Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εκδόσεις Οικοδομικών Αδειών


Recommended Posts

Όχι δεν είμαστε μόνοι όπως είπες φίλε realarch.

Είμαστε πολλοί οι συνάδελφοι και όλοι μαζί μέσα σε ένα καζάνι που βράζει.

Έτσι τουλάχιστον εγώ μας φαντάζομαι.

Εσύ απ' ότι είδα και κατάλαβα δεν εννοούσες να βράσεις με τίποτα. Δεν ήσουν βραστερός που λένε.

Πήδηξες έξω από το καζάνι και διέκοψες την διαδικασία της δια του βρασμού μαλάκυνσης. Και πάλι μπράβο σου! Έτσι πρέπει.

Για εμάς τους εντός καζανιού ευρισκόμενους συνεχίζεται ακόμη η διαδικασία. Που θα πάει θα μαλακόσουμε.

 

Υ.Γ. Έχει πολύ ενδιαφέρον μια έρευνα της λέξης '' μαλάκυνση'' στο γνωστό google.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαστε μόνοι όπως είπες φίλε realarch.

Είμαστε πολλοί οι συνάδελφοι και όλοι μαζί μέσα σε ένα καζάνι που βράζει.

Έτσι τουλάχιστον εγώ μας φαντάζομαι.

Εσύ απ' ότι είδα και κατάλαβα δεν εννοούσες να βράσεις με τίποτα. Δεν ήσουν βραστερός που λένε.

Πήδηξες έξω από το καζάνι και διέκοψες την διαδικασία της δια του βρασμού μαλάκυνσης. Και πάλι μπράβο σου! Έτσι πρέπει.

Για εμάς τους εντός καζανιού ευρισκόμενους συνεχίζεται ακόμη η διαδικασία. Που θα πάει θα μαλακόσουμε.

 

Πιστεύω ότι όσο αντιστεκόμαστε, ο καθένας στα όριά του, στη μαλάκυνση, παρόλο που τη στιγμή εκείνη φαίνεται επίπονο και ίσως όχι έξυπνο, κάτι κερδίζουμε από τη διαδικασία αυτή. Ίσως είναι δύναμη, ίσως είναι αυταπάτη.

Link to comment
Share on other sites

Αυταπάτη είναι φίλε realarch, δεν λέω ότι δεν πρέπει να αντιστεκόμαστε αλλά η υπόθεση θέλει πολύ ψάξιμο και τρέξιμο. Είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να αλλάξουν. Καμιά φορά που θα έχω την διάθεση ίσως να θέσω ένα θέμα για συζήτηση και προβληματισμό. 'Όμως μόνο που τα σκέφτομαι μου ανεβαίνει η πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.