Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ . Τα καλά σας λόγια μου δίνουν κουράγιο , θάρος , τόλμη και γοητεία ( ! ) για να συνεχίσω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Προστέθηκε μία μικρή αναβάθμιση που λύνει το ηλίθιο σφάλμα κατά το οποίο το πρόγραμμα αποφάσηζε να μην ξαναξεκινήσει ( ! ) . Ομολογώ πάντως πως παρ'ότι ανακάλυψα γιατί συνέβαινε αυτό , δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί δεν συνέβαινε και στα Windows NT ! Τέλος πάντων . Η νέα έκδοση βρίσκεται εδώ :

http://rapidshare.com/files/80738490/Pixis_1.01.zip.html

 

Πιστεύω πως δεν χρειάζεται να απεγκαταστήσετε την προηγούμενη έκδοση , αλλά για καλό και για κακό , πρωτού εγκαταστήσετε την νέα , απεγκαταστήστε την παλιά .

Η εγκατάσταση της νέας έκδοσης πρέπει να γίνει στον ίδιο φάκελο που ήταν και η προηγούμενη (αν έχετε εγκαταστήσει κάποιο από τα πακέτα πηγών , τότε ο φάκελος δεν θα έχει διαγραφτεί κατά την παραπάνω απεγκατάσταση , οπότε θα τον ξαναβρείτε) .

Προφανώς , αν δεν σας ενδιαφέρει να διατηρήσετε τα πακέτα πηγών , τότε δεν έχει καμία σημασία σε ποιόν φάκελο θα κάνετε την εγκατάσταση .

 

Έτσι απλά .

 

Α , και χρόνια πολλά !

 

Συμπλήρωση : τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα πως πολλά μυνήματα δεν μου φτάνουν στο e-mail που έχω παραθέσει . Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό ... Έχω παρατηρήσει πως η πλειοψηφία των μυνημάτων είναι από το tee(mail).gr . Επίσης πολλές φορές το ίδιο συμβαίνει και όταν στέλνω εγώ σε τέτοιες διευθύνσεις . Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό ; Αν έχετε προσπαθήσει στο παρελθόν να επικοινωνήσετε μαζί μου στο παραπάνω e-mail και δεν το καταφέρατε , δοκιμάστε το [email protected] . Αλλιώς , τι να πω ; ... Αλλιώς , αναγράψτε εδώ την αποροία σας . Ξέρετε αν είναι δυνατόν να έχεις παραπάνω από ένα e-mail στο ΤΕΕ ;

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ iliekater και για το πρόγραμμα και για το ότι το μοιράζεσαι μαζί μας.

 

Σχετικά με τα e-mails μάλλον το yahoo και το ΤΕΕ/ΤΠ αντίστοιχα θεωρούν τα μηνύματα spam οπότε δεν φτάνουν στον παραλήπτη τους. Κοίταξε το φάκελο των ανεπιθύμητων στο λογαριασμό σου και αν δεις κάποιο μήνυμα που παράπεσε δήλωσε το "επιθυμητό" οπότε από τη στιγμή αυτή και στο εξής όλα τα μηνύματα από τον ίδιο αποστολέα θα θεωρούνται "επιθυμητά".

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, όσοι θέλουν μπορούν να κατεβάσουν το πολύ ωραίο πρόγραμμα του iliekater από το παρόν forum:

ΠΙΞΙΣ ver 1.01.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό εμφανίζεται όταν πας να εγκαταστήσεις κάποιο πακέτο ; Απορώ διότι τα πακέτα απλά αποσυμπιέζουν κάποια αρχεία . Βέβαια , αν το πρόβλημα συννεχίζει , μπορώ να τα ανεβάσω και απλά συμπιεσμένα (δηλαδή χωρίς να είναι σε *.exe αρχείο) .

Μήπως όμως αυτό σου συμβαίνει όταν πας να εγκαταστήσεις το ίδιο το πρόγραμμα ; Δηλαδή όχι κάποιο από τα πακέτα .

Κάτι άλλο : μήπως έχεις Windows αγγλικά ;

Link to comment
Share on other sites

Απλά έλειπε το αρχείο comdlg32.oxc από το c:/windows/system32. Το πρόσθεσα και τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

Πάντως μπράβο, πολύ καλή η δουλειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.