Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο φόρουμ www.eMichanikos.gr - από μηχανικούς, για μηχανικούς


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Και συνεχίζω να είμαι κατά της πολυδιάσπασης. Όμως δεν ευθύνομαι γι αυτό. Και πάλι μπορούμε να ενωθούμε αν το θέλετε σ' έναν φορέα, το www.eMichanikos.gr.
Kαι μόνο το οτι "βλέπεις" ένωση μόνο υπό το emichanikos εμένα μου λέει οτι δεν θες να συζητήσεις, δεν ψάχνεις την χρυσή τομή, θεωρείς το michanikos.gr για τα μπάζα και σωστό, θεωρείς μόνο αυτό που ιοθετείς στο φόρουμ σου. Πως όλα πρέπει να περάσουν από το φίλτρο σου.

 

Σε ευχαριστώ απάντησες σε όσες απορίες είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Πολλά ίσως θα μπορούσα να κάνω Ηλία. Έκανα κάποιες κινήσεις. Ίσως από άποψη στρατηγικής να ήταν λάθος. Το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο; Θεωρώ πως ναι. Οπότε δεν κάθομαι να εξετάσω το τι θα γινόταν αν. Τις προθέσεις μου θα τις διαπιστώσεις με τον χρόνο και θα διαλυθούν οι όποιες αμφιβολίες μπορεί να έχεις αυτή τη στιγμή. Αυτό θα γίνει βλέποντας τις πράξεις μου και την πορεία του eMichanikos.gr

 

2. Άποψή σου, απόψή μου. Δεν έχω πάντως στόχο να προσβάλλω ή να απαξιώσω και λυπάμαι αν το βλέπετε έτσι.

 

3. Μα πώς αλλιώς; Δίνοντας την εξουσία-ιδιοκτησία σε σας!

 

@acnt

Θεωρώ το eMichanikos.gr την εξέλιξη. Τη συνέχεια του michanikos.gr.

 

 

Σταματώ όμως εδώ. Οι απορίες σας θα απαντηθούν και οι αμφιβολίες σας θα διαψευστούν βλέποντας τις πράξεις μας στο eMichanikos.gr.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα τις επιφυλάξεις μου και μερικά ζητήματα που με απασχολούν αναλυτικότατα στο http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=121389&postcount=38 και εξακολουθώ να πιστεύει οτι δεν πήρα απάντηση ,ίσως η ξεκάθαρη απάντηση θα δυσαρεστήσει κάποιους και γι'αυτό παραλείπεται (δεν μπορώ να βρω άλλο λόγο) μπορεί ο καθένας να κρίνει αν οι απαντήσεις τον καλύπτουν ,παρακαλώ όλους τους συναδέλφους να το διαβάσουν και ούτε εγώ έχω κάτι να προσθέσω επιπλέον

 

Καλώ οποιονδήποτε συνάδελφο να με διαψεύσει δημόσια και να μου δείξει τις απαντήσεις επι των ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ερωτημάτων που έθεσα

Ευχαριστώ

 

βλέπω οι παρεμβάσεις από όοους τους συνάδελφους εκτρέπουν την κουβέντα σε άλλα θέματα από αυτά που θίγω παρόλα αυτά

απάντηση επι συγκεκριμένων δεν δίνεται

 

θα γίνει τώρα και οποιαδήποτε στιγμή στο μέλλον τεθεί ζήτημα ψηφοφορία για τον χαρακτήρα του φόρουμ (Κλειστό / Εγγραφή μόνο με οναματεπώνυμο ,Α.Μ Τ.Ε.Ε κλπ ) .Αυτή δεν είναι η δημοκρατία?Αποφασίζουμε για ΟΛΑ

 

Καμία απάντηση δυστυχώς μήπως και περάσει στο ντούκου ...

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι εγω καταλαβαινω τους λογους που οδηγησαν τον χαρη στη δημιουργια του νεου φορουμ.

