Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αποστασιόμετρα laser


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Έχω ένα ταχύμετρο με ηλεκτρονική ανάγνωση γωνιών και υπολογισμό απόστασης με αποκοπτόμενο.

Υπάρχουν αποστασιόμετρα laser που να μπορούν να τοποθετηθούν στο πάνω μέρος του ταχύμετρου για υπολογισμό της απόστασης;

προσωπικά, παλαιότερα προσάρμοσα ένα Bosch πάνω σ' ένα Τ16 και έμεινα έκπληκτος απ' το υβρίδιο :o μόνο που έπρεπε να γράφω καρνεδάκι... Πιστεύω πως ένα ηλεκτρονικό ταχύμετρο μπορεί να συνεργαστεί με laser όμως θα πρέπει να "παντρέψεις" τις αναγνώσεις του ταχυμέτρου με την (κεκλιμένη) απόσταση με τη βοήθεια εξωτερικού καταγραφικού (data logger) πράγμα που δεν συνηθίζεται στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ναι μέχρι τα 30,00μ ντάλα ήλιο έβλεπα.

 

Αλλά εγώ είμαι και λίγο αετομάτης....... :shock: :lol: :lol:

 

μεχρι 30 μετρα χρησιμοποιεις τριποδο?

 

στα ποσα μετρα απαιτειται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

σου προρείνω την αγορά

απο μια αντιπροσωπεία Τοπογραφικού Εξοπλισμού απο Αθήνα η Θεσσαλονικη

ενδεχομενως στο μέλλον να χρειασθείς και κάποιο παρελκόμενο εξοπλισμό η επισκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά τι έγινε,το πήρατε το d2 γιατι και γω σ αυτό εχω καταλήξει...?Αεροστάθμη είναι υπερβολή για ένα αποστασιόμετρο λέτε?Επίσης για εξωτερικούς χώρους χρησιμοποιείτε ανακλαστήρες ή αρκεί οποιαδήποτε εμπόδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που 'χω το d3 πάντως είμαι κατευχαριστημένος (200Ε από Αμέρικα - αγορά εκεί, όχι διαδικτυακά κλπ - ).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.