Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

Σαββά , δοκίμασε το εξής :

Τοποθέτησε τα πακέτα στο φάκελο εγκατάστασης

(π.χ. C:\Program Files (x86)\Pixis)

κάνε δεξί κλικ επάνω τους και από το πρόγραμμα αποσυμπίεσης επέλεξε : "Αποσυμπίεση εδώ" .

Edited by iliekater
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφού έχω βάλει όλα τα στοιχεία και προχωράω στην εκτύπωση μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα, έτυχε κ σε κάποιον άλλον;

post-53561-0-06023000-1462474583.png

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dimidomo , κάτι πρέπει να γίνεται με τη διαδρομή των αρχείων . Αν μου επικολήσεις το κείμενο που βγαίνει πατώντας το κουμπάκι Λεπτομέρειες , ίσως καταλάβω καλλύτερα .

Προς το παρόν επισυνάπτω μία φωτογραφία με τους φακέλους και υποφακέλους του προγράμματος . Ρίξε μια ματιά αν είναι έτσι και σε εσένα . Αργότερα το βράδυ θα επισυνάψω και μία από Win7 (προς το παρόν αυτή είναι από WinXP) .

http://postimg.org/image/7dc6wpc3l/

(συγνώμη που το βάζω ως σύνδεσμο , αλλά το Michanikos μου βγάζει μύνημα πως δε δέχεται αρχεία JPG / BMP ... Δε ξέρω τι είναι αυτό ...)

Ένα άλλο θέμα - αλλά απίθανο - είναι πως από το Win7 μπορεί να χρειαστεί να δώσεις δικαιώματα στις διάφορες διαδρομές προκειμένου να επιτρέπεται η τροποποίηση και αποθήκευση αρχείων . Για την ΠΥΞΙΔΑ δε χρειάζεται κάτι τέτοιο ^. τουλάχιστον σε Win7 μου τρέχει μια χαρά , αλλά στα Win8 δε ξέρω ... Οπότε ίσως να χρειάζεται κάτι τέτοιο (δεξί κλικ στο φάκελο και από τις ιδιότητες νυγματίζεις ["τσεκάρεις"] τις επιτρεπτές ενέργειες) .

Edited by iliekater
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι δεν ειναι έτσι η διαδρομή.

Επισυνάπτω την διαδρομή.

 

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων

post-53561-0-13419200-1463805807.png

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

Ωχ Παναγία μου ! Τι είναι αυτό ; :shock:

Πιστεύω πως κάτι θα πήγε στην αποσυμπίεση . Και όπου υπήρχαν ελληνικοί χαρακτήρες τους έκανε ... τζατζίκι !

Δοκίμασε να αποσυμπιέσεις το Πακέτο με το WinZIP . Αλλιώς με το 7Zip .

Η Ελληνική γλώσσα ;είναι φορτωμένη στον υπολογιστή ;

Edited by iliekater
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με τα administration rights.

-Κάνε δεξί κλικ στο 7-zip ---> "Run as administrator"

-Επίλεξε τον φάκελο που θέλεις να αποσυμπιέσεις

-Πάτα το κουμπί extract (με το σύμβολο "-")που βρίσκεται στο πάνω μέρος του 7-zip

-Στο παράθυρο που ανοίγει επιλέγεις το όνομα του αποσυμπιεσμένου φακέλου (συνήθως δε χρειάζεται αλλαγή είναι έτοιμο)

 

(Αυτό συμβαίνει γιατί επιτρέπεται μόνο στον διαχειριστή του υπολογιστή να δημιουργεί φακέλους μέσα στα Program Files για λόγους ασφαλείας. Οπότε όταν πας να αποσυμπιέσεις τον φάκελο με το 7-zip, το πρόγραμμα αυτό δεν έχει δικαίωμα να δημιουργήσει έναν καινούργιο (αποσυμπιεσμένο) φάκελο στα Program Files. Το ξεκινάς με την εντολή "run as administrator" για να δώσεις στο πρόγραμμα αυτή τη δυνατότητα)

Edited by thanasis3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαββά , δοκίμασε το εξής :

Τοποθέτησε τα πακέτα στο φάκελο εγκατάστασης

(π.χ. C:\Program Files (x86)\Pixis)

κάνε δεξί κλικ επάνω τους και από το πρόγραμμα αποσυμπίεσης επέλεξε : "Αποσυμπίεση εδώ" .

To έκανα αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα . Να σημειώσω ότι έκανα και πάλι εγκατάσταση από την αρχή άλλα το αρχικό μήνυμα εμφανιζεται και πάλι.

Edited by savvas31
Link to comment
Share on other sites

To έκανα αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα . Να σημειώσω ότι έκανα και πάλι εγκατάσταση από την αρχή άλλα το αρχικό μήνυμα εμφανιζεται και πάλι.

 

To έκανα αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα . Να σημειώσω ότι έκανα και πάλι εγκατάσταση από την αρχή άλλα το αρχικό μήνυμα εμφανιζεται και πάλι.

λοιπόν δεν ξέρω τι έγινε αλλά πήρε το βασικό πακέτο. Τώρα όμως μου λέει όταν ανοίγω το πρόγραμμα ότι δεν έχει φορτωθεί το αρχικό αρχείο ρυθμίσεων (ΑΑΡ) και να πάω ατις ρυθμίσεις να το φτιάξω. Όμως από το μενού οι ρυθμίσεις δεν ανοίγουν...... Τελικά τι μπαρούφα έχω κάνει; Οεο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε νομίζω πως έκανες κάποια μπαρούφα . Νομίζω πως έχει να κάνει με τη γενικότερη συμπεριφορά των τελευταίων εκδόσεων των Windows . Προτίνω το εξής : Πήγαινε στο φάκελο όπου εγκατέστησες το πρόγραμμα (π.χ. C:\Program Files (x86)\Pixis) και επάνω σε αυτόν τον φάκελο (Pixis) κάνε δεξί κλικ και από τις ιδιότητες προσδιόρισέ-του να έχει δικαιώματα τροποποίησης και δημιουργείας αρχείων . Δε θυμάμαι ακριβώς πώς δείχνει , αλλά από κάπου έχεις τη δυνατότητα να προσδιορίσεις τι θα επιτρέπεται σε αυτόν το φάκελο (να αναγνώζονται τα αρχεία , να διαγράφονται , να τροποποιούνται , να δημιουργούνται κτλ) . Και το λέω αυτό , διότι υποθέτω πως από τη στιγμή που βγαίνει αυτό το μύνημα σημαίνει πως κάποιος (προφανώς τα Windows) απέτρεψαν τη δημιουργεία του αρχείου βασικών ρυθμίσεων (το οποίο δημιουργείται μέσα στον φάκελο της εγκατάστασης , αμέσως μόλις τρέξει για πρώτη φορά η ΠΥΞΙΣ) .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.