Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μετατροπή από HATT σε ΕΓΣΑ 87


georgear

Recommended Posts

2 λεπτά πριν, dimamp said:

Εννοείται...Απλά σκέψου τότε που ΔΕΝ είχαν ωηφιοποιήσει διανομές, δεν είχες τριγωνομετρικό κοντά στην περιοχή (έστω ΓΥΣ).

Από ΤΥΥΓ στα Μάλγαρα δεν έχεις τίποτα; Μπόρεις ακόμη και με μία στάση/βάθρο να το φέρεις στο ΕΓΣΑ87. Μια φορά, στην Δράμα μου είχε τύχει μαζί με συνάδελφο μία στάση κοντα στον ΤΟΕΒ. Αν έχει ΤΟΕΒ, μπορεί να βρεις κάτι..

Σωστή η σκέψη για ΤΟΕΒ, μέσω αυτής της οδού κατέληξα στον "παλιό" ο οποίος με ενημέρωσε για όσα σας έγραψα πριν.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

........... εμένα από όσα γράψατε παραπάνω μου άρεσε το...... "Σας ευχαριστώ κύριε jojo για την τιμή που μου κάνετε ...." που έγραψε ο Τάσσος.

(μην πείτε ότι το ελαφραίνω ξανά -μανά).

καλημέρα σε όλους τους συναδέλφους.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, Tassos_G said:

Σωστή η σκέψη για ΤΟΕΒ, μέσω αυτής της οδού κατέληξα στον "παλιό" ο οποίος με ενημέρωσε για όσα σας έγραψα πριν.

οι ΤΟΕΒ πρέπει να έχουν διαγράμματα που δείχνουν τους αγωγούς άρδευσης και άλλα στοιχεία. Αν λέω αν βρεςι κανέναν, ρώτα

Την καλημέρα μου Ανάστασιε και Νίκο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και θα σου έρθει κανένας μπεγκλέρης και θα σου κάνει coords με 50 ευρώ από δίπλα κ θα ζητάει κ τα ρέστα ο όμορος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που μου την έχουν κάνει πελάτες άπειρες φορές πάνω σε οριοθέτηση: "Γίνεται τοπογράφος με τοπογράφο να έχουν διαφορές στα σημεία χάραξης;"

Και άντε να τους εξηγήσεις....

Ώσπου στο τέλος σου απαντάν, "Α, δηλαδή στο περίπου χαράζετε και εσείς. Και γιατί ζητάτε τόσα χρήματα τότε;"

 

Τις καλημέρες μου και απο μένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και με το δίκιο τους.

όπως όταν πας σε γιατρό, άλλο φάρμακο ο ένας άλλο ο άλλος. Πήγαινε να σε ξεματιάσουν τότε 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jojo said:

και με το δίκιο τους.

όπως όταν πας σε γιατρό, άλλο φάρμακο ο ένας άλλο ο άλλος. Πήγαινε να σε ξεματιάσουν τότε 

Πάντως jojo και εγώ κανα δυο φορές έχω σταυρώσει τοπογραφικό πριν το διπλωσω...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μονο εσυ; τουλαχιστον θεωρω -επειδη σε γνωριζω- οτι προσπαθησες. Δυστυχως ομως πολλοι δεν το σταυρωνουν και με ελαφρια τη καρδια ουτε καν τα διπλωνουν γιατι ειναι σε Α4 και δεν εχουν καν περασει να τα δουν, αλλα coordsαρουν αλυπητα και μετα δινουν εξα με κτημανετ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, netmin909 said:

Πάντως jojo και εγώ κανα δυο φορές έχω σταυρώσει τοπογραφικό πριν το διπλωσω...

Που να δεις τί κάνουν άλλοι "συνάδελφοι" που θάβουν βάθρα της Τοπογραφικής...(μάλλον το ξέρεις...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimamp said:

Που να δεις τί κάνουν άλλοι "συνάδελφοι" που θάβουν βάθρα της Τοπογραφικής...(μάλλον το ξέρεις...)

Βάζουν αλλά όμως καινούργια καλύτερα!....

D7B54CC2-5531-433E-B234-5158DBE69D4D.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.