν θα το υποστηρίξω.

Το michanikos.gr δημιουργήθηκε για να καλύψει το κενό που υπήρχε στο χώρο των μηχανικών όλων των ειδικοτήτων, όλων των επαγγελματικών επιπέδων και όλων των μορφών απασχόλησης αυτών. Θεωρώ ότι κάλυψε και συνεχίζει να καλύπτει το κενό αυτό με μεγάλη επιτυχία. ΌΧΙ δεν θέλω να δω άλλο forum για σιδηρές κατασκευές, άλλο για φορολογικά μηχανικών, άλλο για μισθωτούς, άλλο για αποφοίτους ΤΕΙ, άλλο για αποφοίτους ιδρυμάτων της αλλοδαπής και γενικότερα πολυδιάσπαση που μπορεί να γίνει με χίλιους δυο τρόπους και μόνο καλό δεν κάνει. Θεωρώ ότι το "ισχύς εν τη ενώσει" πρέπει να είναι το σύνθημά μας όχι μόνο ως μηχανικών αλλά και ως πολιτών. Κάθε διάσπαση, ακόμα και με τη μορφή των πολλών fora, καταστρέφει την ενότητα άρα και την ισχύ, δυσκολεύει το έργο ενός μηχανικού να βρει μια πληροφορία, να ενημερώσει και να ενημερωθεί από τους συναδέλφους του, να ανταλλάξει απόψεις και γνώμες, καθότι θα πρέπει να παρακολουθεί ταυτόχρονα πολλά fora.

 

Μερικές παρατηρήσεις :

Για μένα το m.......gr είναι απαξιωτικό λυπάμαι που δεν νιώθεις το ίδιο

 

Τα προσωπικά στοιχεία είναι προσβάσιμα από εσένα ΤΩΡΑ ,των εκάστοτε διαχειριστή αργότερα (δεν πιστεύω να παραμείνεις για πάντα α΄λλά και λόγω μεξέθοςυ ΔΕΝ φτάνει 1 άτομο ,εδώ το διαχειριζόμαστε ήδη 3)και διαθέσιμα ΣΕ ΟΛΟΥΣ που μετέχουν στο μέλλον

 

ΔΕΝ μου απαντάς αν έθεσες τα περι προσωπικών δεδομένων και είσοδο με ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ και αριθμό Τ.Ε.Ε σε ψηφοφορία και αν δεσμεύεσαι οτι θα το κάνεις και στο μέλλον κάθε φορά που θα τίθεται τέτοιο ζήτημα

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Θέτεις ένα υπαρκτό ερώτημα οτι ΔΕΝ μπορύμε να μένουμε στις δεσμέυσεις του Engineer επι προσωπικού ΑΛΛΑ μας λες να δώσουμε τα προσωπικά μας δεδομένα σε εσένα επι προσωπικού γιατί θα έχεις πρόσβαση μόνο ΕΣΥ που εμπιστευόαμστε.

 

Εγώ το βλεπω αντιφατικό

 

Αυτό δεν είναι η δημοκρατία που αναφέρεσαι?Μήπως κάποιοι ΞΑΝΑΛΕΩ μπορούν να σε κατηγορήσουν για αυτή την απόφαση όπως και εσυ κατηγορείς το michanikos.gr οτι δεν δέχθηκαν την πρόταση σου για μόνο κλειστό φόρουμ με ονοματεπώνουμο και μητρώοο Τ.Ε.Ε

 

Κανείς δεν αμφισβήτησε οτι έχεις προσφέρει τα μέγιστο σε αυτήν εδώ την σελίδα ,αυτό δεν μου απαγορεύει όμως να δηλώσω προσωπικά την άποψη μου δηλαδή οτι

Επίσης βρίσκω ατυχέστατη την βοήθεια σε συνάδελφους μεσω downloads μόνο αν γραφτούν δίνοντας προσωπικά στοιχεία στο εν λόγω site είναι σαν να δείχνει οτι περισσότερο μας ενδιαφέρει να μαζέψουμε μέλη παρά να βοηθήσουμε .Διευκρινιζω οτι προφανώς ο καθένας έχει το δκαίωμα να αποφασίσει που και πως θα διαθέσει το λογισμικό του

