Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέο φόρουμ www.eMichanikos.gr - από μηχανικούς, για μηχανικούς


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Το να αμφισβητείτε τις προθέσεις του Χάρη διαχωρίζεται ΤΕΛΕΙΩΣ από το ν αμφισβητείτε τις προθέσεις της κοινότητας του emichanikos.gr.

παρομοίως για το παρόν forum

 

Το έχω πει κ το ξαναλέω:αν μου σπάσετε τα νεύρα,κάθομαι μία ωρίτσα μία Κυριακή απόγευμα κ διαγράφω ΟΛΕΣ μου τις δημοσιεύσεις,πειθω κ 3-4 άλλους φίλους να το κάνουν κ άφήνουμε τους διαδικτυακούς τόπους γεμάτους τρύπες.............Το εχω ξανακάνει κ ξέρετε ότι το εννοώ...........

η αυτοκαταστοφή είναι πάντα μια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

@ilias

1. Ως πρώτο βήμα. Αλλιώς θα φαινόταν να κάνω εγώ την πρόταση και αλλιώς όλοι μαζί. Μετά βέβαια έμαθα και για τους άλλους "ηθικούς συνιδιοκτήτες".

 

2. Απάντησα (βλ. παραπάνω)

 

3. Απάντησα (βλ. παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

παρομοίως για το παρόν forum

 

Εγώ στο παρόν είμαι skeptic,τίποτε παραπάνω,για τον πολύ απλό λόγο ότι επιτρέψατε η συντονιστική ομάδα κ κάθε υπέυθυνος αυτό που έγινε πέρισυ στο σέξιον περιβάλλοντος.Από τότε,έχω ζυγίσει τα υπέρ κ τα κατά κ αποφάσισα να συμμετέχω με επιφυλάξεις..........

 

η αυτοκαταστοφή είναι πάντα μια επιλογή

 

Ναι,ασφαλώς.Όμως αν καταλήξουμε σε τέτοιο σημείο,εγώ θα το θεωρώ αυτοκαταστροφή του φόρουμ κ όχι του zavi..............

Link to comment
Share on other sites

Και το κυριότερο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν μπορούσε να γίνει αυτό παράλληλα. Ας πούμε το "vip" που συζητάμε να οδηγούσε εκεί.

 

Πείτε με χαζή αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

@ZaXoYs

Όταν το eMichanikos.gr θα περάσει στην ιδιοκτησία του συλλόγου που είναι στα σκαριά, θα ερωτηθούν όλα τα μέλη αν επιθυμούν να διαγραφούν τα στοιχεία τους (επώνυμο-όνομα-τηλέφωνο-αριθμός μητρώου) ή όχι. Μέχρι τότε μόνο εγώ ελέγχω τα στοιχεία κάθε μέλους ένα προς ένα.

 

Όταν πήγες να ψηφίσεις στις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου δεν έδειξες την ταυτότητά σου; Υπάρχει περίπτωση η βουλή να αποφασίσει να γίνονται εκλογές χωρίς ταυτότητα; Η δημοκρατία προϋποθέτει ταυτοπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

@ilias

1. Ως πρώτο βήμα. Αλλιώς θα φαινόταν να κάνω εγώ την πρόταση και αλλιώς όλοι μαζί. Μετά βέβαια έμαθα και για τους άλλους "ηθικούς συνιδιοκτήτες".

Συμφωνώ απόλυτα!

Άρα πριν αυτοπροταθείς γιατί δεν μίλησες με όλους τους mods για να κάνετε όλοι μαζί την πρότασή σας?

Αν αυτές ήταν οι προθέσεις σου αυτό δεν ήταν το πρέπον και το ηθικά σωστό?

 

2. Απάντησα (βλ. παραπάνω)

Που βρε Χάρη???

 

3. Απάντησα (βλ. παραπάνω)

Η αναντιστοιχία λόγων και έργων πόσο μπορεί να μας δώσει εμπιστοσύνη σε αυτά που μας λες και τώρα? Γιατί αυτά που λες αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι λόγια! Και έχουμε ως δεδομένη μία στροφή σου 180 μοιρών (την οποία ανέφερα παραπάνω).

