Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

On 19/10/2019 at 1:03 ΜΜ, jbosdas said:

Ασυζητητί το επόμενο ειναι με καμερα!!!

To κακό σε αυτά (εκτός από την τιμή τους) είναι πως ρουφάνε την μπαταρία για πλάκα σε σχέση με τα πιο απλά μοντέλα.
Δεν ξέρω αν τα νεώτερα μοντέλα έχουν βελτιωθεί στον τομέα αυτό, αλλά πιο παλιά που το έψαχνα είχα απογοητευθεί

Link to comment
Share on other sites

οκ, σημαντικό κ αυτό....!

αν θεωρήσω πως με μια αποτυπωση (κτιριο 200τμ) με το απλό τελειώνει ενα ζευγάρι ΑΑΑ, τότε αν ειναι οπως τα λες θα χρειαστούμε μπαλαντεζα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Directionless said:

Πάρτε δύο σετ επαναφορτιζόμενες. Κάνει καλό στην τσέπη αλλά και το περιβάλλον.

Εννοείτε πως αν παίρνει τις κλασσικές ΑΑ και ΑΑΑ χρησιμοποιούμε μόνο επαναφορτιζόμενες

Πάντως οι διαφορά στο χρόνο λειτουργίας είναι τεράστια.
Ένα φτηνιάρικο που έχω πάρει προς το παρόν, πρέπει να χω να φορτίσω τις μπαταρίες του 4-5 μήνες τώρα

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 χρονιά όταν ανελαβα δράση ειχα πάρει το D5, θυμάμαι ειχα δώσει πολλά (γυρω στα 400?), ακόμα και τώρα βλέπω παίζει σε τρελη τιμή, ισως να ναι κανα ξεχασμένο κομματι

https://www.skroutz.gr/s/15538744/Metrica-Leica-Laser-Disto-D5.html

Δε ξερω τι εχει παραπάνω και ξεφευγει τοσο, αλλα σίγουρα δεν εχει τις σημερινές ευκολιες που προσφέρουν πολλα, οπως καμερα, bluetooth, live σχεδίαση, και το χειρότερο απο ολα δε περνει κατακόρυφες μετρησεις. Δε μπορώ να μετρήσω ύψος, αν το γύρω 90 μοιρες

Δε ξερω που πηγαν τα λεφτα η αν προχώρησε τοσο γρήγορα η τεχνολογία, αλλα πλεον βλεπω δε μου κανει., Τι να το κανω τώρα αυτο ,και τι αξιολογω μπορω να αγορασω σημερα κοντα στο κατοστάρικο το πολυ και να χει ολα τα παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

Στα 100€ με όλα τα παραπάνω δεν θα βρεις... θέλεις κανένα 300αρι. Και γω το D5 είχα και μου έμεινε στο χέρι και πήρα το D510 που είναι η εξέλιξή του με όσα αναφέρεις. Έχουν τωρα μια προσφορά και αν δώσεις και το παλιό σου απόσυρση θα σου βγει κανένα 300αρι... Επίσης θα έβλεπα και το x4 το οποίο έχει όμως μικρότερη οθόνη και αντίστοιχες δυνατότητες, κόστος περίπου 50€ λιγότερα αλλά μπορείς να πάρεις με 750 επιπλέον όργανο με το οποίο αν συνδεθεί μπορείς πλέον να πάρεις σημεία στον χώρο σαν total κατά κάποιον τρόπο...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mikehellas said:

Στα 100€ με όλα τα παραπάνω δεν θα βρεις... θέλεις κανένα 300αρι. Και γω το D5 είχα και μου έμεινε στο χέρι και πήρα το D510 που είναι η εξέλιξή του με όσα αναφέρεις. Έχουν τωρα μια προσφορά και αν δώσεις και το παλιό σου απόσυρση θα σου βγει κανένα 300αρι...

Καλησπέρα, αυτή η προσφορά με την απόσυρση που την βρίσκω; Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mikehellas said:

Στα 100€ με όλα τα παραπάνω δεν θα βρεις... θέλεις κανένα 300αρι. Και γω το D5 είχα και μου έμεινε στο χέρι και πήρα το D510 που είναι η εξέλιξή του με όσα αναφέρεις. Έχουν τωρα μια προσφορά και αν δώσεις και το παλιό σου απόσυρση θα σου βγει κανένα 300αρι... Επίσης θα έβλεπα και το x4 το οποίο έχει όμως μικρότερη οθόνη και αντίστοιχες δυνατότητες, κόστος περίπου 50€ λιγότερα αλλά μπορείς να πάρεις με 750 επιπλέον όργανο με το οποίο αν συνδεθεί μπορείς πλέον να πάρεις σημεία στον χώρο σαν total κατά κάποιον τρόπο...

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Καταρχας εκανα ενα λαθος πριν, ειπα οτι δεν εχει καμερα ενω εχει. Δεν την χρησιμοποιω και ξεχαστηκα. Το βασικο ομως ειναι το bluetooth. Κατακορυφα επισης γιατι δε μετραει δε μπορω να καταλαβω, ενω πλεον το κανουν και τα πιο απλα μετρακια.

Το οργανο με τα 750 που λες περι τινος προκειται?

Link to comment
Share on other sites

καλή τιμή για το glm 120c https://www.amazon.de/Bosch-Professional-Entfernungsmesser-Funktion-Messbereich/dp/B07BRS1N19

ps : λήγει σε 12 ώρες περίπου

Edited by skidoo23
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.