 

Δεν καταλαβαίνω επίσης τις δημοκρατικές διαδικασίες που επιβάλλουν σε χρήστες / συνάδελφους που είναι συντονιστές εδώ να γράφονται με το ίδιο user name και στο emichanikos.gr αλλιώς υποβαθμίζονται

 

(Στο delete με καλύψατε παραπάνω ζητώ δημοσίως συγγνώμη έπρεπε να αναφέρω "Υποβάθμιση"¨)

 

Υπενθυμίζω οτι εσύ προσωπικά έφυγες από smod εδώ γιατί δήλωσες οτι κουράστηκες και όχι για διαφωνία επιλογών επί του φόρουμ και ήθελες να ασχοληθείς με άλλα πράγματα (απολύτως λογικό και εγώ το ίδιο έχω κουραστεί απίστευτα)

 

Αν τα άλλα πράγματα είναι το emichanikos ,ο καθένας έχει την άποψη του (αρκεί μια ματιά για μένα προσωπικά και ο τίτλος)

Αν τα περισσότερα από τα παραπάνω μπορούσαν να γίνουν ΕΔΩ και τι προσπάθεις έγιναν (και γίνονται έστω με πολύ αργά βήματα επίσης ας το κρίνουν όλοι

Νομίζω δεν με ξέρει σχεδόν κανέίς προσωπικά ούτε καν ο συνάδελφος ΑΡΗΣ -ΧΑΝΙΑ που είναι mod και μένουμε στην ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ για να με κατηγορήσει για ιδιοτέλεια

Ευχαριστώ (Δεν νιώθω παρεξηγημένος και ούτε ανάγκη να μου ζητήσει κάποιος συγγνώμη)

Link to comment
Share on other sites

@frightnight

Θεωρώ ότι είμαι πολύ σαφής για τα προσωπικά δεδομένα. Διάβασες προφανώς όσα αναγράφω στο eMichanikos.gr πολύ καλά. Όλες οι απαντήσεις στα ερωτήματά σου είναι εκεί.

 

@acnt

Αν δεν καταλαβαίνεις κάποια πράγματα δεν πειράζει. Θα καταλάβεις ίσως με τον καιρό. Όταν όπως πάντα, μιλήσουν οι πράξεις μας στο eMichanikos.gr

 

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές, καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι ο Χάρης ΔΕΝ είναι ο εκπρόσωπος του φόρουμ,είναι ένα μέλος σαν τα υπόλοιπα,οπότε ας μην απευθύνεστε προσωπικά σε αυτόν για εξηγήσεις,στην τελική μπορεί να μην εκφράζει τις απόψεις του συνόλου μας απόλυτα........

 

Ο Χάρης πήρε την πρωτοβουλία.Αυτό έκανε.Τίποτε άλλο.Το να αμφισβητείτε τις προθέσεις του Χάρη διαχωρίζεται ΤΕΛΕΙΩΣ από το ν αμφισβητείτε τις προθέσεις της κοινότητας του emichanikos.gr.

 

Μπορείτε να καταφέρεστε κατά του Χάρη όσο θέλετε.Εξ' άλλου,εσείς ήσασταν που είχατε την πρόσβαση στα ''άδυτα των μυστικών των Mods'' και ξέρετε τί γίνεται.Στο τέλος θα μας πείτε κ ποιός σκότωσε τον Kennedy,τέτοιο μυστήριο περιβάλλει το κρυφό σέξιον :D........Εμείς δεν είμαστε πιονάκια,είμαστε μηχανικοί με άποψη και συμμετέχουμε και στα 2 φόραε για να καταφέρουμε κάτι καλύτερο για την κοινότητά μας.