Σε αυτό δεν απάντησες.

Link to comment
Share on other sites

1. Θεώρησα ότι θα "έπεφτε πολύ" στον Engineer αν κάναμε την πρόταση όλη μαζί. Σωστό ή λάθος αυτό θεώρησα εκείνη τη στιγμή. Ακόμα και αν αμφισβητείς τα κίνητρα μου μπορείς να διαπιστώσεις τις προθέσεις μου απ' τις πράξεις μου. Δες τη δημιουργία του eMichanikos.gr και το πού πηγαίνει.

 

2. (βλ. παραπάνω δημοσίευση) "Απαξιωτική δεν μπορεί να είναι η αναφορά σ' ένα ιστότοπο με την απλή σύντμηση του ονόματος αυτού. Πώς θα μπορούσα ο ίδιος να απαξιώσω το michanikos.gr όταν γνωρίζετε πολύ καλά την συνεισφορά μου εδώ μέσα. Θα προσέβαλα το ίδιο το παιδί μου."

 

3. (βλ. παραπάνω δημοσίευση) "Και συνεχίζω να είμαι κατά της πολυδιάσπασης. Όμως δεν ευθύνομαι γι αυτό. Και πάλι μπορούμε να ενωθούμε αν το θέλετε σ' έναν φορέα, το www.eMichanikos.gr.

Ξέρετε δε πολύ καλά ότι το michanikos.gr όπως και κάθε άλλο φόρουμ που γνωρίζω δεν είναι δημοκρατικό. Η δημοκρατία εξαντλείται στην ελευθερία του λόγου και στις προτάσεις που κάνουν μέλη και συντονιστές.

Τις αποφάσεις τις λαμβάνουν οι ιδιοκτήτες και μόνο."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΔΕΝ μου απαντάς επι της ουσίας ,με κίνδυνο να γίνω κουραστικός υπενθυμίζω όασ έγραψα στο http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=121362&postcount=26 και παρακαλώ να διαβαστούν προσεχτικά

Μερικές παρατηρήσεις :

Για μένα το m.......gr είναι απαξιωτικό λυπάμαι που δεν νιώθεις το ίδιο

 

Τα προσωπικά στοιχεία είναι προσβάσιμα από εσένα ΤΩΡΑ ,των εκάστοτε διαχειριστή αργότερα (δεν πιστεύω να παραμείνεις για πάντα α΄λλά και λόγω μεξέθοςυ ΔΕΝ φτάνει 1 άτομο ,εδώ το διαχειριζόμαστε ήδη 3)και διαθέσιμα ΣΕ ΟΛΟΥΣ που μετέχουν στο μέλλον

 

ΔΕΝ μου απαντάς αν έθεσες τα περι προσωπικών δεδομένων και είσοδο με ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ και αριθμό Τ.Ε.Ε σε ψηφοφορία και αν δεσμεύεσαι οτι θα το κάνεις και στο μέλλον κάθε φορά που θα τίθεται τέτοιο ζήτημα

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Θέτεις ένα υπαρκτό ερώτημα οτι ΔΕΝ μπορύμε να μένουμε στις δεσμέυσεις του Engineer επι προσωπικού ΑΛΛΑ μας λες να δώσουμε τα προσωπικά μας δεδομένα σε εσένα επι προσωπικού γιατί θα έχεις πρόσβαση μόνο ΕΣΥ που εμπιστευόαμστε.

