Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Καλησπέρα

Είμαι κάτοχος Leica D3a απο το 2010. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Απόλυτα ευχαριστημένος.

Σήμερα όμως δεν ανοίγει πατώντας το On. Μόλις βγάλω τις μπαταρίες και τις ξαναβάλω ανοίγει αυτόματα μόνο του και δουλεύει αλλά είναι λίγο πιο αργό στις μετρήσεις και το βλέπω ότι έχει θέμα. Πήρα τηλ την εταιρεία που το αγόρασα και μου είπαν ότι η Leica μετά την πενταετία παύει να υποστηρίζει τα αποστασιόμετρα. Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να μπορεί να επισκευάσει αποστασιόμετρα Leica?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επιμένω (την έχω πατήσει και γω), αλλά όταν βάζουμε επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, οι οποίες ούτως ή άλλως δίνουν λίγο χαμηλότερη τάση (αν είναι και παληές ακόμα χαμηλότερη) έχουμε παρόμοια προβλήματα.

Μήπως συμβαίνει κάτι τέτοιο??? (δεν ξέρω τι μπαταρίες παίρνει το συγκεκριμένο όργανο)!

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Ναι χρησιμοποιούσα επαναφορτιζόμενες μπαταρίες αλλά μόλις μου εβγαλε το πρόβλημα τις άλλαξα με κανονικές γιατί μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να είναι οι μπαταρίες που φταίνε. Δεν είδα όμως κάποια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπιστία! Συνήθως ακούς "μην παίρνεις κινέζικα, γιατί χαλάνε γρήγορα".

Έχω ένα Noyafa που το χρησιμοποιώ περισσότερο από το Bosh και δεν έχει βγάλει τίποτα. Αλλα και να χαλάσει τουλάχιστον δεν θα κλαίω τα λεφτά του.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2021 at 1:02 ΜΜ, Apostolos131 said:

Είμαι κάτοχος Leica D3a απο το 2010.

 

Τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω αυτά τα 11 χρόνια!

Εχω το Leica Χ310 (200€ με 3 χρόνια εγγύηση) εδώ και 6 χρόνια δίχως το παραμικρό πρόβλημα παρόλη την κακομεταχείριση. Οταν φτάσει η ώρα του πάλι Leica θα πάρω για αξιοπιστία μετρήσεων και ανθεκτικότητα και ας το πληρώσω 3-4 φορές παραπάνω.

Καλύτερα μια Mercedes για 10 χρόνια παρά νέο Ssangyong κάθε 3 χρόνια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.