Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Συμπληρωματική Αμοιβή


Adavis

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω κάτι γιατί στο ΤΕΕ δεν σηκώνουν τηλέφωνα από το πρωί.

 

Για κατάθεση συμπληρωματικής αμοιβής χρησιμοποιώ τον κωδικό από την πρώτη εντολή πληρωμής; Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απ'ότι ξέρω πρέπει να κάνεις καινούργιο έργο που να βγάζει όλη την αμοιβή και μετά να τους στείλεις φαξ που να ζητάς να σου στείλουν νέα εντολή πληρωμής αφαιρώντας από την αμοιβή του καινούργιου έργου αυτή του παλιού (αναφέροντας φυσικά τους αντίστοιχους α/α). Στο φαξ πρέπει να στείλεις μαζί και ένα αντίγραφο της πρώτης αμοιβής που πληρώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες alextsakos είναι για κατάθεση συμπληρωματικής αμοιβής μέχρι του ποσού που έχεις ήδη πάρει εγκριση (πχ κατάθεση αμοιβών επίβλεψης) ή για υπερβάλλον της εγκρισης ποσό (πχ αύξηση λόγω διόρθωσης) ?

Link to comment
Share on other sites

το ολο θεμα δειχνει τη γυμνια του νεου τροπου...πχ αν εχεις παρει εγκριση και κανεις λαθος και θες καποια παραπανω μετρα ξαναυποβαλεις και μετα ξαναξαναυποβαλεις νεα και παλια για να σου αφαιρεσουν τα αρχικα ..ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, αύριο θα ξαναπάρω τηλ. στο ΤΕΕ για επιβεβαίωση. Σήμερα δεν κατάφερα να βγάλω γραμμή όλη μέρα.

 

Εγώ θέλω να πληρώσω την διαφορά από ΕΤΑ 105 σε ΕΤΑ 110, καθώς άφησα την άδεια στις 19/2 αλλά πήρα πρωτόκολο μετά τις 20/2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες alextsakos είναι για κατάθεση συμπληρωματικής αμοιβής μέχρι του ποσού που έχεις ήδη πάρει εγκριση (πχ κατάθεση αμοιβών επίβλεψης) ή για υπερβάλλον της εγκρισης ποσό (πχ αύξηση λόγω διόρθωσης) ?

 

Αυτό που λέω είναι για τη 2η περίπτωση που αναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.