Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

Κριμα.............

 

Δεν υπάρχει κανένα κρίμα.Όλα ακολουθούν τη φυσική τους πορεία,όπως είχα προφητεύσει.............

 

Έχουμε ευχαριστήσει τους πάντες για την προσφορά τους,εκεί δεν τίθεται θέμα αναγνωρισης.

 

Τώρα,για όλα τα υπόλοιπα φαινόμενα,λουστείτε ό,τι προκαλέσατε λόγω εσκεμμένης αμέλειας ή ματαιοδοξίας.Λουστείτε το κ απολαύστε το.Εγώ αυτό κάνω.Όταν τα λέγαμε από νωρίς όμως,θεωρούμασταν ''γραφικοί'' ή ''γκρινιάρηδες''.

 

Πολύ απλά:ευχαριστούμε ξανά τους πάντες κ λουζόμαστε τα αξεσουάρ των (μη) αποφάσεων.

 

Αυτά.To θέμα θεωρείται (για άλλη μια φορά) λήξαν.

 

zavi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... Προφανώς διαφωνούμε επί της ουσίας για το τι είναι τα downloads ...

 

Ωραία καθορίστε κανονισμό σχετικό με το τί μπαίνει στα downloads επακριβώς και αφαιρέστε ότι δεν συμφωνεί με τους κανόνες του φόρουμ.

 

Πολύ πιο απλό δεν είναι αυτό από το ξεκατίνιασμα που προηγήθηκε;

 

Τα offtopic μηνύματα παρακαλώ να μεταφερθούν σε άλλο topic ή να διαγραφούν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα κρίμα.Όλα ακολουθούν τη φυσική τους πορεία,όπως είχα προφητεύσει.............

 

zavi

 

Για μενα κριμα και παλι κριμα..

 

Τα υπολοιπα αν και οφειλω να ομολογησω οτι δεν τα κατανοω πληρως (κυρως σε οτι εχει να κανει με τον πρωτο και τον δευτερο πληθυντικο) τα αφηνω ασχολιαστα..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία καθορίστε κανονισμό σχετικό με το τί μπαίνει στα downloads επακριβώς και αφαιρέστε ότι δεν συμφωνεί με τους κανόνες του φόρουμ.

Βρε Kasvan, δεν πρέπει να ρωτήσουμε τα μέλη πριν αποφασίσουμε; Αυτό κάνουμε...

 

Η λύση είναι προφανής, αλλά και πάλι άφησα ένα περιθώριο για το τί επιθυμούν τα μέλη... Βλέπω όμως οτι όταν δεν κάναμε ψηφοφορίες κάποιοι μας την "έλεγαν" και τώρα που κάνουμε πάλι μας κρίνουν... Διαφωνείς;

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα είναι καταρχήν τυπικό και έχει να κάνει με τον κανονισμό για τα downloads. Δεν είναι ουσιαστικό αν το χ πρόγραμμα είναι στα downloads ή σε link σε κάποιο θέμα του φόρουμ.

 

Εξελίχθηκε όμως σε προσωπικές αντιπαραθέσεις που έχουν αλλού τα αίτια τους. Ακούστηκαν και μέσα στο γενικό χαμό και κάποιες σωστές προτάσεις κατά τη γνώμη μου.

 

Εάν αποφασίστηκε ότι από εδώ και πέρα στη διαμόρφωση των κανονισμών και του τρόπου λειτουργίας του φόρουμ συμμετέχουν όλα τα μέλη του είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς τα εμπρός.

Link to comment
Share on other sites

Εάν αποφασίστηκε ότι από εδώ και πέρα στη διαμόρφωση των κανονισμών και του τρόπου λειτουργίας του φόρουμ συμμετέχουν όλα τα μέλη του είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς τα εμπρός.
Από εμένα ισχύει αυτό εδώ και καιρό... Δες πόσες ψηφοφορίες έχω αναρτήσει και πόσες άλλες που δεν γνωρίζετε.

 

Θεωρώ πως οι όποιες αλλαγές πρέπει να γίνονται μέσω ψηφοφορίας και ουέ κι αλλήμονο σε όποιον με εκθέσει. Αλλά ξέρω πως δεν θα εκτεθώ, γι'αυτό και συμμετέχω και αναλαμβάνω πρωτοβουλίες.

 

Προς όλους:

O χαμός και το ξεκατίνιασμα θα σταματήσει εδώ και τώρα αλλά και στο μέλλον. Θα διαφυλάξω την ψυχική ηρεμία όλων σας bannάροντας όποιον πάει να την διαταράξει. Για τα σφάλματα μου ζητώ συγνώμη και άφεση αμαρτιών.

Link to comment
Share on other sites

Απ' την αρχή το ζητούμενο από την πλευρά μου ήταν να υπάρχει ξεκάθαρη πολιτική του φόρουμ. Κάτι που πλέον υπάρχει και συνεπής όπως πάντα συμμορφώνομαι.

 

Εφόσον λοιπόν υπάρχει ρητή απαγόρευση τα downloads να μην περιλαμβάνουν αρχεία τα οποία παραπέμπουν σ' άλλους ιστότοπους όπου απαιτείται πρώτα εγγραφή για να τα κατεβάσουμε, τα διέγραψα όλα από το παρόν φόρουμ και πλέον μπορείτε να δείτε τι υπάρχει διαθέσιμο και να τα κατεβάσετε μόνο στον χώρο όπου φιλοξενούνται, μόνο από το Φόρουμ:

eMichanikos.gr από μηχανικούς, για μηχανικούς

Link to comment
Share on other sites

...να υπάρχει ξεκάθαρη πολιτική του φόρουμ...

 

Υπάρχουν κάποια ζητήματα (προβλήματα?) τα οποία προκύπτουν στην πορεία της λειτουργίας ενός φόρουμ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, η διάθεση μέσω του φόρουμ αρχείων από εξωτερικούς ιστοτόπους ήταν κάτι που εμφανίστηκε πρώτη φορά. Για κάποιους λόγους (οι ''ενδιαφερόμενοι'' τους γνωρίζουμε) η συζήτηση έγινε με επιπλέον δεδομένα και η απόφαση άργησε.

 

Η αντιμετώπιση είναι γενικότερη και όχι ειδική: θέματα ασφάλειας και ελέγχου (κυρίως αυτού) δεν επιτρέπουν τη μη εγκεκριμένη από τους διαχειριστές/συντονιστές διάθεση ψηφιακών αρχείων (το οποίο συμβαίνει όταν οι διαχειριστές/συντονιστές δεν εγγράφονται στους εξωτερικούς ιστοτόπους και άρα αδυνατούν να ''τσεκάρουν'' τα αρχεία).

Link to comment
Share on other sites

Η τακτική της κοινότητας όλων μας (του forum όλων των Μηχανικών), ήταν εξ αρχής ξεκάθαρη και -απολύτως- σύμφωνη με την θέληση της πλειοψηφίας των συναδέλφων - μελών.

 

Ο τρόπος διάθεσης των προγραμμάτων οποιουδήποτε είναι επιλογή του δημιουργού του.

Σεβαστή από εμένα, όποια και αν είναι αυτή.

 

Όμως θα ήμουν ασυγχώρητος αν δεν εξέφραζα βαθύτατη ευχαριστία προς όσους εξακολουθούν

να διαθέτουν τα προγράμματά τους μέσω της κοινότητάς μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.