Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα παροχή


pas2007

Recommended Posts

Γειά σας.

Θέλω την γνώμη σας για νέα παροχή ρεύματος στο διαμερισμά μου.

Μένω σ'ένα διαμέρισμα 60τμ το οποίο τροφοδοτήται από άλλον πίνακα σαν τροφοδοσία δώματος διότι μένουμε σε διπλοκατοικία και δεν έχει δικό του μετρητή ΔΕΗ διότι για πολλά χρόνια ήταν ημιτελές και δεν χρησιμοποιούταν. Αυτό μάλλον είναι δηλωμένο ξεχωριστά. Τι χρείαζεται για να ζητήσω απ'την ΔΕΗ παροχή? Ξέρω για τα δικαιολογητικά αλλά καλύτερα να τα θυμυθώ πάλι λίγο μιας και δεν τα πολυθυμάμαι. Αυτό που θέλω να ξέρω απ'την εμπειρία σας σαν ηλεκτρολόγοι είναι αν συμφέρει να έχω δική μου παροχή και αν γνωρίζετε πόσο θα είναι το κόστος από πλευράς ΔΕΗ (πάγια κλπ) και αν γίνεται τι πόσα (Α) μου πρωτείνετε? για μονοφασικό μιλάω. Δεν έχω πολλές ενεργοβόρες συσκευές όπως ηλ.κουζίνα, θερμοσίφωνα, κεντρική θέρμανση κ.α. Έχω μόνο ένα πλυντήριο, ένα 12000btu κλιματιστικό και ηλεκτρονικό εξοπλισμό και πάλι είμαι προσεκτικός στις καταναλώσεις μου. Διάβασα ότι αν ένα σπίτι δεν έχει δηλωθεί ως μη ηλεκτροδοτούμενο στην ΔΕΗ τρώμε πρόστιμο. Ισχυεί?

Θα ήθελα την γνώμη σας και τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ.

 

 

Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά τους Κανόνες Συμμετοχής!

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων όσο και στις δημοσιεύσεις!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.