 

Εγώ το βλεπω αντιφατικό

 

Αυτό δεν είναι η δημοκρατία που αναφέρεσαι?Μήπως κάποιοι ΞΑΝΑΛΕΩ μπορούν να σε κατηγορήσουν για αυτή την απόφαση όπως και εσυ κατηγορείς το michanikos.gr οτι δεν δέχθηκαν την πρόταση σου για μόνο κλειστό φόρουμ με ονοματεπώνουμο και μητρώοο Τ.Ε.Ε

 

Κανείς δεν αμφισβήτησε οτι έχεις προσφέρει τα μέγιστο σε αυτήν εδώ την σελίδα ,αυτό δεν μου απαγορεύει όμως να δηλώσω προσωπικά την άποψη μου δηλαδή οτι

 

Παράθεση:

Επίσης βρίσκω ατυχέστατη την βοήθεια σε συνάδελφους μεσω downloads μόνο αν γραφτούν δίνοντας προσωπικά στοιχεία στο εν λόγω site είναι σαν να δείχνει οτι περισσότερο μας ενδιαφέρει να μαζέψουμε μέλη παρά να βοηθήσουμε .Διευκρινιζω οτι προφανώς ο καθένας έχει το δκαίωμα να αποφασίσει που και πως θα διαθέσει το λογισμικό του

Δεν καταλαβαίνω επίσης τις δημοκρατικές διαδικασίες που επιβάλλουν σε χρήστες / συνάδελφους που είναι συντονιστές εδώ να γράφονται με το ίδιο user name και στο emichanikos.gr αλλιώς υποβαθμίζονται

 

(Στο delete με καλύψατε παραπάνω ζητώ δημοσίως συγγνώμη έπρεπε να αναφέρω "Υποβάθμιση"¨)

 

Υπενθυμίζω οτι εσύ προσωπικά έφυγες από smod εδώ γιατί δήλωσες οτι κουράστηκες και όχι για διαφωνία επιλογών επί του φόρουμ και ήθελες να ασχοληθείς με άλλα πράγματα (απολύτως λογικό και εγώ το ίδιο έχω κουραστεί απίστευτα)

 

Αν τα άλλα πράγματα είναι το emichanikos ,ο καθένας έχει την άποψη του (αρκεί μια ματιά για μένα προσωπικά και ο τίτλος)

Αν τα περισσότερα από τα παραπάνω μπορούσαν να γίνουν ΕΔΩ και τι προσπάθεις έγιναν (και γίνονται έστω με πολύ αργά βήματα επίσης ας το κρίνουν όλοι

 

Edit

Παρακαλώ ας διαβάσουν όλοι την απάντηση για τις εκλογές και ας αναλογιστούν αν απαντάει στα ερωτήματα που θέτω όπως η διενέργεια δημοψηφίσματος όποτε τίθεται θέμα πχ για την Κλειστή και αυστηρή προσωπική πρόσβαση με ονοματεπώνυμο και Α.Μ TEE στο emichanikos.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν το eMichanikos.gr θα περάσει στην ιδιοκτησία του συλλόγου που είναι στα σκαριά, θα ερωτηθούν όλα τα μέλη αν επιθυμούν να διαγραφούν τα στοιχεία τους (επώνυμο-όνομα-τηλέφωνο-αριθμός μητρώου) ή όχι. Μέχρι τότε μόνο εγώ ελέγχω τα στοιχεία κάθε μέλους ένα προς ένα.

 

Όταν πήγες να ψηφίσεις στις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου δεν έδειξες την ταυτότητά σου; Υπάρχει περίπτωση η βουλή να αποφασίσει να γίνονται εκλογές χωρίς ταυτότητα; Η δημοκρατία προϋποθέτει ταυτοπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

1. Θα μπορούσες όμως να κάνεις κρούση και να μπεις μπροστάρης!

2. Συγχώρεσέ με αλλά................η διαφορά γραμμάτων του michanikos.gr με το mic.....gr είναι μηδέν αν λάβουμε υπόψη τις παραπάνω ....... (τελείες) που βάζεις. Και οι 5.500 δημοσιεύσεις σου (άρα και πολλά γραμμένα γράμματα) δεν δικαιολογούν κόπο!

3. Συνεχίζεις να μην μου απαντάς επί της ταμπακιέρας!

Πως μας εξασφαλίζεις ότι δεν θα κάνεις και πάλι στροφή???? (για να το πω λιανά).

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.