Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σφραγίδα Μηχανικού


gsk2005uk

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ έχω μία απορία. Κάποιος με δύο ειδικότητες πχ Πολιτικός και Ηλεκτρολόγος, βγάζει δύο ξεχωριστές σφραγίδες, μία για κάθε ειδικότητα ή στην ίδια γράφει και τις δύο ειδικότητες;

Κάποιος με παρόμοια περίπτωση τι έκανε;

(Βέβαια υπάρχει και το πρόβλημα πως χωράνε όλα μαζί σε μία, αλλά κάτι λίγο μικρότερες γραμματοσειρές κάτι τίποτα συντομεύσεις πιστεύω κάτι να γίνει.)

Ευχαριστώ.

 

 

Εάν είσαι Μηχανικός βάλε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου.

Didonis

Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να βάλω και τις δύο γι' αυτό έχω βάλει μόνο τη μία.

Edited by geogeogeo
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

Είμαι απόφοιτος ΕΜΠ και τώρα υποψήφιος διδάκτορας στο ίδιο ίδρυμα.

Επιπλέον είμαι ελεύθερος επαγγελματίας (στην πληροφορική όπου δεν χρειάζεται άδεια ΤΕΕ) και θέλω να βγάλω σφραγίδα. Στο ΤΕΕ δεν έχω εγγραφεί και ούτε θα το επιθυμούσα για την ώρα. 

Θα ήθελα ρωτήσω αν έχω το δικαίωμα να αναφέρω το πτυχίο μου στην σφραγίδα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μη ύπαρξη ΑΜ του ΤΕΕ δεν σε εμποδίζει να βάλεις στη σφραγίδα σου οποιοδήποτε ιδιότητα. Είσαι επιστήμονας, λόγω της αποφοίτησής σου από το ΕΜΠ, αλλά δεν είσαι μέλος ΤΕΕ.

Edited by Aeternus
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Aeternus said:

Η ύπαρξη ή μη του ΑΜ του ΤΕΕ δεν σε εμποδίζει να βάλεις στη σφραγίδα οποιοδήποτε ιδιότητα. Είσαι επιστήμονας, λόγω της αποφοίτησής σου από το ΕΜΠ, αλλά δεν είσαι μέλος ΤΕΕ.

Οπότε το διπλωματούχος, πτυχιούχος ή τίποτα έχει κάποια σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Διπλωματούχοι είναι οι απόφοιτοι ΑΕΙ δηλαδή των πανεπιστημίων και πολυτεχνείων. Πτυχιούχοι όσοι έχουν σπουδές ΤΕΙ. Στη σφραγίδα σου θα το αναφέρεις. Θα μπορούσες να γράψεις: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών Διπλωματούχος ΕΜΠ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ειλικρίνεια, δεν έγραψα κάτι για να προκαλέσω ενόχληση ή προστριβή. Απλώς εξήγησα τι σημαίνει διπλωματούχος και τι πτυχιούχος.   

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.