 

Οποιος λοιπόν πιστεύει ότι το φόρουμ ανήκει στο Χάρη ή στον κάθε Χάρη,τόσο περισσότερο με εκνευρίζει,πολύ περισσότερο η νοοτροπία ότι ένα φόρουμ γεμάτο γνώσεις κ εμπειρία ΑΙΩΝΩΝ πλέον-αν την μαζέψουμε από όλα τα μέλη-ανήκει σε ιδιοκτήτες.Το έχω πει κ το ξαναλέω:αν μου σπάσετε τα νεύρα,κάθομαι μία ωρίτσα μία Κυριακή απόγευμα κ διαγράφω ΟΛΕΣ μου τις δημοσιεύσεις,πειθω κ 3-4 άλλους φίλους να το κάνουν κ άφήνουμε τους διαδικτυακούς τόπους γεμάτους τρύπες.............Το εχω ξανακάνει κ ξέρετε ότι το εννοώ...........

 

Οι διαδικτυακές κοινότητες μηχανικών είναι για ΟΛΟΥΣ τους μηχανικούς,φοιτητές,προμηθευτές,ιδιώτες.Ακόμα κ αυτοί οι ιδιώτες μπορούν να έχουν πρόσβαση στο emichanikos,περιορισμένη όμως.............κάτι που αρκετοί από εμάς το θέλαμε από καιρό.

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Χάρη καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου, θα ήθελα αν μπορείς και θέλεις βέβαια να μου απαντήσεις σε τρία σημεία:

1. Γιατί εξ΄ αρχής πρότεινες μόνο τον εαυτό σου ως συνιδιοκτήτη και όχι όλη την συντονιστική ομάδα ή όλα τα μέλη? Η θετική ή αρνητική πρόθεση του ιδιοκτήτη του παρόντος δεν έχει να κάνει με τις δικές σου προτάσεις που όταν τις έκανες δεν ήξερες φυσικά τι σκέφτεται! Σε ρωτάω γιατί η δική μου αίσθηση περί δημοκρατίας την οποία και ευαγγελίζεσαι δεν είναι ότι αυτή κερδίζεται-εδραιώνεται-διατηρείται και εφαρμόζεται με δύο (βλέπε Χάρης+ιδιοκτήτης) αλλά με πολλούς. Η δικιά σου πρώτη πρόθεση ήταν η δημοκρατία να εφαρμοστεί από δύο!

 

2. Θεωρείς ηθικά δίκαιο να αποκαλείς το michanikos.gr ως mic....gr και από την άλλη να κάνεις διαφήμιση εδώ του emichanikos.gr? Δεν μπορώ να φανταστώ ότι το απεχθάνεσαι πλέον τόσο πολύ! Το αρνούμαι αυτό!

 

3. Γιατί αναιρείς τις ίδιες τις απόψεις σου που εξέφρασες ΕΔΩ??? Πως είναι δυνατόν να ζητάς στήριξη από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος δεν είχες πρόθεση να στηρίξεις κάτι τέτοιο? Η αναντιστοιχία λόγων και έργων πόσο μπορεί να μας δώσει εμπιστοσύνη σε αυτά που μας λες και τώρα? Γιατί αυτά που λες αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι λόγια! Και έχουμε ως δεδομένη μία στροφή σου 180 μοιρών (την οποία ανέφερα παραπάνω).

 

Οι απαντήσεις σου θα με βοηθήσουν να κατανοήσω καλύτερα κάποια πράγματα!

Σε σέβομαι γι΄αυτό αφιερώνω και χρόνο να ασχοληθώ και να προβληματιστώ! Επειδή ακριβώς είσαι εσύ!

 

Φιλικά

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Tί λες βρε zavi τώρα;; Φίλε είσαι τελείως off... Sorry αλλά έχεις ξεφύγει.

 

Μπερδεύεις κάποια πράγματα φίλε μου. Δεν είδα εσένα να ξεκινάς αυτό το θέμα. Μιλώ με αυτό που το ξεκίνησε και το συνέχισε... Πού το πρόβλημα σου;

 

Και ξέρεις δεν είναι σωστό να απειλείς ετσι... Όχι επειδή μιλάμε με φίλους να τα κάνουμε όλα ίσωμα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.