Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σφραγίδα Μηχανικού


gsk2005uk

Recommended Posts

Άρα (υποθέτω διότι δεν είμαι λογιστής) ότι επιτρέπεται να βάλεις την Διεύθυνση που είναι η ΔΟΥ και αντιστοιχεί στο ΑΦΜ σου 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

53 minutes ago, THEFHMMY said:

Ένα πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι επειδή δεν έχω κάνει έναρξη, δεν έχω άλλη διεύθυνση εργασίας πέρα από αυτήν της εταιρείας στην οποία εργάζομαι.

Χωρίς έναρξη, εγώ προσωπικά θα έβαζα της εταιρείας. Αναφορικά με το αν μπορούν να σε βρουν ή όχι (χτύπα ξύλο, να μην σου τύχει) :

α) Είναι εύκολο μέσω του αριθμού μητρώου ΤΕΕ, 

β) Σύμφωνα με την τελευταία επικαιροποίηση στοιχείων στο taxisnet και με βάση τον ΑΦΜ, είναι ακόμα πιο εύκολο να σε αναζητήσουν. 

Άλλωστε, η εταιρεία είναι αυτή που αναλαμβάνει τη δουλειά (αυτή έχει τη σύμβαση με τον πελάτη, αυτή πληρώνει ο πελάτης κ.λπ.). Ανεξάρτητα λοιπόν από την ευθύνη που φέρεις (όπως ειπώθηκε και παραπάνω), εφόσον κάτι προκύψει, εκεί θα πρέπει να απευθυνθούν αρχικά. 

Edited by JohnnyHoliday
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

 

Αποφοίτησα από το τμήμα Πολιτικών Δομικών Έργων του Τ.Ε.Ι. Σερρών. Στη σφραγίδα μου τι ιδιότητα βάζω;

(Πτυχιούχος;) Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.;

(Πτυχιούχος;) Πολιτικός Μηχανικός Δομικών Έργων;

Το 2012 που αποφοίτησα το πτυχίο έγραφε το δεύτερο αλλά πλέον νομίζω μας δίνουν τον πρώτο τίτλο. Επίσης είναι αναγκαίο να αναγράφεται η λέξη πτυχιούχος;

 

Παρεμπιπτόντως, το ΤΕΕ δίνει τρίτη (!) λύση δίνοντάς μου μέσα στο σύστημα τον τίτλο ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ Τ.Ε.

Edited by aneida
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Γνωρίζει καποιος το προτυπο σφραγιδας πτυχιουχου μηχανικου εγγεγραμμενου μονο στο βιβλιο τεχνικων επωνυμιων του ΤΕΕ? Ουσιαστικα ειναι ενας Α/Α-ο αριθμος ειναι Τ(αριθμος)-αλλα δεν μπορει να αναγραφει μπροστα Αριθμος Μητρωου ΤΕΕ. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

@xrismixa Θα γράψετε Αρ. ΤΕΕ και τον αριθμό σας να ακολουθεί. Όχι ΑΜ ΤΕΕ. Δηλαδή Αριθμός ΤΕΕ και όχι Αριθμός Μητρώου ΤΕΕ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σας ,

στην σφραγίδα γίνεται να αναγράφεται αντί για  μηχανολόγος μηχανικός τε ,πτυχιούχος μηχανολόγος Μηχανικός; 
γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η σφραγίδα θα περιέχει ό,τι ορίζει ο νόμος. Οποιαδήποτε διαφοροποίηση, ενέχει κίνδυνο παραποίησης (με τις γνωστές συνέπειες)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας,

Είμαι μηχανολόγος μηχανικός Τ.Ε, έκανα έναρξη πριν από λίγο καιρό και θέλω τώρα να βγάλω σφραγίδα. Στην σελίδα της ΕΕΤΕΜ αναφέρει ότι στην σφραγίδα των μηχανολόγων και των ηλεκτρολόγων μηχανικών θα πρέπει να αναγράφεται και ο Αριθμός Αδείας της Δ/νσης Βιομηχανίας της εκάστοτε Περιφέρειας. Στην βεβαίωση που μου έδωσαν απο την Δ/νση Βιομηχανίας αναφέρει αριθμό καταχώρησης και αριθμό Μητρώου, γνωρίζει κάποιος ποιό από τα δύο πρέπει να προσθέσω πάνω στην σφραγίδα μου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.