Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναδασμός - Πράξη Χαρακτηρισμού


a.efthymiou

Recommended Posts

Pavlo την έχω υπόψη μου την εγκύκλιο, οκ συμφωνία τοπογραφικών, αλλά θα πρέπει να χαρακτηριστεί ολόκληρη η έκταση;Τότε γιατί το δασαρχείο χαρακτηρίζει και αποσπασματικά;

Edited by OLINAPAL
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλά το πρόβλημα είναι ότι υπάρχει δασική βλάστηση σε μεγάλο μέρος του γηπέδου και φοβάσαι μήπως το δασαρχείο το βγάλει δασικό?

Αλλιώς ποιο το πρόβλημα να χαρακτηρίσεις όλη την έκταση?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου, αλλά και αν "κρύψεις κάτω από το χαλί" το δασικό κομμάτι δε σημαίνει ότι δε θα το βρει ο πελάτης κάποια στιγμή μπροστά του.

Όπως ανέφερε και ο Παύλος δεν μπορείς να ζητήσεις την έκδοση ΟΑ για τη συνολική έκταση χωρίς πράξη χαρακτηρισμού για τη συνολική έκταση.

Η καλύτερη λύση είναι αυτό που σου έγραψε ο καλός μας νομικός Δημήτρης. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι μπορείς να κάνεις κατάτμηση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και υπαρχει το ΠΔ 289/2011....ο τοπογραφος υπαλληλος ΥΔΟΜ μου ειπε οτι ταυτιζεται λογω Διανομης...Απλα δεν το γνωριζα και ηθελα μια αλλη αποψη!! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.