Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σφραγίδα Μηχανικού


gsk2005uk

Recommended Posts

δεν είναι μόνο θέμα τσιγκουνιάς αλλά και πρακτικό γιατί να έχω δύο όπου η μία κάνει για όλα και η δεύτερη μόνο για μερικές περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τότε να δοκιμάσω με την ξύλινη απλώς βγαίνει περίπου 1cm έξω απότο κουτάκι της Απυ;

αν κάνω το παραπάνω αυτη την μικρή να την πετάξω ή μπορώ κάποτε αν χρειαστεί να σφραγίσω κάτι σε μικρό χώρο; θα υπάρξει τότε πρόβλημα με την εφορία;

 

κανεις στο προηγουμενο;αν σφραγισω την απυ με την μεγάλη ξυλινη πρέπει παντα να χρησιμοποιώ αυτή στα λογιστικα; απαγ/ται η μικρη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω 2 σφραγίδες μία για τα σχέδια 3Χ8 και μία μικρή για όλα τα άλλα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξέρει το ΑΦΜ όποιος βλέπει τις μελέτες σου.

Link to comment
Share on other sites

Η εφορία δεν ενδιαφέρεται για το μέγεθος της σφραγίδας ούτε άμα 'βγαίνει' έξω από το κουτάκι στην απυ. Εντάξει δε χρειάζεται και να το παρακάνουμε να είναι η μισή σφραγίδα έξω από το σχετικό χώρο. Για την εφορία πρέπει να φαίνεται το αφμ

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και γω μια έχω, αυτή για τα σχέδια την ξύλινη όπου είναι γραμμένο και το αφμ και τη χρησιμοποιώ και για την εφορία

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

η "δευτερεύουσα" σφραγίδα που "χρειάζεται μόνο για την εφορία" πρέπει να έχει και αυτή περίγραμμα?

 

Απορία: Στην "βασική" σφραγίδα, οι προδιαγραφές που θα πρέπει να ικανοποιούνται δηλαδή:

 

ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ

ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΜΠ

ΑΡ ΜΗΤΡΩΟΥ ΤΕΕ 666

ΟΔΟΣ 66 - ΠΕΡΙΟΧΗ -ΤΚ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΚΙΝΗΤΟ

ΑΦΜ ΔΟΥ

 

πως χωράνε σε 8x3 διαστάσεις? Οι 6 γραμμές δηλαδή δεν είναι πολλές για μόνο 3 εκατοστά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.