 

δεν γνωριζω για τα σκηνικα και τις ενεργειες που ελαβαν χωρα στις καταπακτες και κατακομβες της διαχειρισης/συντονισμου (δεν υπονοω κατι) ΑΛΛΑ διπιστωνω τα εξης για το νεο φορουμ χωρις να ειμαι (ακομα) μελος:

 

1.δημιουργειται ενα σφιχτοδεμενο συνολο οπου ολοι συμμετεχουν

2.παραγκωνιζονται και μειωνονται στο ελαχιστο οι γνωστοι παρατηρητες

3.σε καποια θεματα επικρατει περισσοτερη διαφανεια

4.ειναι καθαρα προσανατολισμενο σε μηχανικους με οτι θετικα/αρνητικα συνεπαγεται αυτο

5.ειναι πιο ευκολα ελεγξιμο και κατ' επεκταση πιο συνεκτικο το περιεχομενο

6.ακριβως λογω του πιο κλειστου χαρακτηρα που εχει και του μηχανικο-κεντρικου συστηματος που εφαρμοζεται,κανει τις συντεχνιακες κλπ διεκδικησεις να φανταζουν πιο επιτευξιμες (οχι αδικως).και αυτο εχει πολλαπλες θετικες συνεπειες στα υπαρχοντα μελη ή δυνητικα μελη οπως ενθουσιασμο,φιλοδοξια,αισιοδοξια για κατι καλυτερο κλπ.

7.απαιτει συγκεκριμενα προσωπικα δεδομενα το οποιο εγειρει πολλα ερωτηματικα ως προς την ασφαλεια των μελων.και τωρα και στο μελλον (προσωπικα το μελλον με προβληματιζει)

 

με προβληματισε αυτο που εγραψες acnt:

 

διότι εμένα με μάθανε με το όνομα μου εκεί μέσα πολύ πριν το πω εγώ
εξηγησε το αν μπορεις.

 

ΥΓ.δεν κανω διαφημιση,ουτε εμμεση δυσφημιση (...),τα γραφω καλοπροαιρετα προς προβληματισμο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι χαλαρά, Δημοκρατία έχουμε και το Internet είναι ένα θαυμάσιο και Δημοκρατικότατο εργαλείο.Ο καθένας κάνει ότι του κάνει κέφι και όποιος θέλει ακολουθεί.

Ο χρόνος θα δείξει τι είναι σωστό και τι όχι, μην βιάζεστε να κατηγορήσετε κάποιον. Και αυτή εδώ η προσπάθεια όταν ξεκίνησε, πιθανά κάτι άλλο να υπήρχε που όμως δεν ικανοποιούσε.

Το αν θα εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο η προσπάθεια του Χάρη, αν θα ξεφυτρώσει κάτι νέο από κάποιον άλλο συνάδελφο ή αν θα βελτιωθεί σημαντικά τούτος ο χώρος θα φανεί στο μέλλον.

Πάντως πολλές φορές έχω ενοχληθεί ιδιαίτερα εδώ από την συμπεριφορά ιδιωτών που ψάχνουν για κορόιδα και κάτι με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει συμμετάσχει όπου θέλει. (Theo 2009):P

 

Μηχανικοί.

 

Ίσως από τα πιο πρακτικά μυαλά της κοινωνίας μας, που όμως πολύ εύκολα μπορούν να χαθούν μέσα σε 2-3 αράδες και να πνιγούν.

 

Και εγώ γράφτηκα και συμμετέχω ακόμα θα το κάνω και στο επόμενο φόρουμ που θα θέλω να το κάνω γιατί έτσι μ' αρέσει και αυτή είναι η διαδικτυακή μου ελευθερία.

 

όπου θέλω, όπως θέλω και όταν θέλω κλικάρω και κλικάρω και κλικάρω.

 

Όλοι κάποιες φορές στη ζωή μας κάνουμε επιλογές.

 

Άλλες φορές σίγουροι (σχετικό και αυτό) άλλες φορές με επιφυλάξεις.

Ο χρόνος αποδεικνύει αν οι επιφυλάξεις ήταν ορθές ή μη.

 

Και όλοι παίρνουμε τα ρίσκα μας. Και στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό.

 

Ο σεβασμός όμως, η συντεχνιακή αγάπη, η αλληλοβοήθεια και ότι άλλο ωραίο και ρομαντικό θα υπάρχουν ανεξαιρέτως χρόνου και αποδείξεων.

 

Αυτά από εμένα.

 

Με συναδελφική εκτίμηση

 

TheoTDM900

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.