Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Για σπουδές μηχανικού στην Ρουμανία


diablozz

Recommended Posts

γεια σας.ειμαι νεος στ φορουμ .σπουδαζω ρουμανια 1ο ετος κ ειμαι στον κλαδο των πολιτικων μηχανικων κ μου ειπαν πως στο 3ο ετος παιρνεις ειδικοτητα μηχανολογου μηχανικου. εχω μπερδευτει αρκετα γιατι απ οτι βλεπω ειναι κατι τελειως διαφορετικο.σε αλλο φορουμ διαβασα οτι ο μηχανολόγος μηχανικός εγγράφεται στο Πανελλήνιο Σύλλογο Μηχανολόγων Ηλεκτρολόγων Μηχανικών.οι ειδικοτητες μεσα απο την σχολη μου εχουν σχεση με μηχανικους αυτοκινητων(car engineer) και κατι αλλα με μανατζμεντ.κατι που δεν με ενδιαφερει .εχω σκοπο να ασχοληθω με ενναλακτικες μορφες ενεργειας..απλα αυτη την στιγμη ειμαι μπερδεμενος.ειμαι εναν μηνα εδο η σχολη μου ονομαζεται facultate de mecanica.οποιος απο σας γνωριζει η εχει σπουδασει ρουμανια.ας με βοηθησει αν γινεται. η πολη που βρισκομαι ονομαζεται craiova.

 

Σας ευχαριστω.!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε diablozz, με τον τίτλο που έχεις δώσει είσαι τυχερός που είδε έστω και ένας το ερώτημά σου.

Κάνε διόρθωση τίτλου, σε κάτι που να περιγράφει το ερώτημά σου, ώστε να λάβεις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ξεκινα απο εδω, αν σε ενδιαφερει "καποτε" να επιστρεψεις στην Ελλαδα.

 

http://62.103.84.30/2.php

 

http://www.doatap.gr/

 

Την σχολη που λες δεν την βρηκα. Εκτος και αν λεγεται electromecanica.

 

Παντως ακουγεται μπλεγμενο το πτυχιο που κανεις. 3 ετη, τα 2 πρωτα Πολ.Μηχ και στο 3ο Μηχ.Μηχ ?? Οχι καλο σημαδι.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν μπορεις αλλο να πας ελλαδα δεν ισχυουν αλλο αυτες οι εξετασεις ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει.υπαρχει κ ελεκτρομεκανικα εδω ναι τα 2 πρωτα πολιτικος μηχανικος ..κ μετα εχει καποιες ειδικοτιτες.ειτε σε management or car engineer καπως ετσι..που δεν με απασχολουν.προφανως μηχανολογος μηχανικος με την εννοια π υπαρχει στην ελλαδα βγαινεις μονο απο το ελεκτρομεκανικα π βρηκες και συ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.