Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εκτύπωση αρχείων .prn .plt & .pdf


acnt

Recommended Posts

@thalia: Κατέβασα το cute pdf writer και έκανα κανονικά τη δουλειά μου σε όλα τα μεγέθη. Τελικά ήταν μειονέκτημα του PDF Creator.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Μπορεί να γίνει "μαζική" εκτύπωση αρχείων pdf χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει κάποιος ένα - ένα τα αρχεία και να κάνει print κάθε φορά;

(Μού προέκυψε βγάζοντας τις δόσεις για πληρωμή προστίμου ν.4178, όπου το σύστημα του ΤΕΕ δίνει κάθε δόση σε χωριστό pdf, οπότε είναι πολύ χρονοβόρο να ανοίγεις καθένα από τα (μέχρι) 102 αρχεία και να τα τυπώνεις χωριστά...)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται.

Προσεξε μονο οτι η εντολη πληρωμης εχει ιδιο κωδικο για ολες τις δοσεις, εκτος απο την τελευταια. Αρα για την συγκεκριμενη δουλεια (Ν4178) δεν χρειαζεται να τυπωσεις 102σελιδες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει και άλλη μια φορά ανάγκη "πολλαπλής" εκτύπωσης αρχείων pdf. Ήταν σε σειρά φύλλων κοπής για μεταλλική κατασκευή, όπου το 3D πρόγραμμα έβγαλε εκατοντάδες αρχεία pdf.

Απορώ πώς δεν έχει λυθεί ακόμη τεχνικά αυτό το θέμα, δηλαδή να μπορείς π.χ. από το My Computer να επιλέγεις τα αρχεία pdf και να τα στέλνεις για εκτύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει και άλλη μια φορά ανάγκη "πολλαπλής" εκτύπωσης αρχείων pdf. Ήταν σε σειρά φύλλων κοπής για μεταλλική κατασκευή, όπου το 3D πρόγραμμα έβγαλε εκατοντάδες αρχεία pdf.

Απορώ πώς δεν έχει λυθεί ακόμη τεχνικά αυτό το θέμα, δηλαδή να μπορείς π.χ. από το My Computer να επιλέγεις τα αρχεία pdf και να τα στέλνεις για εκτύπωση.Δοκ

Δοκίμασες να φτιάξεις pdf με πολλαπλά σχέδια μέσα? Σαν έγγραφο κειμένου.

Τα στέλνει όλα για τύπωμα ή με επιλογή σελίδας.

Προσοχή όμως στο μέγεθος του χαρτιού.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φτιάξεις pdf με πολλαπλά σχέδια μέσα? 

Όχι. Λέω για π.χ. 10 σχέδια που βρίσκονται σε 10 διαφορετικά pdf. Αν γίνεται να τα τυπώσω όλα μαζί χωρίς να μπαίνω σε κάθε αρχείο χωριστά και να κάνω Plot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Στο Idea 10NG της 4M , εχω για παραδειγμα 1 τοπογραφικο με ψηφιογραφικη εικονα(π.χ. σχεδιο πολης) , οταν πατησω εξαγωγη για Pdf δεν μου εμφανιζει την εικονα την οποια εχω κανει εισαγωγη.Δοκιμασα και με εικονικο εκτυπωση.

Η 4Μ δυστυχως δεν μπορει να με βοηθησει επειδη εχω την παλαια εκδοση και εχει ληξει το συμβολαιο συντηρησης

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.