Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

Ηλια σε ευχαριστω πολυ αλλα θελω κατι πραγματικα πιο οικονομικο και αμεσο (δε θελω να μπω στη διαδικασια αποστολης κλπ)

 

Σημερα δοκιμασα συναδελφων μου το Bosch DLE 70 και μου φανηκε εξαιρετικο, αν και παιρνει 4ΑΑΑ μπαταριες και δεν εχει επαναφορτιζομενη με τυπου MicroUSB φορτιστη...

 

Παντως αρχιζω να απορριπτω το Stanley κυριως λογω της χαμηλης εμβελειας του στα 30m...

Πιθανον να μου χρειαστει κατι μεγαλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αποστολή του Bosch GLM80 που σου είπε ο Ηλίας (στα 160€) έγινε την ίδια μέρα και μου ήρθε την επόμενη (στη Θεσσαλονίκη) !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα τα λεφτα, ΑΡΗ....

Δε θα ηθελα να διαθεσω τετοιο ποσον για αποστασιομετρο....

Με κανα κατοσταρικο μεσες ακρες θα κανω την ιδια δουλεια για την οποια θα σκασω 160€ για το συγκεκριμενο...

Ασε που οι κριτικρε σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης του με αποθαρρυναν σημαντικα...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε το ΠΟΛΥ.

 

Είναι απόφαση ζωής.

 

Εγώ πάντως πήρα και ένα nedo για να έχω να ξεχνάω σε δουλειές, τόσο 3μπούρδ3λ0 που είμαι.Γαμάτο είναι, έχει και αλφαδάκι (φούσκα, όχι ηλεκτρονικό)

Link to comment
Share on other sites

Ασε που οι κριτικρε σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης του με αποθαρρυναν σημαντικα...

 

Ηλία το έθαψες το μηχανάκι με τα σχόλια σου :P

 

Εγώ πάντως που δεν είχα άλλο πριν (για σύγκριση όπως ο Ηλίας) δεν έχω κανένα παράπονο με την ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικαιο ο ηλιας για την ποιοτητα κατασκευης

εχει γινει μεγαλη εκπτωση στην απτή ποιότητα κατασκευής,κατι που δεν ταιριάζει στην επεγγελματικη σειρα της Bosch αλλα και για την υψηλη τιμή

Το φορτωσαν με λειτουργίες αλλα ξεχασαν οι σχεδιαστες οτι ειναι εργαλειο δουλειας και οτι θα πρεπει να αντεχει στα δυσκολα

 

Η μπαταρία ποσες μετρησεις σαν βγαζει?

Με την πρωτη φορτιση μου εβγαλε ανετα 10 αποτυπωσεις,αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να εκανα 25.000 μετρησεις που αναγραφει περι αυτονομιας.Βεβαια εχω ενεργοποιημενες την ηχητικη ενδειξη,την φωτειζομενη και περιστρεφομενη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως ήταν (και θα είναι για πολύ!!!) το πρώτο μου, οπότε δεν έχω σύγκριση με άλλο δικό μου. Ωστόσο, που έχω χρησιμοποιήσει άλλα 2, όντως δεν έχει τη στιβαρή κατασκευή εμπιστοσύνης αλλά δεν είναι και κακό...

 

ΥΓ: Η συσκευασία δεν είχε το λουράκι καρπού!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το γελατε???

Εγω οταν κραταω ψηφιακη μηχανη, αποστασιομετρο η αλλο εργαλειο αξιας να χειριστω και δεν το εχω περασμενο με λουρακι καρπου νιωθω πως θα μου πεσει :mrgreen:

Σημερα που πηγα για αποτυπωση 2 διαμερισματων χρησιμοποιωντας το Bosch DLE 70 μιας συναδελφισσας με αφησε ικανοποιημενο σε πολυ μεγαλο βαθμο.

Χαθηκα μοναχα λιγο με τις μεγαλες αποστασεις σε ανοικτο χωρο γιατι δεν μπορουσα με τιποτα να δω το laser που χτυπουσε

Αυτο αυτοματως ακυρωνει και την υπαρξη πυθαγορειου και το αλφαδι, γιατι για να στοχευσω σε μεγαλη αποσταση απεναντι και μετα ψηλα για να παρω το υψος με εμμεσο τροπο, πρεπει αφενος να το εχω ευθυγραμμισμενο και αφετερου να μπορω να δω την κοκκινη κουκιδα, κατι που δεν γινοταν....

 

Δεν ξερω αν σε ολα τα αποστασιομετρα τα laser τους ειναι τοσο μικρα που δε φαινονται η ηταν προτερημα μονο του συγκεκριμενου μοντελου...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.