Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διορθωτική Πράξη Εφαρμογής


Evva

Recommended Posts

ΠΕ δεν ειναι......

 

οσον αφορά το "πινακακι"

 

θεωρω οτι

η τροποποιηση  πρεπει να αναφερθει,

μονον εφοσον η μετακινηση της ΟΓ   σε επηρεαζει..

 

συζητησε το με την υπηρεσια...ακομα και αν το αναφερεις δεν εχει επιπτωσεις στην δικη σου δομηση...

μια και λες οτι προκειται για "μεμονωμενη" τροποποιηση

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα συνάδελφε να αναφέρεις πως στο Ο.Τ. ... έχει γίνει η τάδε τροποποίηση (απόφαση / ΦΕΚ), προσωπικά αναφέρω τις τροπ/σεις που έχουν να κάνουν με το Ο.Τ. μου.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι η μετακινηση της Ο.Τ δεν επηρεαζει το ακινητο μου , οστοσω οι αποψεις για το αν πρεπει να αναφερθει η τροποποιητικη ή οχι ποικιλουν.

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπες, δεν επηρεάζει το ακίνητο σου, άρα πράττεις όπως κρίνεις.

Edited by DIMITRIS80
Link to comment
Share on other sites

Αν την περιοχή αυτή θα την σχεδίαζες Και σε περίπτωση που δεν έχεις αλλαγές, τότε θα τη σχεδιάσεις με Διακεκομμένες γραμμές (κόκκινες και πράσινες) τις τροποποιημένες και με συνεχόμενες γραμμές τις ισχύουσες σήμερα. Έτσι σχεδιάζονται οι τροποποιήσεις των Ρ. σχεδίων!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Δεν ξεφεύγει τίποτα από τον εκλεκτό νομικό dimitris GM της παρέας. gio προσοχή στην "κλιμάκωση" των εισφορών σε γη και χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι καλησπέρα και συγχωρέστε με αν αυτό που θα ρωτήσω είναι αφελές αλλά δεν έχω εμπειρία με το θέμα. Το 1985 συνενώθηκαν 3 οικόπεδα με συμβολαιογραφική πράξη και το 1987 έγινε σύσταση καθέτων (Α και Β)  και οριζόντιων ιδιοκτησιών και ανέγερση 2 οικοδομών με Ο.Α. Το 1998 έγινε η πράξη εφαρμογής. Στους πίνακες π.ε.  αναγράφονται τα ποσοστά των αρχικών ιδιοκτητών για το τμήμα που εντάχθηκε στο σχέδιο με 50% εξαδιαρέτου στον καθένα. Δεν αναγράφονται για κανέναν συνιδιοκτήτη στοιχεία για τις οριζόντιες ιδιοκτησίες. Εγώ τώρα θέλω να κάνω διορθωτική για έναν ιδιοκτήτη  που έχει οριζόντια ιδιοκτησία στην κάθετη (Α). Γίνεται αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

διορθωτικη,  σιγουρα  θα κανεις, για να αναφερθουν οι πραγματικοι ιδιοκτητες

.

 

ερωτημα: Ο πελατης σου [ αλλα και οι υπολοιποι συνιδιοκτητες] ειχαν  υποβαλλει δηλωσεις  ιδιοκτησιας??

 

Απο πού βρηκε στοιχεια ο μελετητης και καταχωρησε στην ΠΕ  τους δυο "αρχικους"  ιδιοκτητες??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.