Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφορίες για ανάλογες σχολές (μηχανικός αεροσκαφών)


air_mechanic

Recommended Posts

Καλησπέρα.Επειδή είμαι τώρα σε μια περίοδο ψαξίματος,θέλω να μου πείτε αν αξίζει να πάει να σπουδάσει κανείς μηχανικός αεροσκαφών στο εξωτερικό ή απλά να πάει μηχανολόγος στο Πολυτεχνείο και μετά να πάρει την άδεια κατά part 66.Παίρνει τις ίδιες γνώσεις και στις δύο περιπτώσεις?Τι από τα δύο είναι προτιμότερο?

 

Καλά ρε παιδιά είναι δυνατόν?!Δεν υπάρχει ούτε ένας να βοηθήσει??Βλέπω πως δεν υπάρχει μόνο το δικό μου θέμα σε αυτή την κατηγορία άρα υπάρχει τουλάχιστον ένας μηχανικός αεροσκαφών να πει τη γνώμη του.Βαριέστε ή συμβαίνει κάτι άλλο??

 

Δε βλάπτει να βοηθάμε τους ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μη θυμώνεις · απλά δεν υπάρχει κάποιος να γνωρίζει την απάντηση στο ερώτημά σου . Δεν το κάνουν εξεπίτηδες .

Link to comment
Share on other sites

Μη θυμώνεις ? απλά δεν υπάρχει κάποιος να γνωρίζει την απάντηση στο ερώτημά σου . Δεν το κάνουν εξεπίτηδες .

Οκ αλλά βλέπω ότι υπάρχουν 2-3 θεματάκια σε αυτή τη κατηγορία οπότε νόμιζα ότι αυτός που τα άνοιξε κάτι θα ήξερε.Τέσπα,μάλον έκανα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Πρόσφατα η ΕΑΒ πιστοποιήθηκε κατά EASA Part 147 για τη παροχή εκπαίδευσης για την απόκτηση άδειας συντήρησης αεροσκαφών κατά EASA Part 66. Η διεύθυνσή της είναι http://www.hai.gr/147

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Κατ'αρχας γεια σας!Μολις εδωσα πανελληνιες και αναμενω τα αποτελεσματα.Ευελπιστω οτι θα αγγιξω τα 18.000 μορια.Θα ηθελα να ασχοληθω με τα αεροπλανα(σαν μηχανικος ή ακομα πιο συγκεκριμενα σαν maintenance technician στα avionics ή σε κατι αλλο).Θα ηθελα να πληροφορηθω ποια σχολη ειναι η πλεον καταλληλη για μπω σε αυτην και μετα να συνδεσω το αντικειμενο αυτης με τα αεροσκαφη,σε συνδυασμο με τα πτυχια απο την ΥΠΑ,π.χ. το Β2.

 

ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:oops:

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα για την πληροφορια.Απλα αναρωτιομουν αν υπαρχει καποια αλλη σχολη(π.χ. πανεπιστημιο) που θα εξυπερετουσε!:)

 

Γεια σας.Απο 'σο γνωριζω το part 66 ειναι το πτυχιο.Το part 147 ειναι η αδεια για εκπαιδευση(νομιζω οτι το κατεχει μονο η Ο.Α.).Με ενδιαφερει πολυ το θεμα γιατι μολις εδωσα πανελληνιες και τον Ιουλιο θα συπληρωσω μηχανογραφικο.Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο πανεπιστημιο που θα μπορουσα να παω και μετα να συνδεσω τις γνωσεις μου απο εκει με τα αεροπλανα ωστε να γινω μηχανικος η τεχνικος σε αυτα.Υπολογιζω να βγαλω καπου στα 18,000 μορια.

 

 

ΚΑΙΓΟΜΑΙ για πληροφοριες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.