Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εκτύπωση αρχείων .prn .plt & .pdf


acnt

Recommended Posts

Κατι δεν εκανες σωστα...

 

Το αποτελεσμα ειναι ΑΨΟΓΟ!!!!

 

Κανεις κανονικα τις ρυθμισεις σου στο page setup και για εκτυπωτη δηλωνεις το acrobat pdf.....ΤΕΛΟΣ..

 

Αν το κανεις αλλιως, δλδ με το κουμπι pdf στη μπαρα που σου βγαζει στο autocad, δεν κανεις δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Γιατί ενώ εγώ, κάνοντας pdf, ρυθμίζω το μέγεθος του χαρτιού που θέλω, όταν το στέλνω έξω για εκτύπωση χρειάζεται πάλι ρύθμιση?

Μάλλον κάνω κάτι λάθος αλλά τι?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνω κάτι λάθος αλλά τι?

Δεν κάνεις κάτι λάθος. Όταν πας να εκτυπώσεις το pdf στον plotter, τότε μέσα στις ρυθμίσεις

(print properties) πρέπει να καθοριστεί η σχετική με την κλίμακα του χαρτιού επιλογή, έτσι ώστε

να ακολουθηθεί το μέγεθος του χαρτιού του pdf.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία pdf κανονικά είναι άψογης ποιότητας, εκτός αν μειώσει κανείς την ανάλυση της εκτύπωσης σε pdf. Σ' αυτή την περίπτωση μπορεί bton να είχες χειρότερη ποιότητα.

 

Εγώ αντιμετωπίζω μια άλλη δυσκολία. Στην εκτύπωση σε pdf αρχείο υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω τυχαίο μέγεθος χαρτιού; Χρησιμοποιώ το freeware PDF Creator, αλλά μπορώ να επιλέξω μόνο τα κλασικά μεγέθη Α2, Α1, Α0. Αν έχω ένα σχέδιο μακρόστενο και πρέπει να εκτυπωθεί σε ρολό χαρτί, δεν κατάφερα μέχρι στιγμής να επιλέξω μακρύτερο χαρτί για τη δημιουργία του pdf. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.